Divadlo na Vinohradech [velká scéna]

Nevzdávej to

Premiéra: 15.5.2015 | 3:00
Překlad: Michal Zahálka. Dramaturgie: Milan Šotek. Scéna: David Bazika. Kostýmy: Romana Rédlová. Hudba: Ondřej Brousek a citace. Režie: Juraj Deák.
Poslední uvedení: červen 2016.
Společenská komedie o lobbistech, politicích a obyčejných lidech. Dceru Meredith Guestové přistihnou ve škole s drogami. Situace, která by netěšila žádné rodiče, je o to svízelnější, že Meredith je ministryní vnitra. Po něčem takovém přece novináři přímo baží. Ovšem rozhodne-li se to ministryně zatušovat, nežene se tím do něčeho ještě mnohem horšího? A jakou roli v tom sehraje jakýsi pan Fallon – muž, který stojí věčně v pozadí, ačkoliv fakticky ovlivňuje veškeré dění v zemi...?


inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadlo na Vinohradech
Hodnocení inscenace
Redakce
50 %
Uživatelé
49 %
49131000
Volby

Hodnocení (18)

HODNOCENÍ REDAKCE
Jiří Koula  70 %
19.9.2016 | 1600 hodnocení
+ souhlasím
Musím říct, že mě tahle inscenace bavila, přesvědčivá analýza doby v časově velkorysém pojetí, jež ponechalo dostatek prostoru si vše průběžně vychutnat a promyslet. Chápu, že kdo chodí do divadla na "lidské příběhy", musel být zděšen či znuděn, ale mé analytické já vrnělo blahem.
Pavel Širmer  50 %
4.5.2016 | 2013 hodnocení
+ souhlasím
Autorova vize a uchopení tématu ve své podstatě přínosné. Jak zde již zaznělo, dialogy jsou zbytečně dlouhé, což má za následek přílišné natažení stopáže. Režisér J. Deák šéfuje souboru a zároveň připravuje v DnV příliš mnoho inscenací. U Nevzdávej to, stejně jako u jiných jeho režií, je vidět omezený zkušební čas i Deákovy osobnostní kapacity. Herci hrají sami za sebe, netvoří kompaktní tým. Soubor se nevyvíjí k lepšímu, zapomenutelné inscenace nemají valnou hodnotu. Pokud se v DnV objeví zajímavý počin, zpravidla jej připraví hostující režisér. Byla by třeba změna uměleckého vedení.
Jiří Landa  50 %
5.6.2015 | 3027 hodnocení
+ souhlasím
Řečeno slovy klasika: "Není to moc upovídané?" Hra, potažmo inscenace, obsahuje řadu předlouhých dialogů, které ve výsledku vlastně vůbec nic neřeknou, navíc jedna z hlavních postav Otta Fallona je na jevišti víceméně zbytečná, a tak by se dalo pokračovat... Nevím, jak jsou ošetřena práva, jestli dramatik lpí na každém slovu své hry, ale pokud nedovolí její radikální dramaturgické ošetření (rozuměj vyškrtnutí cca třetiny zbytečného textu), pak bych ji asi neuvedl. Přesto mě ale celkem bavilo sledovat, s jakou grácií se herci s takto nesnadnou úlohou vypořádali.
Helena Grégrová  40 %
29.5.2015 | 1666 hodnocení
+ souhlasím
35 % aneb do procenta a do puntíku souhlasím s hodnocením kolegy J. Pařízka.
Jan Pařízek  40 %
28.5.2015 | 900 hodnocení
+ souhlasím
Tak nevím jestli je to samotnou hrou nebo se nepovedlo jen toto zpracování, ale bohužel mě to absolutně nezaujalo. Celou dobu jsem měl pocit, že to pořádně nikam nesměřuje. Spousta dialogů je suchá a zdlouhavá, nevyvolává nějaké silnější emoce. Dobrá, je tam sice jakási snaha o určitou reflexi současné společnosti, ale výrazněji na mě nezapůsobila. Většinu času jsem si spíše říkal "Proč to všechno?", neboť převládal hlavně pocit nudy. Ale ano, bylo tam i pár povedených scén a momentů, hlavně v druhé polovině. Přesto na 3 hodiny je to zoufale málo. 35%
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Lucilla  60 %
16.6.2016 | 214 hodnocení
+ souhlasím
Autorovo jmeno pro me bylo velkym lakadlem, videla jsem predstaveni Skylight, ktere pro me zustava neprekonanou konverzackou a vybornou studii charakteru a kritikou doby. Cekala jsem neco obdobneho, ale postavy tu vyznely dost plose. Prilis dlouhym dialogum chybel svih, melo se vyrazne kratit. Par scen bylo vydarenych, predevsim ve druhe polovine, ale vypovedni hodnota nebyla valna. Za pochvalu ale stoji hudba a vykon civilni K.Brozove, Z.Vejvodove a T.Dastlika. Celkovy dojem ale spise horkosladky.
Marketap  100 %
20.3.2016 | 29 hodnocení
+ souhlasím
Nevzdávej to Davida Harea je velice inteligentní hra určená pro specifický typ publika, které se alespoň trochu orientuje ve světě médií a politiky. Je fascinující s jakou přesností Hare dokázal zachytit současné reálie. Divákovi přitom neposkytuje žádnou úlevu, dialogy jsou dlouhé, humor je komplikovaný a pochopí jej jen hrstka (která si jej o to víc užije). A i to je obraz doby - zatímco bezduché komedie zažívají standing ovation, sofistikovaný politický příběh vlažný potlesk a nízké hodnocení. Za 50 let možná bude hra s větším úspěchem uvedena znovu - tentokrát jako kronika minulé doby.
Fedorocko  40 %
18.11.2015 | 747 hodnocení
+ souhlasím
Asi to nejhorší, co jsem dosud v Divadle na Vinohradech viděl.Obsazení skvělé, Václav Vydra vždy představení oživil,ale jinak šeď, nuda , nic na co budu vzpomínat.
Bedrich.spesny  40 %
16.7.2015 | 65 hodnocení
+ souhlasím
Odešel jsem nepoznamenán.
Marsed  40 %
26.6.2015 | 161 hodnocení
+ souhlasím
Bohužel další nevydařená,nudná,nic neříkající inscenace. Sice dobře obsazená,ale to jí nepomůže. Další prázdná hra po Loupežníkovi a Plačícím satyrovi .
Cyr Masner  20 %
22.5.2015 | 11 hodnocení
+ souhlasím
Dle mého tato hra je na prknech DnV určena k brzké derniéře. Stejný případ jako tomu bylo v případě hry Nesnesitelné svatby. Představení, které je určeno jinému publiku, než které se chodí bavit právě na tuto scénu. Přijde mi, že má sloužit k "ucpání úst kritikům", kteří vyčítají vedení divadla přílišné nasazování bulvárních komedií. Překvapivě herecky dobrá Kateřina Brožová, moderní scéna, dobrá hudba Ondřeje Brouska, nicméně se mi toto představení nelíbilo. Dlouhé, upovídané, postavu Václava Vydry jsem nepochopil.
Vladimír10  60 %
21.5.2015 | 624 hodnocení
+ souhlasím
Předně musím konstatovat, že tato hra se pro mě stala žánrově téměř nezařaditelnou. Nejedná se totiž ani o komedii, dokonce ani o vypjaté drama. Postavy se na jevišti sice potácejí ve svých svízelných životních situacích, ale nedokáží své pocity kvůli rutinním hereckým výkonům adekvátně přenést na diváky. Zásadní problém spatřuji v tom, že se zde objevili jen dva členové z původního souboru, což vede ke zřetelné nesehranosti většiny účinkujících. To vše navíc přiživují zdlouhavé pasáže bez zásadnějších dramaturgických škrtů a nápovědka, která byla na mé repríze stále slyšet z portálu.
Hannah21  50 %
3.12.2016 | 159 hodnocení
Rak61  60 %
19.3.2016 | 94 hodnocení
Renée  70 %
1.3.2016 | 96 hodnocení
Ally  30 %
15.6.2015 | 64 hodnocení
Slavek53  40 %
26.5.2015 | 92 hodnocení
Olala  30 %
22.5.2015 | 15 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.