Divadlo v Dlouhé

Krize majestátu smrti

Premiéra: 20.6.2022 | divadelní kavárna
V rámci cyklu „Krátká Dlouhá“.
Hudba: Ivan Acher. Režie: Karel Král.
Veselé kolektivní souznění odehrávající se na potlachu uspořádaném u příležitosti posledního rozloučení s šerifem trampské osady.
Divadlo v Dlouhé
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
70 %
7031000
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
16.9.19:00Krátká Dlouhávstupenky
16.9.19:00 vstupenky
Krátká Dlouhá

Volby

Hodnocení (3)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Radarrius  90 %
(zadáno: 23.6.2022, počet hodnocení: 34)
přínosný / zajímavý komentář
Vynikající zábava. Bavil jsem se se skvěle na úkor trampů, až jsem slzel. A bavila se i moje máma, nejstarší osadnice jedné z nejstarších trampských osad u nás. Snad jen škoda neujasněného divadelního konceptu. Začátek dialogy a pak hlavně monolog. Obojí skvělé, ale uměle dělící představení na dvě nespojené části. Za sebe bych hlasoval pro kompletní monolog Magdaleny Zimové. Hrála s plným nasazením a hlavně skvěle a uvěřitelně.
Gimli35  50 %
(zadáno: 22.6.2022, počet hodnocení: 139)
přínosný / zajímavý komentář
Po slibném začátku s jiskřivými dialogy mezi vdovou (M. Zimová), jejími dětmi (O. Rychlý, Š. Fingerhutová) a obřadnicí (K. Oltová) inscenace přechází do nekonečného (téměř) monologu ústřední postavy M. Zimové. Její vyprávění o tom, co zažila se svým trampingem posedlým a právě pohřbívaným manželem, je přes několik vtipných momentů spíše nekonečnou sérií jednotvárných anekdot na téma "trampové a jejich hantýrka". K tomu ještě parodie na moravské nářečí a několik sexuálních fórů - říkal jsem si, jestli jsem fakt v Dlouhé. Nicméně většina publika se bavila výborně, tak je chyba možná na mé straně. Skvělí - byť na minimální ploše - OR, ŠF a KO.
LavinieCamui  70 %
(zadáno: 26.6.2022, počet hodnocení: 584)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.