Národní divadlo moravskoslezské [Divadlo Antonína Dvořáka]

Za vodou (Dokud nás smrt...)

Premiéra: 27.3.2014. Dramaturgie: Marek Pivovar. Scéna: Andrej Ďurík. Kostýmy: Daniela Klimešová. Hudba: Jakub Kudláč. Režie: Štěpán Pácl.
1:15x | Poslední uvedení: únor 2015.


Příběh konce jedné lásky. Hlučínsko nejsou Sudety, Hlučíňáci nejsou Němci, a přesto museli bojovat v německé armádě na straně Hitlera. Území Hlučínska nebylo místem střetu kultur, střetu českého živlu s německým. Toto území bylo prostorem a rodným místem Hlučíňáků po desítky generací. Nestřídaly se tady kultury ani národy, jen říše a státy. Nikdo s nikým tady nebojoval. Pouze zvenku se vedl boj o identitu obyvatel tohoto kraje...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Národní divadlo moravskoslezské
Hodnocení inscenace
Redakce
50 %
Uživatelé
45 %
4521000
Hodnocení redakce
Jiří Landa 50 %
Jiří Koula 50 %
Volby

Hodnocení (4)

HODNOCENÍ REDAKCE:
Jiří Landa 50 %
(zadáno: 29.7.2015, počet hodnocení: 2895)
přínosný / zajímavý komentář
Hra D. Jařaba ve výsledku nabízí mnohem méně, než je uvedeno v její anotaci. Určitě by bylo dobré, kdyby autor více ťal do živého, k čemuž téma odsunu sudetských Němců vybízí. Nakonec jsem však sledoval inscenaci připomínající spíš jistý druh love story (i když solidně napsané). V tomto směru se sice jednalo o celkem nesentimentální příběh režijně vkusně zpracovaný, nicméně celek působil rozpačitě.
Jiří Koula 50 %
(zadáno: 27.12.2014, počet hodnocení: 1565)
přínosný / zajímavý komentář
Inscenace, která má snad význam v místě svého vzniku, ovšem pro "export" se dle mého nehodí, protože pak vyznívá ve stylu "válka je špatná pro obyčejného člověka", což si přiznejme, že není zrovna objevné.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Čiko 50 %
(zadáno: 2.12.2014, počet hodnocení: 732)
přínosný / zajímavý komentář
Chybělo mi více režijní invence a emocí na jevišti. Trochu nuda, trochu šeď...
Rivah 40 %
(zadáno: 14.9.2014, počet hodnocení: 212)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.