Západočeské divadlo v Chebu [velká scéna]

Musíme si pomáhat

Premiéra: 1.4.2023
Koprodukční inscenace Západočeského divadla v Chebu a Karlovarského městského divadla.
Podle stejnojmenného filmu Petra Jarchovského a Jan Hřebejka. Dramaturgie: Petra Kohutová. Scéna: Jozef Hugo Čačko. Kostýmy: Adriana Černá. Hudební nastudování: Matěj Kroupa, Jindřich Volf, Zdeněk Krám. Choreografie: Ivana Dukić. Režie: Zdeněk Bartoš.
Muzikál podle známého českého filmu, tragikomický příběh o slušných lidech. Kdo se stal padouchem a kdo hrdinou? Bylo všechno černobílé? Jak všechno dopadne, když ruka ruku myje? A čí je to dítě?! Koncert k výročí konce německé okupace. Orchestr má začít hrát, ale dirigent (89-letý host z Izraele a slavný místní rodák) se ztrácí. Ne úplně, jen v myšlenkách. A aby se našel, vypráví příběh, který se stal před sedmdesáti lety. O Davidu Wienerovi, uprchlíkovi z koncentráku, který hledal záchranu. O Josefovi a Marii, rodině nesvaté a bezdětné, která ho ukrývala. O nejhorším příteli Horstovi, nenasytných sousedech Šimáčkových, o Albrechtu Kepkem, který poslal tři syny bojovat za Říši, doktoru Fischerovi, co měl raději psy než lidi...
Západočeské divadlo v Chebu
Hodnocení inscenace
Redakce
60 %
Uživatelé
81 %
8171000
Hodnocení redakce
Lukáš Dubský 60 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
24.4.St19:00+ KŘEST CD S PÍSNĚMI Z MUZIKÁLUvstupenky
14.5.Út19:30Karlovarské městské divadlo | zájezdvstupenky
15.5.St10:00Karlovarské městské divadlo | zájezdvstupenky
24.4.St19:00 vstupenky
+ KŘEST CD S PÍSNĚMI Z MUZIKÁLU
14.5.Út19:30 vstupenky
Karlovarské městské divadlo | zájezd
15.5.St10:00 vstupenky
Karlovarské městské divadlo | zájezd

Volby

Hodnocení (8)

HODNOCENÍ REDAKCE
Lukáš Dubský  60 %
12.12.2023 | 1134 hodnocení
+ souhlasím
65%. Sympatická inscenace, která převádí do muzikálové podoby známý film. Po hudební stránce se divák dočká žánrového mixu swingu, tanga, blues i latinskoamerických rytmů (za nejlepší hudební číslo považuji Klepla pepka Kepkeho). Potěší živá kapela, účinek ale trochu sráží nazvučení, sborovým písním není moc dobře rozumět. V úvodu mi trochu chyběly emoce, začátek války je načrtnut jen velmi rychle, i proto je povedenější druhá polovina, která zachycuje kratší časový úsek. Herecky zajímavé je celé ústřední trio, především D.Mišák v nejednoznačné úloze Horsta, ale i nenápadný hrdina Čížek v podání J.Švece a jeho oddaná žena (P.Janiššová).
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
TheARTre  80 %
15.12.2023 | 9 hodnocení
+ souhlasím
Krásné představení plné emocí. Moc jsme si hru užili a ještě doma neustále o hře diskutovali. Film mám velmi ráda, tak jsem se moc těšila. Z ústřední trojice se mi velmi líbil J. Švec, dokázal výstižně ztvárnit roli muže, který je ochoten pro lásku riskovat vše. Opět se budu opakovat, ale D. Mišák je opravdu pan herec. Nejsem si jistá, zda by někdo jiný dokázal jeho postavě dát tak velký emoční a dějový vývoj právě tak, jako Daniel. P. Janiššová byla milá a neurazila, doufala jsem však, že v roli Marie uvidím V. Vítovou (má srdcovka). Jsem ráda, že má Cheb takto krásný muzikál s takto skvělým hereckým obsazením =)
Čiko  70 %
19.7.2023 | 1085 hodnocení
+ souhlasím
Jel jsem do Chebu trochu s rozpaky. Znám Musíme si pomáhat jako film a jako činohru a velmi mě udivilo, že jde o muzikálové provedení. Navíc premiéra 1.4. - to zavánělo aprílovým žertíkem. O to více jsem byl překvapen. Tento muzikál se vydařil a v Chebu se opět povedlo dokázat, že i na oblasti se hraje dobré divadlo. Za tu cestu to stálo...
VlastaCepy  80 %
30.4.2023 | 6 hodnocení
+ souhlasím
Včera jsem se byl podívat ve Varech na premiéře. Odnesl jsem si ze včerejška to, že ZDCH moc dobře ví, kde jsou jeho silné stránky, a to převážně v obsazení D. Mišáka do role Horsta. Ten kluk má TALENT a zahraje a zazpívá úplně všechno! BRAVO!! Bohužel se to však nedá říct o dalších členech souboru. P. Janiššová hrála přesvědčivě, jen ve výškách ve zpěvu nezvládá, ale vynahradí to v nižších tónech. J. Švec zase zapadá do pozadí. Na autorský muzikál velmi dobré, jen hudba mohla být lepší. Písně spolu splývají a zní trochu monotónně. Company potřebuje ještě trochu vyhrát a vypilovat choreografie, ale jinak opět velmi dobrý zážitek. Děkuji!
RaB  70 %
28.4.2023 | 366 hodnocení
+ souhlasím
Chebsko-karlovarské soubory opět ukázaly, že hrát umí - zejména pak opětovně skvělý Mišák, spolu s Hniličkovou a Van Vleet.
Bohužel inscenace postrádá tempo i emoce. Největším problémem je ale samotná hudba, která není zapamatovatelná, navíc se k ději a době velice často nehodí (a luskání a tleskání pana dirigenta bylo opravdu hodně nevhodné). Dalším problémem jsou choreografie (které dělají problém i samotným hercům a nevyjadřují ani nepodporují představení tak, jak by tomu ideálně mělo být).
Avšak samotná Hřebejkovo předloha je velice nosná a zdejší pojetí je důstojné, avšak velký potenciál zůstal nevyužit.
Šárka Vojíková  100 %
12.4.2023 | 11 hodnocení
+ souhlasím
Tak tohle musíte vidět... Celé představení je perfektně zpracované. Jak písněmi, scénářem, tak i obsazením. Samozřejmě opět lepší než samotný film a to hlavně proložením děje krásnými písněmi. Je vidět, že chebský soubor to má opravdu pod palcem. Prostě pokud milujete muzikály alesoň z poloviny tak, jako já... Určitě dooručuji vidět. A dnes už vím, že jsem na 100% toto dokonalé představení neviděla naposledy
Rakalas  100 %
4.4.2023 | 2 hodnocení
+ souhlasím
Úžasné, nádherné představení. Celé komplet to šlape fantasticky, hudba i texty úplně famózní! Všichni jsou skvělí, ostatně jak je v chebském souboru zvykem!!!
Přijeďte zjistit, že i taak daleko od Prahy umí dělat skvělé divadlo !!!! Uvidíte, že ta dlouhá cesta k nám na západ, bude stát za to !!!
IgnaciusR  70 %
11.9.2023 | 40 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.