Divadlo Na Fidlovačce [Komorní Fidlovačka]

Kennedyho děti

Premiéra: 30.3.2015 | host|2:10
Původně uváděno na scéně Reduta Jazz Club.
Překlad: Martin Hilský. Dramaturgie: Kristýna Čepková. Výprava: Karel Jinda. Režie: Lukáš Pečenka.
Poslední uvedení: březen 2016.
Hra o generaci, kterou ovlivnila a formovala osobnost prezidenta J. F. Kennedyho...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadlo Na Fidlovačce
Hodnocení inscenace
Redakce
70 %
Uživatelé
83 %
8331000
Hodnocení redakce
Pavel Širmer 60 %
Jiří Koula 80 %
Volby

Hodnocení (5)

HODNOCENÍ REDAKCE
Pavel Širmer  60 %
3.5.2016 | 1939 hodnocení
+ souhlasím
Ve hře střídavě vede monolog pět rozdílných jedinců, na jejichž osudech autor nezvyklým způsobem zachytil změny v americké společnosti, které se projevily i v celosvětových dějinách a jsou nadčasové. Ke hře se vracívají i čeští tvůrci, pokoušejí se o generační výpovědi. Režisér L. Pečenka obsadil mladé a ne vždy pro role zralé herce. Ti se sice s textem jakž takž poprali, ale zároveň narazili na určité limity a nebyli schopni náležitého odstupu. Nastudování připomínalo spíše práci studentů než plnohodnotnou inscenaci. Nebyl to však zbytečný počin, jakých je na českých jevištích nespočet.
Jiří Koula  80 %
6.1.2016 | 1600 hodnocení
+ souhlasím
75 % Patrickovu hru bychom mohli číst doslovně jako zprávu o konkrétních osudech konkrétních lidí v konkrétním čase na konkrétním místě. To by ale bylo hloupé, text totiž nabízí zajímavější poselství, totiž že ať žijeme kdekoliv a kdykoliv, vždy máme možnost se rozhodnout, jak se postavit k aktuálnímu dění a jak se do něj zapojit. Každý z nás právě v tomto okamžiku svými rozhodnutími a činy tvoří to, co se jednou bude nazývat dějinami. Pět postav, jež si zvolily různé cesty, pět využitých příležitostí pro pět hereček a herců, radost z divadla na straně tvůrců i publika, bravo.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
DivadelniFan  90 %
21.12.2015 | 310 hodnocení
+ souhlasím
Úžasné představení. Toto se Lukáši Pečenkovi opravdu povedlo! Celý herecký soubor byl opravdu stoprocentní. Moc mě zaujal Vojtěch Blahuta, kterého jsem do této doby neviděl. Samozřejmě jako vždy perfektní Procházková, Izdný a Chaloupková. A bavila mě i Chybová. Určitě se zajděte podívat. Stojí to za to.
Nick  70 %
21.12.2015 | 46 hodnocení
+ souhlasím
Režijní prvotina L. Pečenky dopadla velmi dobře. Celkem dobrá hra s vděčným tématem 60. let je zde inscenována s potřebnou invencí a více než slušným nasazením všech účinkujících (všichni velmi dobří, nejvíce zaujal V. Blahuta). Zajímavou složkou představení je hudba, která je sice trochu prvoplánová, nicméně jednotlivé příběhy doplňuje perfektně. Sympatické je i scénické pojetí. Hra je vzhledem ke své stavbě poměrně náročná na udržení stoprocentní pozornosti diváka, což se bohužel ne vždy daří, celkově jde ale o zdařilé představení, které stojí za vidění. Škoda poloprázdného divadla.
Applejuice  90 %
8.1.2023 | 326 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.