Divadlo Na Fidlovačce

Kdo je pan Schmitt?

Premiéra: 14.12.2019. Překlad: Kateřina Neveau. Úprava: Lukáš Pečenka, Kateřina Jonášová. Dramaturgie: Kateřina Jonášová. Scéna: Jozef Hugo Čačko. Kostýmy: Jozef Hugo Čačko, Jana Chamlarová. Režie: Lukáš Pečenka.
Jedna z nejvtipnějších moderních frašek. Manželský pár Bélierových zrovna večeří, když v tom se ozve telefon a odstartuje sérii zneklidňujících zjištění. Jaktože zvoní telefon, když žádný doma nemají? Jaktože na místě, kde visel portrét maminky, nyní visí obraz loveckého psa? Proč ani knihy, ani oblečení nejsou jejich? A proč všichni chtějí po panu Bélierovi, aby se jmenoval pan Schmitt...?
Divadlo Na Fidlovačce
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
53 %
5371000
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení (7)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Monty70  70 %
(zadáno: 14.5.2020, počet hodnocení: 110)
přínosný / zajímavý komentář
Absurdní komedie ze začátku nasadila rychlé tempo, kterému v pozdějších fázích hry dochází dech. Očekávaný "Wou" efekt na konci se nedostavil. I tak však dobrá, inteligentní a nepodbízivá komedie.
BarboraSalome  60 %
(zadáno: 13.2.2020, počet hodnocení: 33)
přínosný / zajímavý komentář
Bohužel zápletka na začátku vtipná, na konci už ne. Herecké výkony skvělé, hra poněkud slabší. Škoda.
Mikika  40 %
(zadáno: 18.12.2019, počet hodnocení: 28)
přínosný / zajímavý komentář
Pokud má být Absurdní komedie bez vtipu a bez pointy, pak tahle hra kritéria splňuje. šla jsem na ni v domnění, že uvidím klasickou potřeštěnou komedii, jaké Fidlovačka uváděla dřív, takže Pan Schmitt mě totálně zmátl, prostě jsem jen nechápavě zírala...
Romana35  80 %
(zadáno: 14.12.2019, počet hodnocení: 194)
přínosný / zajímavý komentář
Hra, která se vymyká z běžného pojetí komedií. Absurdní humor, vybroušené dialogy, dobře vypointované emoční situace. Závěrem hra postupně graduje do svého nevyhnutelného konce. Herci výborní, zejména ústřední manželská dvojice Jitka Ježková a Jaromír Nosek.
Ivo Železný  60 %
(zadáno: 14.12.2019, počet hodnocení: 236)
přínosný / zajímavý komentář
Absurditka. Dobře zahraná, nic se tomu nedá vytknout. Tedy v rámci žánru. Tak co mi na tom nesedělo? Asi to, že je to jako dobrá anekdota, vyprávěná tak pětinásobek adekvátního času, takže to nakonec už není dobrá anekdota. Ale tady zase na druhou stranu dobře zahrané. Jednoduše jsem na vážkách. Je to ve mně, ne ve hře.
Matus Uhliarik  30 %
(zadáno: 11.2.2020, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
Asi máme od komédie iné očakávania ako tie, ktoré sa snažila splniť táto inscenácia. Vôbec nechápem, čo oslovilo tvorcov, aby si vybrali túto hru. Prvoplánové "vtipkárčenie", ktoré bolo často nie na prvú, ale na nultú; jedna "lopata" za druhou, gradácie "vtipna" postavené na stupňovaní nedorozumení a banálnosti informácii. Hudba vypožičaná a neautorská, pointa predstavenia a výpovedná hodnota veľmi slabá až nesprostredkovateľná. Za nás (4 kamarátov na výlete v Prahe) veľké sklamanie. Je to poučenie, že ak je predstavenie polovypredané, dôvodom môže byť napr. aj jeho kvalita.
Tarbík  30 %
(zadáno: 16.12.2019, počet hodnocení: 123)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.