Blog uživatelů i-divadla

Tak vítejte, hoši....
vydáno: 22.11.2021, SVATOŠOVÁ

65 % (těch 5 % za kafe a moučník) 
Povedená divadelní noc, Ductus Deferens – Dada Defenders! Dada, to velmi, až moc. Defenders - obranáři? Těžko říct... 
Noví herci, mladí, plní energie, bohužel nebyl k dispozici program, takže nechválím jmenovitě. Formát jakési obskurní televizní soutěže na téma příspěvků na sociálních sítích. Šlo o to, vyhodnotit nejhorší, nejsprostší či jinak nejhnusnější příspěvek. Takže vzduchem létaly šrapnely. A moderátor se čtyřmi respodenty to do diváků valil, co to šlo. Mraky improvizace a čtení z papíru, a cena za výhru v soutěži “Smrdíš ty!”...počkej si...vycpaný tchoř. Velmi originální.  
Vybírali si hlavně hejty a semlelo se vše, od koronaviru a nečinnosti vlády, imigrantů, strach z muslimů v Evropě, také různé příspěvky sousedské nenávisti, hlahol zvonů, hlasitá drůbež, a dokonce se citovaly i příspěvky kulturních osobností včetně jejich pravých jmen.  
No, nemůžu říct, že bych podobný projekt ve Studiu Švandova divadla nezažila. Každá nově nastupující generace chce nějakým způsobem vyjádřit svůj názor. Na to je Studio velmi výhodné. V minulosti tu byly prováděny autorské hry typu Pražská kavárna, Srdce patří za mříže, dnes se tu usadilo AI: Robot píše hru. Tento prostor je prostě připraven na kde co.  
Byla jsem zvědavá hlavně na tu “novou generaci”. Podle všech pravidel by tedy měli hrát ve Švanďáku pravidelně a že je hra dost kontroverzní, to mi nevadilo. Pro mne je to spíš test, co všechno jsou tvůrci schopni hercům napsat do úst, a co všechno jsou moje uši ještě schopné snést. Nejsem na sítích, tak to přijímám jako umělecky zpracovaný přehled.  
Ano, ta noc se povedla, docházelo k příjemným setkáním diváků s herci, celkově pohoda. A kávička byla, a buchtička ňam... 


Další články tohoto uživatele na blogu


Komentáře k tématu bloguPřidat komentář

Přidat komentář

Zatím zde není žádný komentář.