Divadlo Letí

Les sebevrahů

Premiéra: 3.7.2021 | 1:30x
Moderní love story z až příliš blízké budoucnosti, nekompromisní pohled na budoucnost očima mladé autorky. Příběh o Mařence a Jeníčkovi, ale hlavně o Mařence, která se ztrácela ve světě tak dlouho, až se ztratila i uvnitř sebe. Město je plné světýlek a člověka láká poslední příslib neobjevené tmy. Květináčů, do nichž jsme zahnali les, neustále přibývá a poslední doušky vody šetříme pro sebe, abychom zahnali narůstající žízeň. Milostný bermudský trojúhelník, v němž se ztrácejí poslední stopy zeleně...
Divadlo Letí
Hodnocení inscenace
Redakce
75 %
Uživatelé
83 %
8361000
Hodnocení redakce
Jan Pařízek 80 % Tip Jan Pařízek
Pavel Širmer 70 % Tip Pavel Širmer
Chci vidět - přidat do seznamu

Volby

Hodnocení (8)

HODNOCENÍ REDAKCE
Jan Pařízek  80 %  Tip Jan Pařízek
(zadáno: 20.10.2021, počet hodnocení: 798)
+ přínosný / zajímavý komentář
Nádhera. Pro mě inscenace, která vás dokáže naprosto vtáhnout a pohltit. A to i přesto, že se jedná o vcelku depresivní téma řešící otázky hledání sebe sama, vztahu, sebe ve vztahu. Ve výsledku je to pak ale i krásný melancholicko-romantický příběh dvou lidí na sklonku světa. Samotné zasazení do jakéhosi apokalyptického rámce tomu dodává navíc onu zajímavou atmosféru. Přesto hlavní devízou jsou jistě výtečné herecké výkony obou protagonistů, zvláště výborné A. Kameníkové. K tomu též hodně přidá podmanivá hudba J. Königa. A nelze nezmínit ani veskrze vydařenou scénu. Opravdu počin co mile rád doporučuji.
Pavel Širmer  70 %  Tip Pavel Širmer
(zadáno: 9.8.2021, počet hodnocení: 1713)
+ přínosný / zajímavý komentář
75%. Autorka a režisérka K. Jandáčková v komorní hře domyslela, kam může dospět život na planetě, s níž nešetrně zacházíme, a to nejen z hlediska ekologického, ale i společenského a osobního. Problémy mladé dvojice jsou někdy podobné našim, jindy se vlivem vnějších okolností rozvinuly, případně přerostly v další, s nimiž se my (zatím) nepotýkáme. Divadlo Letí se podobným tématům věnuje opakovaně a tento počin patří k nejvydařenějším. Kromě samotného textu na tom mají zásluhu herecké výkony a scénografie s projekcemi. Mimořádně se povedla hudba J. Königa, jenž živým doprovodem a zpěvem dokonce vytváří jedinečnou nadstavbu.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Karel1964  80 %
(zadáno: 19.11.2021, počet hodnocení: 27)
přínosný / zajímavý komentář
Skvělá scéna, opravdu nevšední. A výkon Anny Kameníkové je také super. Hudba je poněkud zvláštní, ale k té hře sedí.
Celkově trochu deprese, trochu naděje. Moc povedené divadlo. Jo, a vlk je super, bylo mi ho až líto :)
Ivo Železný  90 %
(zadáno: 29.7.2021, počet hodnocení: 282)
přínosný / zajímavý komentář
Pro mě vícenásobný objev. Text je nutný základ. Spolu s ním Anna Kameníková, kterou jsem sice viděl ve vícero rolích ve spotřebních televizních detektivkách, ale nevšiml jsem si. Už její výkon opravňuje udivené superlativy.
Ale něco pro mě unikátního je scénografie Jána Tereby. Zcela mimořádně nápaditá scéna, která mnoha různými vizuálními způsoby čím dál více aktivně hrála s sebou, a postupně se prosazovala jako plnohodnotný třetí herec.
Prostě dívadlo, kterého má divák plnou hlavu i cestou domů, i druhý den zrána.
Kouř byl.
Vladislavka  70 %
(zadáno: 21.10.2021, počet hodnocení: 113)
Lumca  70 %
(zadáno: 29.7.2021, počet hodnocení: 332)
Jazzman  100 %
(zadáno: 27.9.2021, počet hodnocení: 1)
Katareena  90 %
(zadáno: 28.7.2021, počet hodnocení: 4)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.