Městské divadlo Brno [Hudební scéna]

Johnny Blue

Premiéra: 28.3.2015 | 2:20
Dramaturgie: Klára Latzková. Scéna: Petr Hloušek. Kostýmy: Andrea Kučerová. Choreografie: Igor Barberić. Dirigenti: Karel Cón, Ema Mikešková. Překlad a režie: Stanislav Moša.
Poslední uvedení: rok 2016 (na domovské scéně), rok 2017 (na zájezdě).
Původní muzikál inspirovaný faustovským tématem. Johnny Blue je slepý pouliční zpěvák, kterého ďábel, zde v podobě ženy Satany, svede na svou cestu. Výměnou za něco tak nehmatatelného a nejistého, jako je duše, nabídne Satana Johnnymu dar vidění...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Městské divadlo Brno
Hodnocení inscenace
Redakce
60 %
Uživatelé
56 %
kontroverzní inscenace (312.)
56211000
Hodnocení redakce
Jiří Landa 60 %
Lukáš Dubský 60 %
CD
CD Johnny Blue
Volby

Hodnocení (22)

HODNOCENÍ REDAKCE
Jiří Landa  60 %
13.4.2015 | 3021 hodnocení
+ souhlasím
55% Hvězdou inscenace je tentokrát K. Cón, jenž různorodým písním z tvorby R. Siegela vtiskl jednotnou tvář, takže působily kompaktně. Libreto se řadí k Mošově méně vydařeným, spousta nelogičností je sice v ději ošetřena, ale i tak třeba závěr se Satanou nepůsobí věrohodně. Nemile překvapil estrádní light design, hýřilo se sytými barvami všeho druhu, až oči přecházely. V roli Marie obstála L. Bergerová. Lépe jí to hraje ve dvojici s J. Machem. Suverénní výkon A. Březinové, R. Coufalová se s náročnějšími písněmi přece jen více hlasově pere. Laciné vtípky postavy Freda A. Novotný celkem ustál.
Lukáš Dubský  60 %
5.4.2015 | 1114 hodnocení
+ souhlasím
Vystavět muzikál na existujících písních má zřetelné výhody, zároveň je to ale dost ošidné. Výhodou nepochybně je, že každá píseň v novém brněnském muzikálu obstojí jako samostatný rádiový hit. Problémem je, že jednotlivé písně na rozdíl od klasického muzikálu příliš nerozvíjí děj. A tak musel Moša příběh hodně osekat, což vede ke značnému zjednodušení postav, u kterých často chybí motivace vyplývající z logiky děje. Výborná je A.Březinová, dobře si vedli i Vitázek a Janotová, vinou špatně napsané postavy to má tentokrát horší A.Slanina. Slabší libreto doplňují chytlavé melodie. 55%
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Kapybara_2  60 %
2.6.2017 | 21 hodnocení
+ souhlasím
Ano, místy to působí jako východoněmecká estráda, a ano, příběh za moc nestojí. Brněnští herci jsou ale jistota (například Jiří Mach v hlavní roli zachraňuje, co se dá) a některé písničky jsou opravdu chytlavé. Znovu na Johnnyho Blue nepůjdu, ale jsem ráda, že jsem ho viděla.
Zdarda  50 %
31.12.2015 | 81 hodnocení
+ souhlasím
Triviální, slabý a velmi předvídatelný děj alespoň trochu zachraňuje vcelku chytlavá hudba a povedené taneční výkony.
Míša812  100 %
3.11.2015 | 14 hodnocení
+ souhlasím
Pro mě velice zábavné představení, nenudila jsme se ani chviličku. Bezchybné pěvecké party a skvělé taneční výkony. Písně jsou velice chytlavé a broukáme si je stále.
Viděla jsme dvakrát, v roli Freda se mi více líbí A. Novotný, Stephan Jakuba Zedníčka je bezkonkurenční! Lucka Bergerová i Dušan Vitázek byly skvělí v obou případech! :)
Brtník  50 %
25.10.2015 | 58 hodnocení
+ souhlasím
Inscenaci, která by jinak zasluhovala 70% (herci, scéna) zcela zabila hudba, možná vyhovující vkusu pivního publika v krátkých kožených kalhotách, ale z mého pohledu zcela otřesná. Nečekal jsem, že ještě někdy zažiji "Ein Kessel Buntes". (Představení ze 4.4.2015)
Martin21  80 %
13.6.2015 | 452 hodnocení
+ souhlasím
Výborní Svetlana Janotová, Jiří Mach a Andrea Březinová. Ostatní vč. company standardni vykony, poutavý příběh. Nechci nic zakřiknout, ale Brno mě snad nikdy nezklame :)
JOP  70 %
15.4.2015 | 20 hodnocení
+ souhlasím
Dle mého názoru se nejedná o takový propadák jak tady někteří píší. Děj tento příběh má, pokud v tom někdo hledá hlubokou myšlenku, tak ji asi nenajde, ale příběh je pěkný. Hudba je vskutku specifická, ale proč ne, je to takový výběr ze všech žánrů :-) Alespoň pro vlastní názor doporučuji toto představení navštívit.
Nick  70 %
13.4.2015 | 46 hodnocení
+ souhlasím
Johnny Blue, jakou barvu má tvé slunce? :) Celkově hezké a milé představení, výborná hudba, textově celkem slibné, režijně to mohlo být zvládnuté o něco lépe. Škoda, že příběh se zde příliš nekoná. Hlavní postavy mají dostatek prostoru a mají tak šanci alespoň k náznaku jakéhosi vývoje. Proč vidět? Vitázek a Coufalová skvělí, hitová hudba, efektní scéna Moskva. Proč zůstat doma? Dějová linka, postava Freda (žerty za hranicí trapnosti), často až moc oslnivá světla (asi stále nevidím na levé oko). Věřím tomu, že by to MDB zvládlo udělat ještě o hodně lépe, ale přesto doporučuji. Lepších 65%
Cindy.92  50 %
9.4.2015 | 314 hodnocení
+ souhlasím
Děj dost prostoduchý a vlastně ho tam ani moc není. Skvělé výkony Jirky Macha a Hany Holišové. Vtipy Aleše Slaniny opravdu dost hraniční a trapné. Světla se mi celkem líbila, byla to show (podle mě dost záleží, kde sedíte). A klobouk dolů před company při vystoupení/písni Moskva. + 5 % za chytlavé písně (nečekala bych, ale hlavou mi zní ještě 3 den od představení)
Candie254  40 %
9.4.2015 | 222 hodnocení
+ souhlasím
Plochý děj a kýčovité písně, tak bych asi shrnula toto představení. Upravila bych také světelnou složku, někdy to bylo vyloženě přesvícené. Hana Holišová, Jiří Mach i Radka Coufalová byli dobří, hezky zpívali, ale neměli skoro co hrát... Navíc mi přijde, že české publikum nemůže Sieglovy písně natolik znát, aby si to užili jako třeba jiné hitmuzikály tohoto typu...
Klára Tesařová  50 %
7.4.2015 | 115 hodnocení
+ souhlasím
Jsem na vážkách. Z obecného pohledu je to jen slepenec písní s přeslazenou zápletkou. Ale když zpívá a hraje Jirka Mach nemá to chybu. Jakmile ale přijde dost svérázné pojetí některých scén, doporučuji vytáhnout sluneční brejle, který si určitě nezapomeňte doma. Kluci osvětlovači si tentokrát hráli až moc. Satana A. Březinové byla pocitově lepší, ale jinak je mezi nimi rozdíl jenom ten, že R. Coufalová nedává do slova "theater" takový tvrdý "r" na konci slova. S. Janotová byla taková něžnější, ale H. Holišová zase neuvěřitelně válí hlasově. A. Slanina místy balancoval na dost tenkém ledu.
Markéta - Brno  50 %
3.4.2015 | 11 hodnocení
+ souhlasím
V polovině představení jsem si říkala, že snad se to v druhé polovině rozjede - nerozjelo. Poslední píseň byla krásná a zapamatovatelná, ale představení nepůsobilo kompaktně, chyběl spád, byla hluchá místa a celkově tomu něco prostě chybělo. To něco, co dělá v MdB představení něčím výjimečná a jedinečná. S. Janotové jakoby písně příliš nesedly, naopak J. Mach pěvecky výtečný. Zaujal mě kostým A. Březinové i to, jak precizně hrála zlou Satanu. Odcházela jsem s výrokem "no, nebylo to špatné", jindy chodím nadšená. Bohužel :-/
Slecna_divadelni  60 %
2.4.2015 | 7 hodnocení
+ souhlasím
Dala bych tak 65, kdyby to šlo.
Muzikál je jiný, ale právě ta pestrost mě na MdB baví. Opět to bude určitě kus, který bude mít své diváky, i odpůrce,ale to je ten risk. Za mě výkon Jiřího Macha je naprosto skvělý, jeho hlas už jsem si zamilovala dříve. Hanka Holišová to zazpívá po svém, ale více a přirozeněji to dle mého sedne Svetlaně Janotové. Stejně jako se mi více líbil Mrcha Fred Alan Novotný, než Aleš Slanina. Ten narozdíl od Alana nebyl vůbec vtipný, a ba naopak to znělo dost lacině. A v poslední řadě bych ráda vyzdvihla Andrejku Březinovou, ta je totiž naprosto famozní a excelentní :)
MichalaHela  100 %
30.3.2015 | 15 hodnocení
+ souhlasím
Povedené, Dušan Vitázek zpívá skvěle a Aleš Slanina jako Mrcha Fred je bezkonkurenční. Dějově je to Strakonický dudák v novější podobě, ale celkově to má spád.
Cherry  60 %
28.3.2015 | 82 hodnocení
+ souhlasím
Příjemný zážitek z první veřejné generálky 27.3. Hlavní hitová píseň Johnny Blue nám ještě dlouho zněla v uších a v podání Jiřího Macha šel mráz po zádech. Další písně nezanechaly tak silný dojem, ale byly příjemné a užili jsme si vynikající pěvecké výkony již zmíněného J.Macha, H.Holišové a A.Březinové. Pěkné kostýmy Satany a company, muzikál pobavil.
Jan456  40 %
28.3.2015 | 215 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Ne vždy se vše povede a platí to i pro MDB - jindy záruku kvality. Příběh je jedno velké klišé, estrádní čísla typu Silvestrovské veselice se střídají jak na běžícím pásu. Jako by na samotné zinscenování vůbec nebyl čas, použily se vtipy z kolujících e-mailů po internetu, kostýmy z jiných her, nápady již dříve použité. 10% za píseň Johnny Blue,10% za skvělý zpěv Radky Coufalové, Dušana Vitázka a Svetlany Slovákové 10% za odvahu uvést tento muzikál a 10% za to, že vím, že to tu umějí jindy mnohem lépe.
Schwarzd  20 %
28.3.2015 | 1 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Bylo mi líto těch herců - ti za to nemohli... Pan Moša by se měl nad sebou zamyslet. Vivat Josef Zima!
Drazda  50 %
5.12.2016 | 13 hodnocení
Galdve  0 %
2.10.2015 | 53 hodnocení
Čiko  70 %
15.4.2015 | 1074 hodnocení
Paya888  40 %
5.4.2015 | 310 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.