Divadlo Na Fidlovačce

Řeči, řeči

Premiéra: 10.5.2012. Překlad: Alexander Jerie. Dramaturgie: Klára Špičková. Scéna: Pavel Borák. Kostýmy: Blanka Tesařová. Hudba: Ondřej Brousek. Režie: Pavel Šimák.
2:15 | Poslední uvedení: červen 2013.


Fraška známého autora, kterému se podařilo propojit prvky klasické americké grotesky s evropskou konverzační a situační komedií. Do prominentního domu náměstka neworského starosty se sjíždějí pozvané páry na oslavu manželského výročí. Se zděšením zjišťují, že se jejich společný přítel z neznámých důvodů pokusil o sebevraždu a že oslavencova manželka i služebnictvo jsou neznámo kde. Než celé záhadě stačí přijít na kloub, snaží se před dalšími přijíždějícími páry všemožně utajit ožehavou situaci a zamezit hrozbě, že se dostanou „do řečí“...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadlo Na Fidlovačce
Hodnocení inscenace
Redakce
47 %
Uživatelé
42 %
4261000
Hodnocení redakce
Helena Grégrová 50 %
Jiří Landa 50 %
Jiří Koula 40 %
Volby

Hodnocení (9)

HODNOCENÍ REDAKCE:
Helena Grégrová 50 %
(zadáno: 19.5.2012, počet hodnocení: 1432)
přínosný / zajímavý komentář
45%. Slibný rozjezd + relativně svižná první půle + rozpačitá, místy křečovitá, chvílemi trapná druhá půle + nevyvedené finále = lehce podprůměrný divácký zážitek.
Jiří Landa 50 %
(zadáno: 18.5.2012, počet hodnocení: 2895)
přínosný / zajímavý komentář
Povedenou první část vystřídala přehrávaná část druhá, kterou navíc zdeformoval trapný závěr. A proč je M. Kužel nucen dělat spartakiádní cvičení? Proč byla do jedné z rolí obsazena neherečka R. Krninská? Proč je druhá část evidentně horší i co se týče režie (ponechme stranou autora, jenž měl evidentně problém s vymyšlením závěrečné pointy)? Škoda, při větší péči by to mohla být fajn komedie. Musím však jmenovat M. Randovou, které se postavu Chris podařilo uchopit opravdu skvěle a její výstupy mě neskutečně bavily.
Jiří Koula 40 %
(zadáno: 17.5.2012, počet hodnocení: 1565)
přínosný / zajímavý komentář
44,99% Hra samotná začíná jako ptákovina, aby se v závěru stala ptákovinou ještě větší. Inscenace je pak režírována tak, aby výsledkem byla megaptákovina. Sice jsem byl připravený a vlastně i naladěný na ptákovinu, ovšem čeho je moc, toho není málo.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Vladimír10 40 %
(zadáno: 15.2.2013, počet hodnocení: 374)
přínosný / zajímavý komentář
Nepochopil jsem, proč si DNF vybralo jednu z nejhorších Simonových komedií, ve které bych dobrý humor hledal jako jehlu v kupce sena. Celkový dojem z představení nakonec vytáhlo režijní vedení P. Šimáka, který se pokusil o zpestření nudného textu. První půlka představení se mi tedy poměrně líbila a chvílemi jsem se i pobavil. Ve druhé polovině se na mě začalo hrnout nedůstojné a přehrávané herectví M. Kužela, ale především trapné R. Krninské. Ale policisté byli na scéně naštěstí jen chvilku! Z herců mě zaujali O. Brousek, D. Rous a P. Nečas. Nejzajímavější byly ale výstupy Milana Kačmarčíka.
Antioch 70 %
(zadáno: 4.12.2012, počet hodnocení: 149)
přínosný / zajímavý komentář
repríza 4.12.2012
Mraki 30 %
(zadáno: 20.11.2012, počet hodnocení: 106)
přínosný / zajímavý komentář
O smutnosti této komedie vypovídá nejlépe fakt, že nejvíc se publikum smálo, když Glenu Cooperovi zaskočil preclík a nemohl tři minuty mluvit..
Jirkan 60 %
(zadáno: 16.5.2012, počet hodnocení: 564)
přínosný / zajímavý komentář
16.5. 2012: Poslední inscenaci Fidlovačky jsem zde poměrně odsoudil. Tu současnou musím pochválit. Pavel Šimák si pro svou další pražskou režii vybral docela dobrý titul. Komedie, kde také dojde k záměnám, tříská se dveřmi, ale pořád je tu trochu něco víc. Humor zde není křečovitý a trapný. Žádný z herců nevyčnívá a pěkně spolupracují. Situace mají spád a je tu malá detektivní zápletka. Velmi příjemný večer. Sedelo mi to, bavil jsem se :-). (Nehodnotím tím kvalitu textu, ale jevištní tvar).
žulda 30 %
(zadáno: 27.6.2012, počet hodnocení: 3)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Škoda i jediného slova.
Terez 20 %
(zadáno: 21.9.2012, počet hodnocení: 91)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.