Horácké divadlo Jihlava

Peter Jaroš, Matěj T. Růžička, Simona Petrů

Tisícročná včela

Premiéra: 8.9.2018. Dramaturgie: Simona Petrů. Scéna: Jaromír Ryšavý. Kostýmy: Kateřina Bláhová. Hudba: Tereza Koláčová. Pohybová spolupráce: Jan Kysučan. Režie: Matěj T. Růžička.


Dramatizace známého slovenského románu. Ve stylu magického realismu vyprávěný životní příběh zednického rodu Pichandů a dalších obyvatel z liptovských Hybe v průběhu tří desetiletí, od 90. let 19. století do konce 1. světové války. Jejich osobní příběhy, touhy a sny, životní zápasy a osudy zároveň odrážejí významné události, které utvářely dějiny a charakter slovenského národa...
Horácké divadlo Jihlava
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
80 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Agatha 80 %
(zadáno: 14.10.2018, počet hodnocení: 59)
přínosný / zajímavý komentář
Musím souhlasit s uvedenými komentáři.Není moc co vytknout.Zdramatizovat knihu v rozsahu 450 str. do divadlení hry trvající 3,5 hod. si samo o sobě zaslouží obdiv - zvláště pak, když to vše dává smysl. Film jsem také nikdy neviděl, takže nemám s čím srovnávat. Hudba P. Hapky výborně navodila dramatickou atmosféru a inscenaci prospěla. Výborně zvládnuté a emočně silné byly pěvecké úlohy, zvláště ženské části hereckého souboru. Ocenil jsem i druhou přestávku během představení.Snad jen samotný začátek byl trochu hektický, než se divák dostane do děje.Herci si závěrečný aplaus více než zasloužili.
Vojtan 80 %
(zadáno: 30.9.2018, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Po pár slabších kusech z předcházející sezóny konečně Horácké divadlo uvedlo inscenaci, která i přes svoji délku vtáhne diváka do děje a nabídne mu úžasný příběh, který pobaví, zamrazí a občas poskytne prostor k zamyšlení. Inscenaci není moc co vytknout - svižné tempo, nápaditá scénografie, nadprůměrné herecké výkony, ale také původní filmová hudba Petra Hapky, která dokonale podkresluje celkovou atmosféru hry. Herci byli na konci představení odměněni ovacemi ve stoje, což se v hledišti jihlavského divadla moc často nestává, o to více tato skutečnost potěší :)
Kritik 80 %
(zadáno: 14.9.2018, počet hodnocení: 66)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
85 %. Úspěšné převedení románové kroniky na divadelní prkna. Celý soubor odvedl slušnou práci. Nesrovnávám s filmem, nikdy neviděno.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.