Divadlo Na zábradlí [hlavní scéna]

Cesta hořícího muže

Premiéra: 27.5.2009 | 1:30x
Překlad: Viktor Janiš. Dramaturgie: Ivana Slámová, Zdeněk Janáček. Scéna: Martin Chocholoušek. Kostýmy: Kateřina Štefková. Režie: Maria Záchenská.
Poslední uvedení: březen 2011.
Hořkosladká hra o smrti, nepříjemných rodinných pravdách i o plameni vášně, který dřímá v každém z nás a který může být tak snadno uhašen. Dva rozhádaní bratři vyrážejí na přání nedávno zesnulého otce na cestu k místu, které si jejich příbuzný vyvolil jako místo posledního odpočinku. Uváznou těsně před cílem, v laciném hotýlku kdesi v poušti společně s barmankou, dvojicí neohipíků a rozzlobeným mužem středního věku...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadlo Na zábradlí
Hodnocení inscenace
Redakce
75 %
Uživatelé
68 %
6841000

Volby

Hodnocení (10)

HODNOCENÍ REDAKCE
Lukáš Dubský  70 %
13.2.2011 | 1006 hodnocení
+ souhlasím
Povedená hra, která je o něco povedenější v komediální rovině. V té vážné je to chvílemi trochu přepjaté a snad kvůli krátké stopáži vyjadřují všechny postavy své pocity zcela bez obalu, což trochu ubírá na důvěryhodnosti. Nejlepší výkony podávají Liška, Chmela a Maděričová ve vtipně nadsazené roli Jo.
Jan Pařízek  60 %
11.10.2010 | 837 hodnocení
+ souhlasím
Od této hry jsem bohužel očekával více. Dle mého názoru by jí více prospělo omezit humor (někdy hodně laciný) a více se zaměřit na charaktery a vztahy mezi postavami. Nahoru to táhnou pouze Igor Chmela s Pavlem Liškou. Jen mě mrzelo, že skoro kdykoli Liška něco řekl tak se v publiku několik lidí zasmálo, ani to často moc k smíchu nebylo...nicméně neviním z toho Lišku, ale spíše publikum. Jinak ostatní herci veskrze průměr, nejhorší bohužel pro mě Leoš Noha (i když částečně za to může i jeho postava). Celkově tedy dost smíšené pocity.
Jiří Koula  90 %
16.9.2010 | 1599 hodnocení
+ souhlasím
Komedie, jež mě opravdu pobavila, navíc všichni herci se svých rolí zhostili naprosto bravurně. Jediné, co tak hře můžu vytknout, je nevelký rozsah (docela mě překvapilo, když místo přestávky přišla děkovačka), přičemž potenciál na delší hru by tu určitě byl.
Helena Grégrová  80 %
1532 hodnocení
Jiří Landa  80 %
2964 hodnocení
Pavel Širmer  70 %
1868 hodnocení
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Vladimír Rogalewicz  60 %
17.3.2011 | 727 hodnocení
+ souhlasím
Existují jistě i lepší hry. Nevýrazná režie i scéna, nadprůměrné herecké výkony. Standardní představení, které nevzbudí ani kladné, ani záporné pocity. Kdyby takto vypadala většina inscenací na Zábradlí, třeba by se mezi nimi urodila i jedna nebo dvě nadprůměrné.
Reona  70 %
2.10.2010 | 60 hodnocení
+ souhlasím
Na Zábradlí je pro mě takové zvláštní divadlo, na které je těžké utvořit si jednoznačný názor. A stejně to mám i s touto hrou. Bavila jsem se prakticky celou dobu, ale nic to ve mě dál nezanechalo. A tak zůstanu u poměrně vysokého hodnocení a nicneříkajícího komentáře.
Ryhop  70 %
18.9.2010 | 145 hodnocení
+ souhlasím
Nijak zvlášť originální, ale velice dobrá řekněme-spíše-komedie se zábavnýma a poměrně plastickýma figurkama. Pobavil tentokrát i Liška a zejména pak nešpory. Doufám, že si na ně vzpomenu, až budu muset nechat zlatý kozy pominout s dneškem.
V.morava  70 %
7.4.2012 | 569 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.