agentura Point

Emma Peirson

Cavewoman

Premiéra: 4.4.2019. Překlad: Pavel Dominik. Režie: Irena Žantovská.


Volné pokračování kultovní one man show „Caveman“. Komedie, která se s vtipným nadhledem zamýšlí nad věčným soubojem obou pohlaví, nabízí trochu jiný pohled na lásku a partnerské vztahy a na to, co dělá muže mužem a ženu ženou. V předvečer svatby hlavní a jediné hrdinky jsou pozváni do její „jeskyně“, kde s nimi v odlehčeném duchu sdílí své starosti, pochybnosti a pocity úzkosti pramenící z obavy, zda si vybrala toho pravého. Zároveň se vtipně zamýšlí nad spoustou dalších témat, například proč mají ženy hrůzu z tloušťky, nebo co způsobuje jejich nepředvídatelné a často prudké změny v chování...
Volby

Hodnocení

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Anet 100 %
(zadáno: 30.5.2019, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
Bavila jsem celý večer - smály jsme se s kamarádkou a smál se celý sál (a ozýval se i mužský smích!). Cavemana jsem neviděla a to je asi výhoda, že jsem tak dokázala vnímat představení bez srovnávání něčeho evidentně nesrovnatelného.
Veliký potlesk pro Danielu Choděrovou, která dokázala sama nejenom celé představení bez problémů uhrát, uzpívat i utáhnout, ale i pohotově a vtipně reagovat na podněty z hlediště. Za to má můj obdiv a těším se, v jaké další roli ji uvidím. Možná, že si kvůli ní dám Cavewoman ještě jednou, protože i u známých vtipů záleží na tom, jak se podají. A to ona tedy umí.
Zagnerovap 10 %
(zadáno: 29.5.2019, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
Naprosto se ztotoznuji s nazorem Amianky. Bohuzel jsem se ani jednou ze srdce nezasmala a par lidi ani celé predstaveni nedokoukalo. Mozna, kdyby herecka byla korpulentni, tak by text vyznel mozna veseleji.. No, byly to vyhozene penize, ale vcera jsem si spravila chut jinou oddychovkou - "Uklizecka" :-)
Amianka 10 %
(zadáno: 20.5.2019, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
Dala bych 0%, ale 10% dávám čistě za výkon herečky, která hodinu a půl zkouší z naprosto trapného, nudného a předvídatelného textu vykřesat trochu zábavy. Kdyby byla v představení přestávka, bez váhání bychom odešli. Jednou větou se dá hra shrnout do toho, že chlap je omezenec co čumí na hokej v televizi a žena mu vaří, uklízí a řídí život, zatímco se trápí dietou. Hru nelze nazývat volným pokračováním cavemana, protože ty celkem 3 prvoplánové vtipy za ty peníze nestojí. Nedoporučuji. Kdyby to šlo, chtěla bych vrátit peníze.
Netta 100 %
(zadáno: 19.5.2019, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
Skvělé představení, velmi vtipné, bavila jsem se po celou dobu, bavil se i manžel a bavilo se celé hlediště divadla U Hasičů. Fantastický výkon herečky Daniely Choděrové, má náš obdiv. Dávám 100%, toto představení si to plně zaslouží.
Husada 100 %
(zadáno: 15.5.2019, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
Představení Cavewoman bylo parádní. Výkon Daniely Choděrové, byl úžasný. Nevím, jak s tímto nasazením vydrží další reprízy, smekám před ní a mám k její osobě veliký obdiv. Text byl vtipný, s dcerou jsme se opravdu hodně nasmály, stejně tak i celé divadlo. Nejsem příznivcem srovnávání nesrovanatelného, tak prostě nesrovnávám. Paní Choděrové držím moc a moc palce při dalších představení. BRAVO!
Stuchlikova 80 %
(zadáno: 15.5.2019, počet hodnocení: 2)
přínosný / zajímavý komentář
Představení Cavemana jsem zatím neviděla, chystám se na něj až v létě, ale tupé srovnávání jednotlivých titulů nemám moc ráda. Cavewoman se mi líbila, bylo to milé a většinou vtipné, ale zejména skvěle zahrané. Být na scéně zcela sama je navíc velká odvaha. Daniele Choděrové jsem tleskala nejen v sále, ale v duchu to dělám, kdykoli si na její výkon vzpomenu.
Katvo 10 %
(zadáno: 14.5.2019, počet hodnocení: 37)
přínosný / zajímavý komentář
Bohužel protrpěné představení, po nadšení z Cavemana jsem naštěstí moc neočekávala. Tři dobré fóry, ale jinak v podstatě jen srovnání mužů jako těch, co dělají všechno špatně,a žena trpí. Bohužel chybí nadhled a nazývat představení jako volné pokračování Cavemana mi nepřijde moc šťastné.
Anela 90 %
(zadáno: 14.5.2019, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
Velmi dobře zahrané představení - s nadhledem i vtipem!
Bavili jsme se.
Vetinari 10 %
(zadáno: 10.5.2019, počet hodnocení: 14)
Cerny.martin 10 %
(zadáno: 8.5.2019, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
10% z lítosti k hlavní herečce. Naprosto bez nápadu, vtipu a všeho co by měla komedie mít...
Marie janotková 90 %
(zadáno: 8.5.2019, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Viděla jsem představení včera v Divadle u Hasičů v Praze a musím říct, že vůbec nechápu ta předchozí hodnocení. Jsem celoživotní divadelní fanda, dokonce jsem studovala operní zpěv a vedla jedno divadlo. A proto možná rozumím tomu nesouladu. Předchozí hodnotící asi srovnávali s představením Caveman, které jsem viděla také (nebylo špatné), ale v jiném žánru. Zatímco Caweman je vlastně "Standup", Cavewoman má mnohem divadelnější charakter, a proto je mi i bližší. (více v článku na blogu)
Chytryl 10 %
(zadáno: 2.5.2019, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
Celá show založená na nahodilých narážkách na muže, absolutně bez příběhu, nebo bez držení se alespoň nějaké časové osy. Na herečce byla vidět tréma a i přes její snahu bylo vidět, že celé představení neutáhne. Minimálně by chtělo do ředstavení přidat druhou roli muže, třeba by to představení zachránilo. Po cavemanovi rozhodně zklamání.
Zemedelka 20 %
(zadáno: 19.4.2019, počet hodnocení: 3)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Za mě tedy oproti cavemanovi zklamaní. Text je opravdu slabý, celé by se to dalo shrnout do tří vtipů na téma muž sedí u televize a žena řídí život. Zahrané celkem pěkně, ale nuda...
EditaBN 10 %
(zadáno: 16.4.2019, počet hodnocení: 24)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Po inscenaci caveman jsem na představení 16.4. přišla s očekáváním. Cavewoman je ale jen nahodilý shluk laciných vtipů a narážek, bez pointy či příběhu. Bohužel i představitelka svým výkonem v této one-woman-show selhala. Část obecenstva to nevydržela a v průběhu představení odešla. 10% je velkorysé hodnocení.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.