Divadlo Disk [katedra činoherního divadla]

Adam Skala, Kamila Krbcová

Žranice

Premiéra: 16.11.2017. Podle textu Egona Bondyho „Ministryně výživy“ a filmu Marca Ferreriho „Velká Žranice“. Dramaturgie: Kamila Krbcová. Scéna: Tereza Gsöllhoferová. Kostýmy: Eva Justichová. Choreografie: Sára Halušková. Režie: Adam Skala.


Autorská inscenace inspirovaná textem Egona Bondyho „Ministryně výživy“ a filmem Marca Ferreriho „Velká Žranice“. Apokalyptická sci-fi s komiksovými prvky. Je válka, je stále větší hlad, lidé umírají, lidé se množí víc a víc. Prezident zřídí ministerstvo výživy lidu a jmenuje jeho první Ministryni. A společně vyřeší problémy lidstva otevřením Masoráje jednou provždy. Jenže - je mír, lidi se množí, jídla je málo a jídla míň a lidi jen žerou a víc se množí...
Divadlo Disk
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
80 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení

Petrr 80 %
(zadáno: 18.11.2017, počet hodnocení: 81)
J.anek 80 %
(zadáno: 17.11.2017, počet hodnocení: 139)
přínosný / zajímavý komentář
Po bezradné inscenaci běsi_ a sterilním Törlessovi přichází mladí činoherci s peckou. Žranice Kamily Krbcové a Adama Skaly je nechutně (kdo viděl, chápe) aktuální. A formu grotesky zvládají herci s bravurou a chutí. Tu a tam padá tempo - ale jak ho udržet dvě a čtvrt hodiny!
Zvolená stylizace nepřestává bavit a závěr ve stylu deus ex machina neurazí.
A o čem se hraje? Hlavně o nás a naší sebedestruktivní nenažranosti. O lehkosti, s jakou přijímáme morální kompromisy. O lidech, kteří sice vědí, ale mlčí a nic nedělají. A o masách, které je tak snadné ovládat. Jak říkám - nechutně aktuální.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.