Jihočeské divadlo Č. Budějovice [Jihočeské divadlo]

Souborné dílo Williama Shakespeara ve 120 minutách

Premiéra: 8.4.2016. Překlad: Jiří Josek. Dramaturgie: Olga Šubrtová. Scéna: Karel Čapek. Kostýmy: Tereza Venclová Vašíčková. Hudba: Matěj Kroupa. Režie: Šimon Dominik.
2:30 | Poslední uvedení: duben 2018.


Komediálně laděná divadelní pocta největšímu světovému dramatikovi. Tři herci sehrají v jednom večeru všech jeho 37 her a 154 sonetů ve 120 minutách...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Jihočeské divadlo Č. Budějovice
Hodnocení inscenace
Redakce
70 %
Uživatelé
80 %
8011000
Hodnocení redakce
Lukáš Dubský 80 %
Jiří Landa 60 %
Volby

Hodnocení

HODNOCENÍ REDAKCE:
Lukáš Dubský 80 %
(zadáno: 26.1.2017, počet hodnocení: 789)
přínosný / zajímavý komentář
Mě tenhle shakespearovský komprimát zkrátka baví. Budějovická inscenace vychází z úpravy J. Borny, v lecčems se ovšem od inscenace v Dlouhé liší. Humor inscenace je spíše jednoduchý, často útočící na divákovu první signální. Naprosto zásadní je proto schopnost herců gradovat jednotlivé situace a zároveň udržet míru, aby se z představení nestala estráda. To se v JDČB povedlo - všichni tři herci prokazují velký cit pro žánr stand-up comedy, jdou jim i improvizace a interakce s publikem. Ne všechny skeče mají srovnatelnou kvalitu, ale výsledek je opravdu povedený.
Jiří Landa 60 %
(zadáno: 15.4.2016, počet hodnocení: 2860)
přínosný / zajímavý komentář
Musím přiznat, že tato hra je na mě napsaná až moc "fast-foodově", nikdy mě zvlášť neoslovila. Zpracování JD použilo úpravy DvD, kde měla českou premiéru. Dobrý výchozí bod, který posílilo solidní režijní vedení a hlavně herecká souhra všech představitelů udržujících po celou dobu představení vysoko nasazené tempo. Vyzdvihnout musím T. Havlínka, jenž se po jevišti pohyboval uvolněně a se suverénní jistotou. Inscenace má své vrcholy (Titus Andronicus, Hamlet), ale také pády - např. komentovaný hokejový zápas. Nicméně celkově se jedná o příjemnou zábavu, která sice neohromí, ale rozhodně nenudí.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Teres 80 %
(zadáno: 31.1.2017, počet hodnocení: 126)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.