Divadlo DISK [katedra činoherního divadla]

Netrpělivost srdce

Premiéra: 19.11.2021 | 2:15
Překlad románu: Božena Koseková. Dramaturgie: David Košťák. Výprava: Michaela Semotánová. Hudba: Johann J. Foss, Karolína Hanzlová, Jakob Schubert. Pohybová spolupráce: Martin Pacek. Režie: Monika Hliněnská.
Adaptace klasického románu, který je groteskní, avšak naléhavou a zcela současnou výpovědí jedince, jenž se snaží zalíbit svému okolí natolik, že ztrácí vlastní identitu. Anton Hofmiller chce být dobrým člověkem. Nesnese pomyšlení, že by si o něm ostatní mysleli opak. A dobrý člověk přeci neodmítne pozvání do lepší společnosti. Dobrý člověk přeci nebude odmítat štědré dary. Dobrý člověk přeci neodepře pozornost dívce, která je chromá, byť je to v rozporu s tím, co si žádá srdce. Nadějný poručík dělá jeden ústupek za druhým, zatímco doba se neomylně řítí vstříc 1. světové válce...
Divadlo DISK
Hodnocení inscenace
Redakce
60 %
Uživatelé
75 %
7521000
Hodnocení redakce
Pavel Širmer 60 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
24.1.Po19:30Činohravstupenky
18.2.19:30Činohravstupenky
24.1.Po19:30 vstupenky
Činohra
18.2.19:30 vstupenky
Činohra

Volby

Hodnocení (3)

HODNOCENÍ REDAKCE
Pavel Širmer  60 %
(zadáno: 17.12.2021, počet hodnocení: 1737)
+ přínosný / zajímavý komentář
Zweigův román M. Hliněnská záměrně trochu vytrhla z doby, v níž se odehrává. U hlavního hrdiny Antona tak mohla odpadnout formální maska, jeho charakter a jednání šly výrazněji a čitelněji odkrýt, k čemuž přispěl i P. M. Cibulka svým do detailu propracovaným výkonem. Už jen to činí inscenaci hodnou pozornosti. U ostatních postav byl takový přístup možný jen do určité míry nebo vůbec, solidní výkony jednotlivců se nespojily v sourodý celek. Zcela zřetelný nebyl ani smysl volby výrazného líčení, resp. bílých tváří, u některých rolí. I když se vizi nepodařilo zcela naplnit, osobně jsem na další práci režisérky zvědavý.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Teufel  50 %
(zadáno: 28.11.2021, počet hodnocení: 71)
přínosný / zajímavý komentář
Jak může obyčejný lidský soucit lapit člověka a čím dál těsněji ho obtáčet, to je vlastně stále aktuální téma. První půle se mi ale hodně táhla, vlastně se mi nepodařilo si najít k postavám vztah. Zůstalo to všechno tak nějak "jenom jako", jako trochu odtržená historka z dávných časů.
Gabbymeg  100 %
(zadáno: 21.12.2021, počet hodnocení: 2)
přínosný / zajímavý komentář
Naprosto skvělé představení - a to jak poutavým příběhem, vkusnými kostýmy, jednoduchými, leč velmi nápaditými kulisami, a zejména skvělým hereckým obsazením do rolí, které byly snad šité na míru. Všechna čest hlavnímu protagonistovi "Tonymu", který bravurně přeskakuje z příběhu do současnosti. Drama je odlehčeno vtipnými a nenucenými momentky, které vykouzlí úsměv na tváři i ve vážných situacích a tím tak zaručují příjemný divácký zážitek. Profesionalita mladých herců je hodna velkých divadel.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.