Městské divadlo Brno [Hudební scéna]

Radúz a Mahulena

Premiéra: 18.6.2016. Podle stejnojmenné hry Julia Zeyera. Dramaturgie: Klára Latzková. Scéna: Jaroslav Milfajt. Kostýmy: Andrea Kučerová, Adéla Kučerová. Choreografie: Michal Matěj. Dirigent: Dan Kalousek. Režie: Stanislav Moša.
v letní části sezony uváděno na Biskupském dvoře
2:20 | Poslední uvedení: rok 2017.


Muzikálová balada podle známého pohádkového poetického dramatu. Romantický příběh potomků dvou znepřátelených rodů, jejichž zakázaná láska hory přenáší a kameny láme...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Městské divadlo Brno
Hodnocení inscenace
Redakce
65 %
Uživatelé
75 %
75101000
Hodnocení redakce
Jiří Landa 60 %
Iva Bryndová 70 %
Volby

Hodnocení (12)

HODNOCENÍ REDAKCE:
Jiří Landa 60 %
(zadáno: 6.11.2016, počet hodnocení: 2879)
přínosný / zajímavý komentář
S tímto muzikálem jsem se popravdě tak trochu minul. Jedná se sice o příjemnou hudbu, podle mě by však obstála více jako scénická... Pěvecky i herecky solidní, nejlépe si vedla trojice dam A. Zelová, L. Bergerová a M. Sedláčková. Značným problémem inscenace byly kostýmy, které nepatřily do skupiny zdařilých - nejhůře v tomto směru dopadl A. Slanina, jehož postava Radúze se tak stala nechtěnou parodií, z níž by měli mnozí muzikáloví odpůrci jistě radost. Jako doplněk repertoáru inscenace ale jistě obstojí.
Iva Bryndová 70 %
(zadáno: 3.10.2016, počet hodnocení: 263)
přínosný / zajímavý komentář
65% - Příjemná folková hudba, zajímavá scéna, světelná režie i choreografie, výborné osazení - skvělí zejména Viki Matušovová, Lucie Bergerová a Aleš Slanina s Andreou Zelovou jako Radúz a Mahulena. Jejich sehranost je neuvěřitelná a tomuhle příběhu obrovsky pomáhá.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
MichalaHela 80 %
(zadáno: 6.5.2017, počet hodnocení: 15)
přínosný / zajímavý komentář
Výborný výkon Aleše Slaniny. Viki Matušovovou jsem moc neviděla jelikož vypadala ne jako matka Země, ale modrá voda a splynula se scénou.
Čiko 60 %
(zadáno: 23.8.2016, počet hodnocení: 699)
přínosný / zajímavý komentář
První polovina celkem svižná a povedená, s výjimkou Slaninovy úvodní (naprosto zbytečné) hysterie. Druhá polovina úplně ztratila tempo, scéna u lípy ji totálně zabila. Výborné herecké výkony. Jen Aleš Slanina se s Radúzem úplně minul.
Candie254 80 %
(zadáno: 30.7.2016, počet hodnocení: 207)
přínosný / zajímavý komentář
Por představení na Biskupském dvoře mám slabost. Oproti Koločavě je to trošku slabší představení, ale i tak má skvělé písně a silné momenty. Výborná byla Lucie Bergerová a hlavně Viktorie Matušovová. Úvodní dvojici skvěle odehráli Andrea Zelová a Aleš Slanina, nicméně díky jeho zjevu - paruce mi na něj role trochu neseděla. První půlka byla skvělá, druhá ztratila trochu tempo - scéna u lípy měla být daleko kratší. Ale i tak 80 %!
Cindy.92 60 %
(zadáno: 24.6.2016, počet hodnocení: 314)
přínosný / zajímavý komentář
Mám velmi ráda Ulrychovic hudbu a dalo se čekat, že většina melodií bude evokovat zbytek jejich tvorby. Bohužel však nejen hudba, ale celá inscenace poměrně pokulhává za obdivuhodnou Koločavou. Děj rozvleklý, písně mdlé a stále se opakující, scéna nic neříkající a neoriginální (jak ze Snů svatojánských nocí). Co se zpěvu týče musím alespoň vyzdvihnout V. Matušovovou a L. Bergerovou. Mile mě také překvapila A. Zelová. A. Slanina pěvecky také bodoval, herecky jsem mu však Radúze nevěřila, nehodil se mi na něj a ta paruka byla otřesná.
Denisa 70 %
(zadáno: 20.6.2016, počet hodnocení: 6)
přínosný / zajímavý komentář
Hudba skvělá-občas slyšíte Šuhaje(maličká chaloupka..).První polovina dost nuda,ale druhá část hodnocení značně vylepšila.Velké plus zaslouží scéna, zvláště pak kouzlení s větvemi stromu, a kostýmy A. Kučerové. Nejvíc z nehereckých výkonů a velký postlesk zasluhuje Michal Matěj za choreografii. Výkony herců velmi dobré - pěvecky dokonalá a čím dál lepší V. Matušovová jako Matka Země si zaslouží pozvednout výše,než na "skalní" vrchol. Hlavní přestavitelé si sednou i v jiných inscenacích, tentokrát bych ale dala většinu bodů A. Zelové. Další body pro dračice-Bergerovou,Kováříkovou a Mikulovou.
Cherry 90 %
(zadáno: 18.6.2016, počet hodnocení: 73)
přínosný / zajímavý komentář
Letos poslední představení 22.11. Radúze a Mahuleny v podání Marka Koláře se Sárou Milfajtovou bylo překrásné, moc mě dojali. Vynikající výkony všech umělců,krásná hudba,scéna a světelné efekty,nádherný silný celkový dojem 90%.
Poprvé viděno v červnu na Biskupském dvoře v podání A.Slaniny a A.Zelové,také skvělé výkony 80%,atmosféra pod Petrovem je kouzelná,ale v divadle na hudební scéně byl zážitek silnější.
Sobticek 90 %
(zadáno: 16.5.2017, počet hodnocení: 47)
Paya888 70 %
(zadáno: 26.11.2016, počet hodnocení: 262)
Kateřina Šebelová 80 %
(zadáno: 10.9.2016, počet hodnocení: 21)
Martin21 70 %
(zadáno: 4.7.2016, počet hodnocení: 341)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.