Národní divadlo moravskoslezské [Divadlo Jiřího Myrona]

Macbeth

Premiéra: 6.2.2014 | 2:25
Překlad: Martin Hilský. Úprava: Rastislav Ballek, Klára Špičková. Dramaturgie: Klára Špičková. Výprava: Katarína Holková. Hudba: Andrej Kalinka. Režie: Rastislav Ballek.
Poslední uvedení: únor 2015.
Nejčernější tragédie alžbětinského dramatika, která jako stín kráčí staletími. Macbeth stoupá přes mrtvoly ke svému cíli, své konání si do důsledku uvědomuje a věc svědomí mu není cizí. Díky nelítostnému boji o moc se nakonec ocitne v pekle své lidské duše...
14!  

inscenace již byla stažena z repertoáru

Národní divadlo moravskoslezské
Hodnocení inscenace
Redakce
40 %
Uživatelé
35 %
3531000
Hodnocení redakce
Jiří Landa 40 %
Volby

Hodnocení (3)

HODNOCENÍ REDAKCE
Jiří Landa  40 %
28.7.2015 | 3031 hodnocení
+ souhlasím
35% Pseudointelektuální režijní exhibice, jejíž jedinou koncepcí nejspíš bylo vytvořit na jevišti „chaos lidských myšlenek a života“. Vznikla ovšem jen velmi nezáživná inscenace, která diváka upoutá a osloví stěží. Střet souboru NDM s tímto stylem režie také nebyl trefou do černého, poněvadž většina herců na jevišti působila nevěrohodně či při nejlepším nejistě. Nevýraznému, a troufám si říci až zbytečnému, počinu šla ruku v ruce i nicneříkající fádní výprava K. Holkové. Tohle se fakt nepovedlo.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Čiko  50 %
2.12.2014 | 1085 hodnocení
+ souhlasím
Možná to souvisí jen s nějakým momentálním naladěním, ale mně inscenace až tak nevadila. Je místy herecky zajímavá s dobře čitelným dějem. Jen jsem měl chvílema pocit, že o ní pochybují herci samotní a nelíbilo se mi vizuální provedení... Scéna, kostýmy - jako by to bylo naprosto podružné...
LadyMalande  20 %
19.11.2014 | 7 hodnocení
+ souhlasím
Nejslabší představení,které jsem měla možnost v NDM vidět.Celé zpracování působilo dojmem, že bylo zrežírováno labilním člověkem, kostýmy mu dodal popletený Janek (opravdu nechápu, co Macbeth dělal v samurajském brnění se standartou na zádech) a kulisy opečovával neuspokojený neúspěšný umělec holdující modernímu umění (obdivuji kuráž herců naprosto zasvinit polovinu jeviště a herců rudou barvou).Dialogům často nebylo rozumět-mluvilo více lidí najednou-ale to bylo zřejmě záměrem.Nemluvě o zhýralém psychotickém trhaném smíchu, který doprovázel celé představení.Po hře jsem málem volala do Bohnic.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.