Divadlo X10

Hilda

Premiéra: 17.10.2019. Překlad: Zdeněk Bartoš. Dramaturgie: Ondřej Novotný. Výprava: Kateřina Soukupová. Hudba: Jindřich Čížek. Režie: Tomáš Loužný.
1:20x


Hra současné francouzské prozaičky, v níž se setkáváme na velmi ohraničeném a přesně vypočítaném prostoru s tématy manipulace, vydírání, psychopatického uplatňování moci, citové deprivace, vnucování svého obrazu světa druhému člověku. Paní Lemarchandová potřebuje služebnou, aby se necítila tak sama. Opravář Frank Meyer má ženu jménem Hilda a potřebuje peníze. Paní Lemarchandová dá Frankovi peníze, on se ocitá v dluhové pasti. Hilda už ani nechodí domů. Frank nemá práci, děti pláčou a všechno je to těžký. Vypukne revoluce...?
Divadlo X10
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
80 %
8041000
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení (4)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Národosolsobě 60 %
(zadáno: 5.11.2019, počet hodnocení: 285)
přínosný / zajímavý komentář
výborní herci, ale s tímhle teda opravdu textem roku.. :/
J.anek 90 %
(zadáno: 4.11.2019, počet hodnocení: 265)
přínosný / zajímavý komentář
Fascinující horor o manipulaci, o moci peněz a zkreslování reality, o bohatých a chudých. A přitom to na začátku vypadá tak nevinně, tak racionálně, tak výhodně. Kam se hrabe Babiš na Lucii Roznětínskou. I z přeřeknutí se dokáže vymotat s takovou elegancí, že máte intenzivní dojem, že jste se přeslechli a že chyba je na vaší straně. Dlouho nechápete, proč jí ten tupý řemeslník nechce ve všem vyhovět - a najednou je už pozdě. 80 minut psychického tlaku, kterému rozumíte, vnímáte ho, ale zároveň si s hrůzou uvědomujete, že byste mu také podlehli. Skvělý text, skvělý překlad, skvělá inscenace.
Oliverpiv 80 %
(zadáno: 2.12.2019, počet hodnocení: 60)
Jewel 90 %
(zadáno: 8.11.2019, počet hodnocení: 20)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.