agentura Harlekýn

Neil Simon

Vězeň na Druhé Avenue

Premiéra: 2.6.2018. Překlad: Ivo T. Havlů. Výprava: Michaela Červenková. Úprava a režie: Vladimír Strnisko.


Americká komedie o tom, jaké to je, když se vám vše vymkne z rukou. Čtrnácté patro, výtah nejezdí, voda neteče, odpadky páchnou, venku horko k padnutí, v bytě zima, sousedi pořádají mejdany až do noci a zloději právě ukradli, na co přišli. Situace k zbláznění! Všichni jsme zajatci, vězni, neboť jsme zhýčkaní civilizací. A ocitnout se svobodně pod mostem je přece jenom poněkud nepohodlné...
Volby

Hodnocení

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Richard Novák 50 %
(zadáno: 12.6.2018, počet hodnocení: 69)
přínosný / zajímavý komentář
Viděno na premiéře a musím říct, že Simonu Stašovou považuji za úžasnou herečku, tato inscenace mě ovšem nezaujala.
J.S. 40 %
(zadáno: 2.6.2018, počet hodnocení: 67)
přínosný / zajímavý komentář
Jedna z nejlepších her N.Simona sleduje psychický rozklad jedince,který ztratil dobře placenou práci a spolu s ní i smysl života. Vážené polohy se citlivě střídají s tragikomickými situacemi bez prvoplánového happyendu. Inscenátoři pojali představení velmi nešťastně jako frašku. Přehrávání,karikování,padání na zem aj.zakrývá původní smysl textu a ze hry se vytrácí sdělení a síla. To ještě oslabuje neefektní scéna (několik kusů nábytku) typická pro zájezdová představení. Rovněž hlasy a zvuky ze záznamu působí dosti nevěrohodně. Inscenaci by bylo vhodné přezkoušet (zejm. scénografii a herectví).
Fedorocko 50 %
(zadáno: 30.5.2018, počet hodnocení: 411)
přínosný / zajímavý komentář
Viděno na předpremiéře v Olomouci a nutno třeba říct,že jsem Simonu Stašovou viděl už v mnoha lepších kouscích.Hra si určitě své příznivce najde,protože mnoho diváků vyskočilo do stoje při děkovačce,ale já mezi nima rozhodně nebyl.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.