Losers Cirque Company

Petr Horníček, Tomsa Legierski, Matyáš Ramba & kol.

KolapsInscenace propojující typický „loserovský“ humor s vrcholnou akrobacií. Kolaps je součástí všech životů. Je to každodenní zkušenost, která ničí, bortí a drtí. Ale také buduje, zoceluje a utužuje. Bez kolapsu nelze posouvat své možnosti, nelze jít vpřed, nelze překročit svůj stín. Zajímá nás podstata kolapsu. To, co dělá s jedincem a co naopak s celou společností. Otočí se společnost ke kolabujícímu zády? Využije společnost kolapsu jedince nebo nabídne pomocnou ruku...?
Losers Cirque Company
Hodnocení inscenace
Redakce
80 %
Uživatelé
85 %
Hodnocení redakce
Helena Grégrová 80 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení

Hodnocení redakce:
Helena Grégrová 80 %
(zadáno: 31.8.2017, počet hodnocení: 1247)
přínosný / zajímavý komentář
85 %. Losers Cirque Company opět boří hranice možností lidského těla a zákony gravitace, s neodolatelnou hravostí, pohybovou grácií, elengancí a šarmem. Tentokrát si divácké smysly podmaní a okouzlí poeticky laděným putováním životními kolapsy, které jsou našimi věrnými společníky už od dětských her. Kolaps neotřele interpretují jako fenomén paradoxů, něco, co nás sráží a současně pozvedá, brzdí a současně posouvá, zraňuje a současně zoceluje... Tleskám i živému hudebnímu a pěveckému doprovodu, který vynikající akrobatické výkony a inscenaci trefně a s citem umocňuje.
Hodnocení uživatelů:
Jirkan 80 %
(zadáno: 4.9.2017, počet hodnocení: 504)
přínosný / zajímavý komentář
31.8. 2017: Živá hudba, více účinkujících, práce se světlem a projekcí. Odlišnosti této inscenace od jiných tohoto souboru je pak určitou zárukou zážitku / kvality. Za sebe říkám: je to nejvíce divadelní kousek od Loserů. Díky tématu a zpracování nabízí velký prostor pro vlastní fantazii a výklad a o to více je celá inscenace hravá, ale zároveň i dost intimní. Vedle mne blízkého smyslu pro humor, který soubor má, uvidíte i kousky nad kterými rozum zůstává stát. A vlastně je potřeba zajít ještě jednou, protože někdy se na scéně toho děje tolik...
Marcela 90 %
(zadáno: 1.9.2017, počet hodnocení: 351)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.