agentura Harlekýn

Vězeň na Druhé Avenue

Premiéra: 2.6.2018 | 2:25
Překlad: Ivo T. Havlů. Výprava: Michaela Červenková, Renáta Štefková. Úprava a režie: Vladimír Strnisko.
Poslední uvedení: srpen 2023.
Americká komedie o tom, jaké to je, když se vám vše vymkne z rukou. Čtrnácté patro, výtah nejezdí, voda neteče, odpadky páchnou, venku horko k padnutí, v bytě zima, sousedi pořádají mejdany až do noci a zloději právě ukradli, na co přišli. Situace k zbláznění! Všichni jsme zajatci, vězni, neboť jsme zhýčkaní civilizací. A ocitnout se svobodně pod mostem je přece jenom poněkud nepohodlné...


inscenace již byla stažena z repertoáru

agentura Harlekýn
Hodnocení inscenace
Redakce
10 %
Uživatelé
22 %
22231000
Hodnocení redakce
Helena Grégrová 10 %
Jiří Landa 10 %
Volby

Hodnocení (23)

HODNOCENÍ REDAKCE
Helena Grégrová  10 %
11.8.2018 | 1663 hodnocení
+ souhlasím
(+4)
Proč Simona Stašová několik posledních let propůjčuje svým divadelním postavám nepochopitelnou dávku očividné nepřirozenosti: mluví převážně nosem (až huhlá), nesmyslně protahuje konce vět, nemá pod kontrolou koordinaci pohybů a místy přehrává tak, že si nos neutírá židlí, ale spíše obývací stěnou? Já už na to snad raději ani nechci nalézt odpověď. :/
Jiří Landa  10 %
9.8.2018 | 3027 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Špatný výkon S. Stašové, která s každou další premiérou sklouzává ke stále větší a větší herecké povrchnosti. Inscenace "Vězně" je už hodně za hranicí dobrého vkusu. Herečka se po jevišti pohybuje nekoordinovaně, repliky pouze "vyštěkává", o promyšleném logickém rámci postavy nelze vůbec hovořit. Režijně je inscenace pouze lehce nahozená, její stavba není promyšlená, což u jména režiséra V. Strniska zamrzí. Kéž by se S. Stašová vzdala svých dramaturgických (a možná i režijních) tendencí a vrátila se k opravdovému herectví, které vždy bylo její silnou stránkou. Ona i diváci by si to zasloužili.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Atribut  10 %
27.12.2022 | 92 hodnocení
+ souhlasím
z toho, co za poslední roky nazkoušela stašová, je tohle její úplně nejhorší výkon. neřekne jedinou větu přirozeně, plete si nadsázku s pokleslostí. halbich se k tomu strhnout nedá, snaží se to držet na nějaký úrovni. aby se mu to ale povedlo, musel by stašový zacpat pusu, aby mlčela, a dát přes hlavu kuklu, aby nebylo vidět její škleby. ostatní přicmrndávají. kéž by se stašová vzpamatovala a hrála zase dobře jako kdysi dávno.
Bart2560  60 %
12.11.2022 | 17 hodnocení
+ souhlasím
Výrazná stylizace Simony Stašové je její dlouhodobé know-how a je to vlastně důvod, proč její představení vyhledávám. Nicméně v této hře toho bylo místy až přespříliš a k nalezení souladu s herectvím Kamila Halbicha mohla přidat špetku přirozenosti. Nadmíru mě zaujal výkon Jeleny Juklové, která i na malém prostoru dokázala vykouzlit velký kus nádherného herectví.
Erby  10 %
21.11.2019 | 21 hodnocení
+ souhlasím
Jediné co nato mohu říci... proč?
Honza_v_botach  10 %
11.11.2019 | 40 hodnocení
+ souhlasím
(M) Simona Stašová mluví velmi nepřirozeně, huhlá, vyštěkává, celá hra je zbytečně hysterická.
Trafalgaros  10 %
18.2.2019 | 34 hodnocení
+ souhlasím
Paní Stašová ač ji miluji tak je příšerná. Proč celou dobu mluví příšerně? Tohle přeci herečka jejího formátu nemá zapotřebí. Na další hru, kde bude mít hlavní roli již nepůjdu.
DivadelniFan  20 %
23.1.2019 | 345 hodnocení
+ souhlasím
Tak tato hra mě opravdu ničím neoslovila. Nezáživný text, který si ani herci pořádně neužívali, a proto ani jeden z herců nebyl skvělý. Zasmál jsem se možná tak 5x. Hlavní dvojice se snažila pobavit diváky alespoň dvojsmysly a vulgarismy. Což u mě bohužel (nebo bohudík?) nefunguje. Tohle si Simona Stašová nezaslouží. Doufám, že ji brzy uvidíme v lepší inscenaci.
JirkaS  30 %
25.12.2018 | 350 hodnocení
+ souhlasím
Věřím, že ten text sám o sobě je určitě velmi zajímavou částečně odlehčenou psychologickou studií toho, jak snadné je se zbláznit, když člověk prožívá jednu pohromu za druhou. O to více mrzí, jakou estrádu z toho paní Stašová dělá. Méně je někdy více a její postava by potřebovala méně expresivního herectví a více přirozenosti. Kamil Halbich byl věrohodnější, ale vedle paní Stašové spíše upozaděný. A ostatní herci byli jen do počtu. Nejlepší herectví v této inscenaci předvádí Vasil Fridrich, který dal své postavě přesnou dávku přirozenosti a věrohodnosti! /20.12.2018 v Č. Budějovicích/
Jakub Matoušek  10 %
5.11.2018 | 8 hodnocení
+ souhlasím
15% Velmi slabý výkon Simony Stašové, o kterém se nedá říci, že by byl výkonem hereckým. Špatná srozumitelnost toho co říká, nevhodná koordinace pohybů a výrazné přehrávání způsobuje, že se z inscenace vytrácí vše dobré co by text hry mohl nabídnout. Kamil Halbich se snaží hrát, ale většinu času nemá s kým. Jediný kdo z účinkujících na jevišti kladně překvapuje, je Vasil Frydrych. Svojí předem v ničem nevýrazné vedlejší postavě dává osobitost a charakter. Inscenaci samotnou to ale nijak nezachraňuje.
Jakubson  0 %
1.11.2018 | 100 hodnocení
+ souhlasím
Jedna z nejzbytečnějších inscenací, které jsem ve svém životě viděl. Několikrát zmíněné přehrávání a mluva S. Stašové přes nos mě naprosto iritovalo. Děj de facto o ničem a celým posláním inscenace je zřejmě vydržet tuto šílenost do konce.
Antonio  60 %
29.10.2018 | 123 hodnocení
+ souhlasím
Simona Stašová byla úžasná nechápu jak někdo může dát 10%-20% nejsou jen komedie , ale i jiné hry ...u kterých se musí uvažovat trošku ....
Leafeltova  50 %
14.8.2018 | 134 hodnocení
+ souhlasím
mě se představení líbilo, i když bylo více přitažené za vlasy, ale výkon Simony Stašové byl super.
Bedrich.spesny  10 %
9.8.2018 | 65 hodnocení
+ souhlasím
(+4)
Neskutečné přehrávání S. Stašové rázem dělá i z H. Maciuchové naprosto přirozenou herečku.
Valmez  50 %
12.6.2018 | 503 hodnocení
+ souhlasím
Viděno na premiéře a musím říct, že Simonu Stašovou považuji za úžasnou herečku, tato inscenace mě ovšem nezaujala.
J.S.  30 %
2.6.2018 | 148 hodnocení
+ souhlasím
Jedna z nejlepších her N.Simona sleduje psychický rozklad jedince,který ztratil dobře placenou práci a spolu s ní i smysl života. Vážné polohy se citlivě střídají s tragikomickými situacemi bez prvoplánového happyendu. Inscenátoři pojali představení velmi nešťastně jako frašku. Přehrávání,karikování,padání na zem aj.zakrývá původní smysl textu a ze hry se vytrácí sdělení a síla. To ještě oslabuje neefektní scéna (několik kusů nábytku) typická pro zájezdová představení. Rovněž hlasy a zvuky ze záznamu působí dosti nevěrohodně. Inscenaci by bylo vhodné přezkoušet (zejm. scénografii a herectví).
Fedorocko  30 %
30.5.2018 | 746 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Viděno na předpremiéře v Olomouci a nutno třeba říct,že jsem Simonu Stašovou viděl už v mnoha lepších kouscích.Hra si určitě své příznivce najde,protože mnoho diváků vyskočilo do stoje při děkovačce,ale já mezi nimi rozhodně nebyl.
Abrakus79  20 %
31.7.2019 | 4 hodnocení
+ souhlasím
Po dlouhé době jsem se nejdříve šel podívat na hru a pak až přečetl recenze. Musím říci, že se všemi negativními se naprosto shoduji. Byla to opravdu jedna z nejhorších her (upřímně po hře Moře), kterou jsem viděl. Pozitivně hodnotím jen zajímavou atmosféru divadla pod širým nebem. Jinak přehrávání paní Stašové (ač jí herecky mám rád) bylo naprosto příšerné a trhající uši. Dílo autora, pokud bylo správně přeloženo bylo nudné a rozhodně jsem se za celé dvě hodiny moc nezasmál. Toto představení tedy rozhodně nedoporučuji.
Iffka  10 %
14.8.2018 | 4 hodnocení
+ souhlasím
Zbytné, ploché představení. P. Halbich se snaží hrát, ale nemá moc co. P. Stašová předvedla svůj slabý standard, parodii komiky říznutou děsivou prací s hlasem. Zbytek ansámblu je zbytečné zmiňovat, pouhá vata. Zvučná jména k úspěchu nestačí. Bohužel.
Gws  20 %
31.7.2018 | 1 hodnocení
+ souhlasím
(+2)
Nejvice jsem se tesil na přestávku, ktera by mi umoznila nenápadně se vytratit a prestat se dale nechat mucit tímto predstavenim.

Myslenka autora bohužel nebyla patrná...

Prestavka nakonec nebyla, musel jsme vydržet do konce. V éře mobilních telefonu to naštěstí neni problem.

Jedine svetle okamziky byly pri prehravani malych úryvků Franka Sinatry.....

Tak prestavka nakonec byla, jen trochu pozdeji. Past tedy nesklapla, unikli jsme!

Pani Stasova si takovy kus nezaslouží.
Rentcha  10 %
24.7.2019 | 20 hodnocení
Pauko  10 %
14.1.2019 | 22 hodnocení
Saviour1  10 %
15.10.2018 | 50 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.