Divadlo v Dlouhé

Experiment

Premiéra: 19.3.2008. Překlad: Karel Kraus, Otomar Krejča ml. Dramaturgie: Štěpán Otčenášek. Scéna: David Marek. Kostýmy: Hana Fischerová. Režie: Hana Burešová.
1:40x | Poslední uvedení: červen 2010.


Hravá i pronikavá analýza lidských, zvláště milostných vztahů, které si uchovávají až modelovou platnost. K rozřešení sporu Knížete s Kněžnou, kdo byl nevěrný jako první, zda muž či žena, sledujeme spolu s nimi zvláštní laboratorní pokus s lidmi, kteří dosud žili v naprosté izolaci. V souladu s přirozeností se rodí první erotické okouzlení, láska, ale také sebeláska, žárlivost, touha dobývat a vlastnit. Jednají bez společenských póz a masek, které dosud nemohli poznat...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadlo v Dlouhé
Hodnocení inscenace
Redakce
73 %
Uživatelé
77 %
77131000
Hodnocení redakce
Jiří Koula 80 %
Jiří Landa 70 %
Michal Novák 70 %
Pavel Širmer 70 %
Volby

Hodnocení (17)

HODNOCENÍ REDAKCE:
Jiří Koula 80 %
(počet hodnocení: 1565)
přínosný / zajímavý komentář
Velice příjemná hra, excelující Helena Dvořáková, kdybych dnes nebyl na derniéře, všem bych doporučil.
Jiří Landa 70 %
(počet hodnocení: 2895)
Pavel Širmer 70 %
(počet hodnocení: 1606)
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Psychoklara 100 %
(zadáno: 6.2.2019, počet hodnocení: 37)
přínosný / zajímavý komentář
Hra, která mě natolik zasáhla, že si na ní často vzpomenu i více než 10 let po shlédnutí, silná, jímavá a zároveň frustrující, protože dokonale odráží vývoj osobnosti jedince a jeho pudové tužby. Ze všeho nejvíc pojednává o nevěře, o jejích příčinách a důsledcích.
Kéž by bylo víc takových her.
Kevinator 100 %
(počet hodnocení: 192)
přínosný / zajímavý komentář
Helenu Dvořákovoou jsem viděl vícekrát, v různorodých představeních - vždy prvotřídní. Líbila se mi režie, nápady s kamerami a obrazovkami, dramaturgie, I.Lokajová a všichni ostatní herci. Super.
Ryhop 80 %
(počet hodnocení: 145)
přínosný / zajímavý komentář
Tahle roztomile charakterově schematická hra mě opravdu moc bavila, Helena Dvořáková byla jako vždy skvělá a ostatní taky nezklamali.
Vorisek 80 %
(počet hodnocení: 59)
přínosný / zajímavý komentář
Hodně slabý Marek Němec kazí dojem.
Při druhém shlédnutí ještě lepší. Bohužel to byla derniéra. Je překvapivé, že tato hra tak málo prorazila. Asi se nevěrníci a nevěrnice styděli na takový experiment chodit.
Jenda.matousek 60 %
(počet hodnocení: 332)
přínosný / zajímavý komentář
tak nebylo to vůbec zlé! hra má zajímavý námět (kdo byl dříve nevěrný? muž či žena), je na ní ale už bohužel celkem znát zub času a taky je tak trochu prostinká a předvídatelná? nabízí se zde velký prostor 4 mladým hercům (kteří nehrají vůbec špatně - výrazově je ovšem zastiňuje I. Lokajová ve vedlejší roli), kotrmelce v jednání mladých lidí vychovávaných v izolaci jsou velmi dobře propracované, po čase už to začíná být ale trochu nudné, žádné velké zvraty a překvapení hra neobsahuje, tím největším je zřejmě až na konci hry režisérčin výklad a umístění do dnešní doby jako reality show (což už je ovšem dnes také dosti otřepané klišé)... zajímavé je (vzhledem k okolnostem) použití skutečné reklamy partnera inscenace
Hacko 80 %
(zadáno: 28.1.2018, počet hodnocení: 56)
Golftom 80 %
(zadáno: 16.11.2015, počet hodnocení: 45)
Reona 80 %
(zadáno: 24.10.2010, počet hodnocení: 60)
Fífa 80 %
(počet hodnocení: 17)
Čiko 70 %
(počet hodnocení: 736)
Hamlet 50 %
(počet hodnocení: 15)
Vladimír Rogalewicz 50 %
(počet hodnocení: 586)
Intacto 90 %
(počet hodnocení: 2)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.