agentura Point

Cavewoman

Premiéra: 4.4.2019
Volné pokračování kultovní one man show „Caveman“. Komedie, která se s vtipným nadhledem zamýšlí nad věčným soubojem obou pohlaví, nabízí trochu jiný pohled na lásku a partnerské vztahy a na to, co dělá muže mužem a ženu ženou. V předvečer svatby hlavní a jediné hrdinky jsou pozváni do její „jeskyně“, kde s nimi v odlehčeném duchu sdílí své starosti, pochybnosti a pocity úzkosti pramenící z obavy, zda si vybrala toho pravého. Zároveň se vtipně zamýšlí nad spoustou dalších témat, například proč mají ženy hrůzu z tloušťky, nebo co způsobuje jejich nepředvídatelné a často prudké změny v chování...
Hodnocení inscenace
Redakce
0 %
Uživatelé
43 %
kontroverzní inscenace (1.)
43461000
Hodnocení redakce
Jiří Landa 0 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení

Volby

Hodnocení (40)

HODNOCENÍ REDAKCE
Jiří Landa  0 %
29.1.2020 | 2973 hodnocení
+ souhlasím
Velký problém spatřuji především v samotném textu, který je plný všech nejrůznějších klišé na téma muž – žena. Jejich koncentrace je tu vražedná. Bohužel inscenační uchopení je neretušovalo, nýbrž posílilo. Obsazení D. Choděrové také nebylo nejšťastnější volbou, herečka nemá patřičnou sílu, aby utáhla devadesátiminutové představení. Kdyby byly aspoň dramaturgicky upraveny některé narážky, které jsou v naprostém nesouladu s její fyziognomií, bohužel ale ani takové do očí bijící maličkosti nestály tvůrcům za to, aby se jimi zabývali.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Daliborszydlowski  70 %
14.11.2022 | 34 hodnocení
+ souhlasím
Vtipně trefné pro mainstream. U představení člověk může vypnout mozek a jen souhlasně přikyvovat herečce.
Kandonak  10 %
19.3.2022 | 11 hodnocení
+ souhlasím
Na tohle sem se dostal uplnou nahodou a sem rad,ze sem to prezil ve zdravi.Trapne.
Johca  70 %
28.12.2021 | 7 hodnocení
+ souhlasím
Daniela Choděrová i když jsme ji vůbec neznali, tak se představení zhostila na jedničku. Byli jsme v Divadle u Hasičů a před lety sem to viděla i s Annou Polívkovou v Divadle RB. Caveman samozřejmě o dost lepší, ale i u tohoto představení jsme se pobavili a v mnohém jsme se ztotožňovali.
Jambra  90 %
20.12.2019 | 7 hodnocení
+ souhlasím
Vtipné představení, bavili jsme se od začátku do konce, výborný výkon herečky, skvělá komunikace s publikem
Troska  20 %
17.12.2019 | 31 hodnocení
+ souhlasím
Pouze za výkon hezké herečky, ale zbytek je jen hromada plkání, byť dav se baví.
Barka  50 %
27.9.2019 | 293 hodnocení
+ souhlasím
Po přečetní zdejších recenzí jsem byla připravena na vše, ale nakonec nebylo tak zle. Ano, s Cavemanem se to srovnávat nedá, ten si dělal legraci (inteligentní) z mužů i žen, Cavewoman pouze střílí do mužů. Navíc jedno klišé za druhým, text je velmi prvoplánový. Ale evidentně to funguje, diváci se smáli a nikdo neodešel. Daniela Choděrová se snaží, je sympatická, ale celou dobu jsem cítila, že text má prostě naučený. Vlastně celou dobu ne, když komunikovala s diváky, tedy improvizovala, byla autentická, ale těch chvil moc nebylo. Za mě neurazí nenadchne.
Olin  100 %
13.9.2019 | 9 hodnocení
+ souhlasím
Nechápu předchozí hodnocení, viděl jsem představení 11.9. a byl jsem nadšený, výborně jsem se bavil a nejen já, bavilo se i celé publikum. Vynikající výkon herečky, dávám 100%
Domi.Mac  0 %
9.9.2019 | 71 hodnocení
+ souhlasím
Ostuda. Příšerná ostuda. Ať už režijně, textově i herecky. Takhle se představení s jedním hercem na jevišti smad ani nesmí inscenovat. Marnost nad marnost. 0%
Čiko  0 %
20.8.2019 | 923 hodnocení
+ souhlasím
Opravdu to dělám jen výjimečně, ale utekl jsem před koncem. Respektive jsem utíkal za již utíkajícími:-)
Pastelka  0 %
2.8.2019 | 74 hodnocení
+ souhlasím
Open air Křižany 1.8. - krásné počasí, pohodička, pivečko...ale to co přišlo potom se nedá ani popsat. Přehled trapnosti! Nepovedené je slabé slovo. Když mi ženská, která má 40 kilo i s postelí, vypráví, jak celej život drží diety a navíc tak nepřesvědčivým tónem, tak se vám chce brečet!!! Fraška. Bylo mi jí FAKT líto. Tahle hra neměla nikdy vzniknout. Nevydrželi jsme do konce a museli to doma řádně zapít, abychom zapomněli. Manželovy narozeniny se tímto moc nepovedly. Vyhozené peníze... Body bych dala jen za to pěkné počasí, ale to si hra nezaslouží
Misokara  40 %
26.6.2019 | 8 hodnocení
+ souhlasím
opakovaný vtip už nie je vtipom, čo sa dá povedať o takmer celej hre Cavewoman. klobúk dole pred pani Choděrovou za to, čo z takého scenára a textu dokázala vyžmýkať, aby sa z toho nestal prepadák. inak to bolo pre mňa sklamanie - hra postavená na stereotypoch (x-krát už opakovaných), hra na mňa pôsobila veľmi chaoticky - príbeh za príbehom bez konkrétneho premostenia. škoda
Leafeltova  80 %
19.6.2019 | 121 hodnocení
+ souhlasím
povedené představení, mě se líbilo, vtipné, dobře provedené, výborně zahrané, klobouk dolů nad výkonem, který není jednoduchý, když je na to člověk sám, přeju mnoho šťastných repríz
Netta  100 %
19.5.2019 | 7 hodnocení
+ souhlasím
Skvělé představení, velmi vtipné, bavila jsem se po celou dobu, bavil se i manžel a bavilo se celé hlediště divadla U Hasičů. Fantastický výkon herečky Daniely Choděrové, má náš obdiv. Dávám 100%, toto představení si to plně zaslouží.
Katvo  10 %
14.5.2019 | 40 hodnocení
+ souhlasím
Bohužel protrpěné představení, po nadšení z Cavemana jsem naštěstí moc neočekávala. Tři dobré fóry, ale jinak v podstatě jen srovnání mužů jako těch, co dělají všechno špatně,a žena trpí. Bohužel chybí nadhled a nazývat představení jako volné pokračování Cavemana mi nepřijde moc šťastné.
EditaBN  10 %
16.4.2019 | 25 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Po inscenaci caveman jsem na představení 16.4. přišla s očekáváním. Cavewoman je ale jen nahodilý shluk laciných vtipů a narážek, bez pointy či příběhu. Bohužel i představitelka svým výkonem v této one-woman-show selhala. Část obecenstva to nevydržela a v průběhu představení odešla. 10% je velkorysé hodnocení.
Lucous5  100 %
4.1.2023 | 1 hodnocení
+ souhlasím
Představení jsem viděla s celou rodinou 20.12.2022 v Plzni a hodnotím velmi kladně výkon herečky D. Choděrové - je úžasná. Moc jsme se nasmáli a z reakcí ze sálu bylo znát, že se baví úplně všichni. Plánujeme představení navštívit ještě jednou, je to show z běžného života. Doporučuji všem a nechápu negativní recenze, protože jsem z představení odcházela a bolelo mě břicho od smíchu. D. Choděrová byla perfektní, reagovala skvěle na reakce ze sálu. Kdo se chce pobavit, tak ať jde na představení Cavewoman.
Zdekal  50 %
29.7.2022 | 3 hodnocení
+ souhlasím
Taková fajn blbost, od které nic nečekejte a pokud vám je jedno peněz, tak vás ani neurazí, ani nepobaví. Ale aspoň odejdete s pocitem, že jste bezbolestně byli v divadle.
Kacer.f  10 %
17.4.2022 | 1 hodnocení
+ souhlasím
Toto představení bylo hrozné. Chápu, proč nemá přestávku, protože by téměř všichni utekli a na druhou polovinu by tam nikdo nezůstal. Herečka nemá náboj na to, aby zaujala na 90 minut. Urážlivé, trapné a nudné. Při děkovačce někdo ani netleskal.
Karl  10 %
25.11.2019 | 1 hodnocení
+ souhlasím
viděl jsem Cavemana a tak jsem chtěl vidět i Cavewoman. asi jsem chtít neměl. tahle hra parazituje na názvu a to je asi tak všechno. 3-4 dobré vtipy jinak snůška urážek. škoda, že nebyla přestávka, to bych měl šanci odejít.
Starka  80 %
7.10.2019 | 1 hodnocení
+ souhlasím
Vtipné, energické. One woman show. Klobuk dolů, jak to Daniela Choděrová sama celou dobu utáhne.
Ondranovy79  10 %
2.10.2019 | 1 hodnocení
+ souhlasím
Velmi mne mrzí, že jsem si nenašel recenzi na představení před tím, než jsem jej navštívil. S představením Caveman se nedá v nejmenším srovnávat. Protrpěl jsem až do konce a ze slušnosti neutekl ze sálu... Snad bych namísto představení ustál i dva díly Ulice na Nově než tohle. Klišé stíhalo klišé, rozpitvávání stereotypů formou vytržených částí ze starých ošoupaných vtipů. Představení nemá žádný příběh a nic nepřináší, lacinou zábavu? ? Bohužel ne, jen trapnost, trapnost, trapnost !!
Listek  80 %
2.10.2019 | 1 hodnocení
+ souhlasím
Viděli jsme včera v divadle U Hasičů. Představení vtipné, herečka jede na plný plyn celou dobu. Doporučujeme.
Honcho  100 %
14.9.2019 | 2 hodnocení
+ souhlasím
Super představení. Hodně jsem se bavil (a to jsem chlap). Obdivuji Danielu Choděrovou, že dokáže se naučit a zahrát takhle dlouhé a náročné texty v jedné osobě. Vtipně podané proti mužům tak, že žádného chlapa to neurazí, ale pobaví. Rád na toto představení půjdu časem znova a vezmu sebou další kamarády. Každému doporučuji. Proto dávám 100%.
Zagnerovap  10 %
29.5.2019 | 1 hodnocení
+ souhlasím
Naprosto se ztotoznuji s nazorem Amianky. Bohuzel jsem se ani jednou ze srdce nezasmala a par lidi ani celé predstaveni nedokoukalo. Mozna, kdyby herecka byla korpulentni, tak by text vyznel mozna veseleji.. No, byly to vyhozene penize, ale vcera jsem si spravila chut jinou oddychovkou - "Uklizecka" :-)
Amianka  10 %
20.5.2019 | 1 hodnocení
+ souhlasím
Dala bych 0%, ale 10% dávám čistě za výkon herečky, která hodinu a půl zkouší z naprosto trapného, nudného a předvídatelného textu vykřesat trochu zábavy. Kdyby byla v představení přestávka, bez váhání bychom odešli. Jednou větou se dá hra shrnout do toho, že chlap je omezenec co čumí na hokej v televizi a žena mu vaří, uklízí a řídí život, zatímco se trápí dietou. Hru nelze nazývat volným pokračováním cavemana, protože ty celkem 3 prvoplánové vtipy za ty peníze nestojí. Nedoporučuji. Kdyby to šlo, chtěla bych vrátit peníze.
Stuchlikova  80 %
15.5.2019 | 2 hodnocení
+ souhlasím
Představení Cavemana jsem zatím neviděla, chystám se na něj až v létě, ale tupé srovnávání jednotlivých titulů nemám moc ráda. Cavewoman se mi líbila, bylo to milé a většinou vtipné, ale zejména skvěle zahrané. Být na scéně zcela sama je navíc velká odvaha. Daniele Choděrové jsem tleskala nejen v sále, ale v duchu to dělám, kdykoli si na její výkon vzpomenu.
Anela  90 %
14.5.2019 | 1 hodnocení
+ souhlasím
Velmi dobře zahrané představení - s nadhledem i vtipem!
Bavili jsme se.
Cerny.martin  10 %
8.5.2019 | 1 hodnocení
+ souhlasím
10% z lítosti k hlavní herečce. Naprosto bez nápadu, vtipu a všeho co by měla komedie mít...
Marie janotková  90 %
8.5.2019 | 1 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Viděla jsem představení včera v Divadle u Hasičů v Praze a musím říct, že vůbec nechápu ta předchozí hodnocení. Jsem celoživotní divadelní fanda, dokonce jsem studovala operní zpěv a vedla jedno divadlo. A proto možná rozumím tomu nesouladu. Předchozí hodnotící asi srovnávali s představením Caveman, které jsem viděla také (nebylo špatné), ale v jiném žánru. Zatímco Caweman je vlastně "Standup", Cavewoman má mnohem divadelnější charakter, a proto je mi i bližší. (více v článku na blogu)
Chytryl  10 %
2.5.2019 | 1 hodnocení
+ souhlasím
Celá show založená na nahodilých narážkách na muže, absolutně bez příběhu, nebo bez držení se alespoň nějaké časové osy. Na herečce byla vidět tréma a i přes její snahu bylo vidět, že celé představení neutáhne. Minimálně by chtělo do ředstavení přidat druhou roli muže, třeba by to představení zachránilo. Po cavemanovi rozhodně zklamání.
Zemedelka  20 %
19.4.2019 | 3 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Za mě tedy oproti cavemanovi zklamaní. Text je opravdu slabý, celé by se to dalo shrnout do tří vtipů na téma muž sedí u televize a žena řídí život. Zahrané celkem pěkně, ale nuda...
Anca.rambo  10 %
21.2.2023 | 104 hodnocení
Krisglas  50 %
20.3.2022 | 74 hodnocení
Petaz  30 %
7.3.2022 | 59 hodnocení
Tomas22  0 %
8.6.2020 | 88 hodnocení
Martina101  50 %
31.12.2019 | 5 hodnocení
Salik  50 %
14.11.2019 | 8 hodnocení
Blumarik  60 %
24.10.2019 | 239 hodnocení
Vetinari  10 %
10.5.2019 | 17 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.