Městské divadlo Brno [Činoherní scéna]

Antonius a Kleopatra

Premiéra: 29.8.2020. Překlad: Jiří Josek. Dramaturgie: Jiří Záviš, Jan Šotkovský. Scéna: Christoph Weyers. Kostýmy: Andrea Kučerová. Hudba: Mirko Vuksanović. Režie: Stanislav Moša.
2:40


Milostná tragédie o lásce a moci, v níž se střetává neřest se ctností, touha s povinností, povznášející láska s politickým pragmatismem. Láska se stává rozbuškou války a celé říše jsou obětovány pro milostnou vášeň. Proslulý diktátor Julius Caesar je mrtev, mrtví jsou i jeho vrahové. Marcus Antonius nyní vládne skupině obránců Říma. Na vrcholu moci je však jen do okamžiku, kdy musí odcestovat do omamného Egypta, kde mocného vojevůdce zcela očaruje nebývalé kouzlo královny Kleopatry. V jejím loži najde Antonius lásku tak silnou, že již nemá chuť válčit ani vládnout. Opouští jej jeho válečnická suverenita, chuť i rozhodnost k výkonu moci a vášeň, kterou cítí ke Kleopatře, vede oba milence nakonec do záhuby...
Městské divadlo Brno
Hodnocení inscenace
Redakce
60 %
Uživatelé
64 %
6451000
Hodnocení redakce
Lukáš Dubský 60 %
aktivovat hlídání nových termínů
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení (6)

HODNOCENÍ REDAKCE:
Lukáš Dubský 60 %
(zadáno: 7.9.2020, počet hodnocení: 852)
přínosný / zajímavý komentář
55%. Režisér Stanislav Moša se rozhodl antický příběh inscenovat jako velké plátno, nějaký zajímavý klíč se mu ale k Shakespearově hře nalézt nepodařilo. Hercům text ve skvělém překladu J.Joska problémy nedělá, s charakterizací postav je to trochu horší, inscenaci jakoby chybělo napětí. Herecky nejzajímavější je M.Isteník jako glosátor Enobarbus. (více v článku na blogu)
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Eva123 60 %
(zadáno: 5.10.2020, počet hodnocení: 134)
přínosný / zajímavý komentář
Představení Antonius a Kleopatra bylo zřejmě nacvičováno od jara s přestávkami, což na něm bylo znát, více povedená byla druhá polovina. Hrálo se v moderním jazyce, některé role byly stylizované a některé vůbec ne. Kostýmy byly víceméně moderní (včetně jedněch děravých džínsů) a scéna s osvětlenými sloupy, byla též velmi moderní. - Z herců mě zaujal Josef Jurásek v roli Věštce.
Johanka17 60 %
(zadáno: 29.9.2020, počet hodnocení: 37)
přínosný / zajímavý komentář
Krásný příběh, minimalistická scéna, zajímavé herecké výkony ( i když v některých rolích bych si dovedla představit vhodnější typy), ale - ty kostýmy jsou fakt úlet, rušivé nepochopila jsem jejich význam, funkci...
Candie254 50 %
(zadáno: 23.9.2020, počet hodnocení: 212)
přínosný / zajímavý komentář
Zpracování, co neurazí, ani nenadchne. Vadilo mi časté přestavování scény, naopak se mi líbila doprovodná téměř filmová hudba. Byla jsem rozpolcená i hereckými výkony, jelikož mi herci do rolí úplně typově neseděli. Dobře zapamatovatelný je pouze Michal Isteník.
Brtník 70 %
(zadáno: 9.9.2020, počet hodnocení: 41)
Sova.jan 80 %
(zadáno: 28.8.2020, počet hodnocení: 18)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.