agentura Point

Cavewoman

Premiéra: 4.4.2019
Volné pokračování kultovní one man show „Caveman“. Komedie, která se s vtipným nadhledem zamýšlí nad věčným soubojem obou pohlaví, nabízí trochu jiný pohled na lásku a partnerské vztahy a na to, co dělá muže mužem a ženu ženou. V předvečer svatby hlavní a jediné hrdinky jsou pozváni do její „jeskyně“, kde s nimi v odlehčeném duchu sdílí své starosti, pochybnosti a pocity úzkosti pramenící z obavy, zda si vybrala toho pravého. Zároveň se vtipně zamýšlí nad spoustou dalších témat, například proč mají ženy hrůzu z tloušťky, nebo co způsobuje jejich nepředvídatelné a často prudké změny v chování...
Hodnocení inscenace
Redakce
0 %
Uživatelé
41 %
kontroverzní inscenace (2.)
41421000
Hodnocení redakce
Jiří Landa 0 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení

Volby

Hodnocení (37)

HODNOCENÍ REDAKCE
Jiří Landa  0 %
(zadáno: 29.1.2020, počet hodnocení: 2928)
+ přínosný / zajímavý komentář
Velký problém spatřuji především v samotném textu, který je plný všech nejrůznějších klišé na téma muž – žena. Jejich koncentrace je tu vražedná. Bohužel inscenační uchopení je neretušovalo, nýbrž posílilo. Obsazení D. Choděrové také nebylo nejšťastnější volbou, herečka nemá patřičnou sílu, aby utáhla devadesátiminutové představení. Kdyby byly aspoň dramaturgicky upraveny některé narážky, které jsou v naprostém nesouladu s její fyziognomií, bohužel ale ani takové do očí bijící maličkosti nestály tvůrcům za to, aby se jimi zabývali.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Kandonak  10 %
(zadáno: 19.3.2022, počet hodnocení: 11)
přínosný / zajímavý komentář
Na tohle sem se dostal uplnou nahodou a sem rad,ze sem to prezil ve zdravi.Trapne.
Johca  70 %
(zadáno: 28.12.2021, počet hodnocení: 7)
přínosný / zajímavý komentář
Daniela Choděrová i když jsme ji vůbec neznali, tak se představení zhostila na jedničku. Byli jsme v Divadle u Hasičů a před lety sem to viděla i s Annou Polívkovou v Divadle RB. Caveman samozřejmě o dost lepší, ale i u tohoto představení jsme se pobavili a v mnohém jsme se ztotožňovali.
Jambra  90 %
(zadáno: 20.12.2019, počet hodnocení: 7)
přínosný / zajímavý komentář
Vtipné představení, bavili jsme se od začátku do konce, výborný výkon herečky, skvělá komunikace s publikem
Troska  20 %
(zadáno: 17.12.2019, počet hodnocení: 31)
přínosný / zajímavý komentář
Pouze za výkon hezké herečky, ale zbytek je jen hromada plkání, byť dav se baví.
Barka  50 %
(zadáno: 27.9.2019, počet hodnocení: 281)
přínosný / zajímavý komentář
Po přečetní zdejších recenzí jsem byla připravena na vše, ale nakonec nebylo tak zle. Ano, s Cavemanem se to srovnávat nedá, ten si dělal legraci (inteligentní) z mužů i žen, Cavewoman pouze střílí do mužů. Navíc jedno klišé za druhým, text je velmi prvoplánový. Ale evidentně to funguje, diváci se smáli a nikdo neodešel. Daniela Choděrová se snaží, je sympatická, ale celou dobu jsem cítila, že text má prostě naučený. Vlastně celou dobu ne, když komunikovala s diváky, tedy improvizovala, byla autentická, ale těch chvil moc nebylo. Za mě neurazí nenadchne.
Olin  100 %
(zadáno: 13.9.2019, počet hodnocení: 9)
přínosný / zajímavý komentář
Nechápu předchozí hodnocení, viděl jsem představení 11.9. a byl jsem nadšený, výborně jsem se bavil a nejen já, bavilo se i celé publikum. Vynikající výkon herečky, dávám 100%
Domi.Mac  0 %
(zadáno: 9.9.2019, počet hodnocení: 71)
přínosný / zajímavý komentář
Ostuda. Příšerná ostuda. Ať už režijně, textově i herecky. Takhle se představení s jedním hercem na jevišti smad ani nesmí inscenovat. Marnost nad marnost. 0%
Čiko  0 %
(zadáno: 20.8.2019, počet hodnocení: 864)
přínosný / zajímavý komentář
Opravdu to dělám jen výjimečně, ale utekl jsem před koncem. Respektive jsem utíkal za již utíkajícími:-)
Pastelka  0 %
(zadáno: 2.8.2019, počet hodnocení: 74)
přínosný / zajímavý komentář
Open air Křižany 1.8. - krásné počasí, pohodička, pivečko...ale to co přišlo potom se nedá ani popsat. Přehled trapnosti! Nepovedené je slabé slovo. Když mi ženská, která má 40 kilo i s postelí, vypráví, jak celej život drží diety a navíc tak nepřesvědčivým tónem, tak se vám chce brečet!!! Fraška. Bylo mi jí FAKT líto. Tahle hra neměla nikdy vzniknout. Nevydrželi jsme do konce a museli to doma řádně zapít, abychom zapomněli. Manželovy narozeniny se tímto moc nepovedly. Vyhozené peníze... Body bych dala jen za to pěkné počasí, ale to si hra nezaslouží
Misokara  40 %
(zadáno: 26.6.2019, počet hodnocení: 8)
přínosný / zajímavý komentář
opakovaný vtip už nie je vtipom, čo sa dá povedať o takmer celej hre Cavewoman. klobúk dole pred pani Choděrovou za to, čo z takého scenára a textu dokázala vyžmýkať, aby sa z toho nestal prepadák. inak to bolo pre mňa sklamanie - hra postavená na stereotypoch (x-krát už opakovaných), hra na mňa pôsobila veľmi chaoticky - príbeh za príbehom bez konkrétneho premostenia. škoda
Leafeltova  80 %
(zadáno: 19.6.2019, počet hodnocení: 112)
přínosný / zajímavý komentář
povedené představení, mě se líbilo, vtipné, dobře provedené, výborně zahrané, klobouk dolů nad výkonem, který není jednoduchý, když je na to člověk sám, přeju mnoho šťastných repríz
Netta  100 %
(zadáno: 19.5.2019, počet hodnocení: 7)
přínosný / zajímavý komentář
Skvělé představení, velmi vtipné, bavila jsem se po celou dobu, bavil se i manžel a bavilo se celé hlediště divadla U Hasičů. Fantastický výkon herečky Daniely Choděrové, má náš obdiv. Dávám 100%, toto představení si to plně zaslouží.
Katvo  10 %
(zadáno: 14.5.2019, počet hodnocení: 40)
přínosný / zajímavý komentář
Bohužel protrpěné představení, po nadšení z Cavemana jsem naštěstí moc neočekávala. Tři dobré fóry, ale jinak v podstatě jen srovnání mužů jako těch, co dělají všechno špatně,a žena trpí. Bohužel chybí nadhled a nazývat představení jako volné pokračování Cavemana mi nepřijde moc šťastné.
EditaBN  10 %
(zadáno: 16.4.2019, počet hodnocení: 25)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Po inscenaci caveman jsem na představení 16.4. přišla s očekáváním. Cavewoman je ale jen nahodilý shluk laciných vtipů a narážek, bez pointy či příběhu. Bohužel i představitelka svým výkonem v této one-woman-show selhala. Část obecenstva to nevydržela a v průběhu představení odešla. 10% je velkorysé hodnocení.
Zdekal  50 %
(zadáno: 29.7.2022, počet hodnocení: 3)
přínosný / zajímavý komentář
Taková fajn blbost, od které nic nečekejte a pokud vám je jedno peněz, tak vás ani neurazí, ani nepobaví. Ale aspoň odejdete s pocitem, že jste bezbolestně byli v divadle.
Kacer.f  10 %
(zadáno: 17.4.2022, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
Toto představení bylo hrozné. Chápu, proč nemá přestávku, protože by téměř všichni utekli a na druhou polovinu by tam nikdo nezůstal. Herečka nemá náboj na to, aby zaujala na 90 minut. Urážlivé, trapné a nudné. Při děkovačce někdo ani netleskal.
Karl  10 %
(zadáno: 25.11.2019, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
viděl jsem Cavemana a tak jsem chtěl vidět i Cavewoman. asi jsem chtít neměl. tahle hra parazituje na názvu a to je asi tak všechno. 3-4 dobré vtipy jinak snůška urážek. škoda, že nebyla přestávka, to bych měl šanci odejít.
Starka  80 %
(zadáno: 7.10.2019, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
Vtipné, energické. One woman show. Klobuk dolů, jak to Daniela Choděrová sama celou dobu utáhne.
Ondranovy79  10 %
(zadáno: 2.10.2019, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
Velmi mne mrzí, že jsem si nenašel recenzi na představení před tím, než jsem jej navštívil. S představením Caveman se nedá v nejmenším srovnávat. Protrpěl jsem až do konce a ze slušnosti neutekl ze sálu... Snad bych namísto představení ustál i dva díly Ulice na Nově než tohle. Klišé stíhalo klišé, rozpitvávání stereotypů formou vytržených částí ze starých ošoupaných vtipů. Představení nemá žádný příběh a nic nepřináší, lacinou zábavu? ? Bohužel ne, jen trapnost, trapnost, trapnost !!
Listek  80 %
(zadáno: 2.10.2019, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
Viděli jsme včera v divadle U Hasičů. Představení vtipné, herečka jede na plný plyn celou dobu. Doporučujeme.
Honcho  100 %
(zadáno: 14.9.2019, počet hodnocení: 2)
přínosný / zajímavý komentář
Super představení. Hodně jsem se bavil (a to jsem chlap). Obdivuji Danielu Choděrovou, že dokáže se naučit a zahrát takhle dlouhé a náročné texty v jedné osobě. Vtipně podané proti mužům tak, že žádného chlapa to neurazí, ale pobaví. Rád na toto představení půjdu časem znova a vezmu sebou další kamarády. Každému doporučuji. Proto dávám 100%.
Zagnerovap  10 %
(zadáno: 29.5.2019, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
Naprosto se ztotoznuji s nazorem Amianky. Bohuzel jsem se ani jednou ze srdce nezasmala a par lidi ani celé predstaveni nedokoukalo. Mozna, kdyby herecka byla korpulentni, tak by text vyznel mozna veseleji.. No, byly to vyhozene penize, ale vcera jsem si spravila chut jinou oddychovkou - "Uklizecka" :-)
Amianka  10 %
(zadáno: 20.5.2019, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
Dala bych 0%, ale 10% dávám čistě za výkon herečky, která hodinu a půl zkouší z naprosto trapného, nudného a předvídatelného textu vykřesat trochu zábavy. Kdyby byla v představení přestávka, bez váhání bychom odešli. Jednou větou se dá hra shrnout do toho, že chlap je omezenec co čumí na hokej v televizi a žena mu vaří, uklízí a řídí život, zatímco se trápí dietou. Hru nelze nazývat volným pokračováním cavemana, protože ty celkem 3 prvoplánové vtipy za ty peníze nestojí. Nedoporučuji. Kdyby to šlo, chtěla bych vrátit peníze.
Stuchlikova  80 %
(zadáno: 15.5.2019, počet hodnocení: 2)
přínosný / zajímavý komentář
Představení Cavemana jsem zatím neviděla, chystám se na něj až v létě, ale tupé srovnávání jednotlivých titulů nemám moc ráda. Cavewoman se mi líbila, bylo to milé a většinou vtipné, ale zejména skvěle zahrané. Být na scéně zcela sama je navíc velká odvaha. Daniele Choděrové jsem tleskala nejen v sále, ale v duchu to dělám, kdykoli si na její výkon vzpomenu.
Anela  90 %
(zadáno: 14.5.2019, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
Velmi dobře zahrané představení - s nadhledem i vtipem!
Bavili jsme se.
Cerny.martin  10 %
(zadáno: 8.5.2019, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
10% z lítosti k hlavní herečce. Naprosto bez nápadu, vtipu a všeho co by měla komedie mít...
Marie janotková  90 %
(zadáno: 8.5.2019, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Viděla jsem představení včera v Divadle u Hasičů v Praze a musím říct, že vůbec nechápu ta předchozí hodnocení. Jsem celoživotní divadelní fanda, dokonce jsem studovala operní zpěv a vedla jedno divadlo. A proto možná rozumím tomu nesouladu. Předchozí hodnotící asi srovnávali s představením Caveman, které jsem viděla také (nebylo špatné), ale v jiném žánru. Zatímco Caweman je vlastně "Standup", Cavewoman má mnohem divadelnější charakter, a proto je mi i bližší. (více v článku na blogu)
Chytryl  10 %
(zadáno: 2.5.2019, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
Celá show založená na nahodilých narážkách na muže, absolutně bez příběhu, nebo bez držení se alespoň nějaké časové osy. Na herečce byla vidět tréma a i přes její snahu bylo vidět, že celé představení neutáhne. Minimálně by chtělo do ředstavení přidat druhou roli muže, třeba by to představení zachránilo. Po cavemanovi rozhodně zklamání.
Zemedelka  20 %
(zadáno: 19.4.2019, počet hodnocení: 3)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Za mě tedy oproti cavemanovi zklamaní. Text je opravdu slabý, celé by se to dalo shrnout do tří vtipů na téma muž sedí u televize a žena řídí život. Zahrané celkem pěkně, ale nuda...
Krisglas  50 %
(zadáno: 20.3.2022, počet hodnocení: 66)
Petaz  30 %
(zadáno: 7.3.2022, počet hodnocení: 44)
Tomas22  0 %
(zadáno: 8.6.2020, počet hodnocení: 88)
Martina101  50 %
(zadáno: 31.12.2019, počet hodnocení: 5)
Salik  50 %
(zadáno: 14.11.2019, počet hodnocení: 8)
Blumarik  60 %
(zadáno: 24.10.2019, počet hodnocení: 239)
Vetinari  10 %
(zadáno: 10.5.2019, počet hodnocení: 17)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.