Jihočeské divadlo Č. Budějovice [Na Půdě]

Letní vosy nás štípou už i v listopadu

Premiéra: 9.2.2018 | 1:05x
Překlad: Tereza Krčálová. Dramaturgie: David Košťák. Výprava: Petr Vítek. Hudba: Matyáš Řezníček. Režie: Alžběta Burianová.
Poslední uvedení: únor 2020.
Absurdní komedie. Robert chce zjistit, s kým strávila jeho žena Sára minulé pondělí. Sára tvrdí, že ji navštívil jeho vlastní bratr Markus a Markus její slova dosvědčuje. Rodinný přítel Donald ale trvá na tom, že minulé pondělí byl Markus na návštěvě u něj. Potvrzují to i Donaldova žena a jejich sousedka. Kdo z nich lže? Je Sára nevěrná nebo Donald duševně vyšinutý? Věřit manželce, nebo kamarádovi? Příčina stále ostřejšího konfliktu ale leží úplně jinde...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Jihočeské divadlo Č. Budějovice
Hodnocení inscenace
Redakce
73 %
Uživatelé
60 %
6031000
Hodnocení redakce
Jan Pařízek 70 %
Jiří Landa 80 %
Lukáš Holubec 70 %
Volby

Hodnocení (6)

HODNOCENÍ REDAKCE
Jan Pařízek  70 %
2.12.2018 | 858 hodnocení
+ souhlasím
Příjemně absurdní hra, ve které není lehké se nějak více zorientovat a něco smysluplného si z ní odnést. Vlastně spíše otevírá dosti otázek a neklade mnoho odpovědí, přesto působí jako zajímavá disputace o tom co je vlastně pravda, jak se jí lze dobrat, jak to může ovlivnit naše víra (v boha, lásku, přátelství) a jak lze sám sebe vlastně spasit? Nic lehkého a jednoduchého na strávení, ale zvolený formát je rozhodně vtipní a nemá daleko k nějaké zvláštní grotesce, takže se nudit rozhodně nebudete. Po herecké stránce potom velmi pěkný výkon všech aktérů.
Jiří Landa  80 %
4.3.2018 | 2975 hodnocení
+ souhlasím
Režie inscenaci postavila na myšlence apokalyptické vize - postavy spolu sice hovoří na překrásné pivoňkové louce (velmi zdařilá výprava P. Vítka), netuší však, že se pod těmito krásnými květinami skrývají nevybuchlé miny. Do příběhu pak s přesným načasováním vkládá scény plné nervozity předznamenávající tušené fatální neštěstí. Všichni tři protagonisté byli vedeni k pečlivé práci s hlasovou dikcí, jež ve spojení s propracovanou mimikou a gestikulací směřovala k nesčetným humorným situacím. Jejich výkony lze hodnotit jako vysoce vyrovnané. Nevtíravá, sic hodně působivá hudba M. Řezníčka.
Lukáš Holubec  70 %
27.2.2018 | 726 hodnocení
+ souhlasím
Prvním důvodem po návštěvu inscenace nejen pro obyvatele Českých Budějovic budiž samotný text a zřejmě i překlad. Pod povrchem, který tvoří jednoduchá a absurdní zápletka, se skrývá žhavé jádro obsahující apokalyptické myšlenky s doteky víry, lásky a zodpovědnosti. Druhým důvodem je pak režie Alžběty Burianové, dramaturgie Davida Košťáka a scéna Petra Vítka. Inscenace je promyšlená a vizuální stránka promlouvá stejně důležitě jako text. Třetím důvodem jsou pak herecké výkony. Na premiéře ještě ne zcela usazené, ale rozhodně jsou neméně podstatným důvodem pro návštěvu inscenace i pro přespolní.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Majdin_kulturni_svet  80 %
30.1.2020 | 175 hodnocení
+ souhlasím
Jedna z nejlepších inscenací, kterou má v současnosti JD na programu. Jihočeské příjemně překvapilo. Psali, že je to absurdní komedie a ze začátku jsme se smály jen my dvě. Naštěstí po chvíli se chytil i zbytek. Mám ráda tyhle mladé herce a jsem ráda, že na ně můžu jít sem k nám!
Simona Ježková  30 %
25.3.2019 | 36 hodnocení
Národosolsobě  70 %
17.4.2018 | 320 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.