Divadlo U Valšů

Drahá Mathilda

Premiéra: 23.3.2016. Překlad: Alexander Jerie. Scéna: Michal Hess. Kostýmy: Ivana Brádková. Režie: Otakar Kosek.
2:30


Úspěšná americká hra, která je i přes svůj vážný námět plná lidského humoru a porozumění. Mathias je pětapadesátiletý Američan, kterému otec odkázal jedinou věc: luxusní byt v Paříži, s okny do Luxemburské zahrady. Bez jediného dolaru v kapse se vydá do onoho bytu, aby jej odhadl a prodal. Jaké je ale jeho překvapení, když ho zde uvítá devadesátiletá stará dáma, která mu sdělí, že byt je sice jeho, ale otec se zavázal nechat ji zde dožít, a co víc, platit jí měsíční rentu ve výši dva a půl tisíce dolarů...
Divadlo U Valšů
Hodnocení inscenace
Redakce
60 %
Uživatelé
68 %
6851000
Hodnocení redakce
Jiří Landa 60 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení (6)

HODNOCENÍ REDAKCE:
Jiří Landa 60 %
(zadáno: 15.4.2016, počet hodnocení: 2886)
přínosný / zajímavý komentář
Slabší Horovitzův text zachraňují herecké výkony v pořadí L. Veselý (přesvědčivě dokázal svoji postavu dovézt od ztroskotance až k člověku, který se dokáže probudit z letargie a začít se na svět dívat jasnějšíma a optimističtějšíma očima), I. Svobodová (uvěřitelně zpracovává proměnu svého vztahu k Mathiasovi) a D. Kolářová (její podání Mathildy bylo nejasné, postava na mě ve výsledku působila značně nečitelně). Inscenaci by také prospělo svižnější tempo – zvlášť v její první polovině.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Jackmartas 70 %
(zadáno: 17.10.2018, počet hodnocení: 47)
přínosný / zajímavý komentář
Vynikaji hlasky, behem predstaveni..komorni divadlo herce mate na dosah ruky, tema hry velmi zajimave. Vrele doporucuji na uvolneni a pobaveni
Fedorocko 70 %
(zadáno: 18.12.2017, počet hodnocení: 552)
přínosný / zajímavý komentář
Všichni tři herci výborní, Luboš Veselý mě hodně překvapil a Ilona Svobodová krásně zahrála své postoje a pocity k nově vzniklé situaci až k vlastnímu dojetí.Příjemné představení,které kdyby bylo krapet kratší,tak by bylo mé hodnocení ještě vyšší.
MarketkaP 80 %
(zadáno: 5.10.2017, počet hodnocení: 25)
přínosný / zajímavý komentář
Velmi povedená hra. Od začátku do konce poutavý příběh, u jehož sledování jsem nevěřila, že trvá dvě a půl hodiny. Daniela Kolářová byla kouzelná a ve své roli velmi přesvědčivá. I Ilona Svobodová a Luboš Veselý hráli výborně.
Barka 60 %
(zadáno: 23.3.2017, počet hodnocení: 246)
přínosný / zajímavý komentář
Z mého pohledu inscenace pro starší publikum (což vzhledem k tomu, že ji koupilo divadlo U Valšů, je asi i záměr). Příběh není špatný, ale na mě má inscenace příliš pomalé tempo a málo zvratů (hlavní pointa je navíc předvídatelná). Největším zážitkem z inscenace pro mě tedy byla neskutečná krása a graciéznost Daniely Kolářové :)
Krisglas 60 %
(zadáno: 26.3.2018, počet hodnocení: 51)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.