Městské divadlo Brno

Mendel aneb Vzpoura hrášků

Premiéra: 21.6.2015. Dramaturgie: Jan Šotkovský. Scéna: Jaroslav Milfajt, Petr Hloušek. Kostýmy: Andrea Kučerová. Choreografie: Martin Pacek. Dirigenti: Karel Cón, Tomáš Küfhaber. Režie: Stanislav Slovák.
3:00 | Poslední uvedení: červenec 2019.


Komedie se zpěvy o brněnském géniovi G. J. Mendelovi - zakladateli genetiky. Do Mendelova osudu vstupují rozličné brněnské legendy a v níž se konečně dozvíme také to, co na opatovy experimenty říká sám starobrněnský hrách...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Městské divadlo Brno
Hodnocení inscenace
Redakce
60 %
Uživatelé
93 %
9341000
Hodnocení redakce
Jiří Landa 60 %
Volby

Hodnocení (5)

HODNOCENÍ REDAKCE:
Jiří Landa 60 %
(zadáno: 20.7.2015, počet hodnocení: 2864)
přínosný / zajímavý komentář
Pokus o novodobou operetu MDB vlastně vyšel, i když by inscenaci neuškodilo třicetiminutové zkrácení. Z děje by pak mohly „vypadnout“ zbytečně laciné a notoricky známé vtípky, které sledování jinak poměrně zábavné podívané chvílemi narušovaly. Je dobře, že se autoři vydali cestou „osobních stop“ Mendelova života a nesnažili se filozofovat. Vyznění prospělo i propojení divadelního prostředí s vědou, chytlavé songy K. Cóna, stejně tak jako herecké nasazení. Ze všech bych jmenoval L. Janotu, M. Němce (i když chvílemi přehrávajícího) a také J. Brožka. Posledně uvedený by si zasloužil větší role.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Čiko 90 %
(zadáno: 23.8.2016, počet hodnocení: 685)
přínosný / zajímavý komentář
Neuvěřitelně dobře napsané. Opravdu dlouho jsem se takhle nebavil. Je to originální, vtipné, skvěle zahrané i zazpívané. Skvělí Lukáš Janota a Milan Němec.
Martin21 100 %
(zadáno: 10.7.2016, počet hodnocení: 336)
přínosný / zajímavý komentář
Úžasný! Ani minutu jsem se nenudil, protože je to originální! Milan Němec nejlepší a největší tahoun. Dále výborní Lukáš Janota a Andrea Zelová.
David Strang 90 %
(zadáno: 10.7.2016, počet hodnocení: 117)
přínosný / zajímavý komentář
Viděl sem o rok později,jako Tereza Nováčková,souhlasím však s každým jejím slovem..
Ne tak u Prodaného smíchu..
Cindy.92 90 %
(zadáno: 14.7.2015, počet hodnocení: 314)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Vynikajícím způsobem vytvořená hra se zpěvy o brněnském velikánovi Mendelovi. Poutavá hra, která i přes svou délku zaujme nejednoho diváka. Ozvláštněna komickými songy a scénkami. M. Němec exceluje, klobouk smekám před L. Janotou za množství textu s opravdu nelehkými pojmy a frázemi. Perfektní zpracování a atmosféra na Biskupském dvoře!

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.