Národní divadlo moravskoslezské [Divadlo Jiřího Myrona]

William Shakespeare

Macbeth

Premiéra: 6.2.2014. Překlad: Martin Hilský. Úprava: Rastislav Ballek, Klára Špičková. Dramaturgie: Klára Špičková. Výprava: Katarína Holková. Hudba: Andrej Kalinka. Režie: Rastislav Ballek.
2:25 | Poslední uvedení: únor 2015.


Nejčernější tragédie alžbětinského dramatika, která jako stín kráčí staletími. Macbeth stoupá přes mrtvoly ke svému cíli, své konání si do důsledku uvědomuje a věc svědomí mu není cizí. Díky nelítostnému boji o moc se nakonec ocitne v pekle své lidské duše...
14!

inscenace již byla stažena z repertoáru

Národní divadlo moravskoslezské
Hodnocení inscenace
Redakce
40 %
Uživatelé
23 %
Hodnocení redakce
Jiří Landa 40 %
Volby

Hodnocení

HODNOCENÍ REDAKCE:
Jiří Landa 40 %
(zadáno: 28.7.2015, počet hodnocení: 2860)
přínosný / zajímavý komentář
35% Pseudointelektuální režijní exhibice, jejíž jedinou koncepcí nejspíš bylo vytvořit na jevišti „chaos lidských myšlenek a života“. Vznikla ovšem jen velmi nezáživná inscenace, která diváka upoutá a osloví stěží. Střet souboru NDM s tímto stylem režie také nebyl trefou do černého, poněvadž většina herců na jevišti působila nevěrohodně či při nejlepším nejistě. Nevýraznému, a troufám si říci až zbytečnému, počinu šla ruku v ruce i nicneříkající fádní výprava K. Holkové. Tohle se fakt nepovedlo.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Čiko 50 %
(zadáno: 2.12.2014, počet hodnocení: 661)
přínosný / zajímavý komentář
Možná to souvisí jen s nějakým momentálním naladěním, ale mně inscenace až tak nevadila. Je místy herecky zajímavá s dobře čitelným dějem. Jen jsem měl chvílema pocit, že o ní pochybují herci samotní a nelíbilo se mi vizuální provedení... Scéna, kostýmy - jako by to bylo naprosto podružné...
LadyMalande 20 %
(zadáno: 19.11.2014, počet hodnocení: 7)
přínosný / zajímavý komentář
Nejslabší představení,které jsem měla možnost v NDM vidět.Celé zpracování působilo dojmem, že bylo zrežírováno labilním člověkem, kostýmy mu dodal popletený Janek (opravdu nechápu, co Macbeth dělal v samurajském brnění se standartou na zádech) a kulisy opečovával neuspokojený neúspěšný umělec holdující modernímu umění (obdivuji kuráž herců naprosto zasvinit polovinu jeviště a herců rudou barvou).Dialogům často nebylo rozumět-mluvilo více lidí najednou-ale to bylo zřejmě záměrem.Nemluvě o zhýralém psychotickém trhaném smíchu, který doprovázel celé představení.Po hře jsem málem volala do Bohnic.
EmaBa 0 %
(zadáno: 14.2.2014, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
Kéž by šlo hodnotit do mínusu! Z divadla jsme odešli až po prvním dějství jen proto, že jsme seděli uprostřed řady... Zdlouhavý začátek, rušivé akustické efekty, "hudba", často mluví dva herci najednou, takže není rozumět ani jednomu... Mackbeth byl zabit a s ním i Shakespeare.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.