Divadlo Na Fidlovačce

Proutník pod pantoflem

Premiéra: 15.9.2011 | 2:30
Překlad a dramaturgie: Helena Šimáčková. Výprava: Jan Dušek. Hudební spolupráce: Ondřej Brousek. Režie: Tomáš Töpfer.
Poslední uvedení: červen 2014.
Klasická komedie, u nás známá hlavně pod názvem „Taková ženská na krku“. Záletník Fernand se má oženit s mladinkou Vivianou, která je jedinou dcerou ctihodné pařížské baronky. Kámen úrazu je ovšem v tom, že nemá odvahu to přiznat své dosavadní milence, populární šantánové zpěvačce Lucettě. Fernand silně podcení Lucettin temperament a důvtip, dojde k mnoha zmatkům a nečekaným zvratům...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadlo Na Fidlovačce
Hodnocení inscenace
Redakce
50 %
Uživatelé
56 %
kontroverzní inscenace (140.)
56121000
Hodnocení redakce
Jiří Koula 50 %
Helena Grégrová 50 %
Jiří Landa 50 %
Volby

Hodnocení (15)

HODNOCENÍ REDAKCE
Jiří Koula  50 %
9.10.2011 | 1600 hodnocení
+ souhlasím
Tak už vím, jak dlouho vydržím vtípky vařené z téže vody - půl představení. O přestávce jsem si pohrával s myšlenkou na 70%, bohužel mlácení téže slámy v druhé půli v kombinaci s poněkud rozvláčným čekáním na závěr mé hodnocení sráží na průměr. I tak jsem ale mile překvapen, oproti Blbounovi výrazný pokrok.
Helena Grégrová  50 %
24.9.2011 | 1618 hodnocení
Jiří Landa  50 %
22.9.2011 | 3011 hodnocení
+ souhlasím
Kdyby se v inscenaci nevyskytovalo tolik obehraných gagů „na první dobrou“, které jsme již nesčetněkrát mohli na jevišti vidět, určitě by například mnohem víc vynikl přirozený komediální talent T. Bebarové. Se svojí rolí si celkem vkusně poradil i M. Holý a bavily mě výstupy V. Svobody. Rozhodně by nevadilo, pokud by do textu více zasáhla dramaturgie a některé scény řádně zeštíhlela. Dění na jevišti tak zbytečně ztrácelo švih. Za úvahu by stálo, zda nevyškrtnout postavu Miss Bettingové. Vtipný text by si zasloužil výraznější inscenaci.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Čiko  60 %
29.12.2013 | 1051 hodnocení
+ souhlasím
64,99. Často tu čtu o "přehrávání" v této inscenaci. Mně ale přijde, že ve frašce je to přípustné, ba dokonce žádoucí. Opravdu skvělí byli Sandra Pogodová (opět se ukázal její skvělej komediální talent) a Václav Svoboda. Příjemná Martina Randová. Přestože si s postavou dobře poradil i Marek Holý, nemůžu se zbavit dojmu, že tenhle typ role není úplně jeho parketa.
Dementikovka  20 %
19.3.2013 | 28 hodnocení
+ souhlasím
Všichni přehrávají, Sandra Pagodová přehrává na druhou. Možná to je vtipné, ale nejlépe asi po velice ale velice náročném dni.
Kamucha  10 %
28.12.2012 | 5 hodnocení
+ souhlasím
Něco tak špatného jsme ještě neviděli. Představení je založené na pitvoření přehrávajících herců, navíc zoufale utahaná režie. Poprvé v životě jsme opustili představení v přestávce. A uvážíme-li, že se nejedná o ochotnické představení za stovku...škoda slov. Deset procent jen pro Sandru Pogodovou. Ostatní čistá nula.
Vladimír10  60 %
21.11.2012 | 588 hodnocení
+ souhlasím
Text G. Feydeaua režisér Tomáš Töpfer bohužel obohatil o své obvyklé režijní výstřelky, které ubrali hře na síle. Sandra Pogodová v některých scénách až příliš přehrává. Možná by bylo zajímavá zhlédnout tuto komedii podruhé, ale v hlavní roli s T. Bebarovou. Představení zachraňují V. Svoboda, D. Rous a P. Rychlý. Mile mě překvapil i Marek Holý. Zajímavá scéna, která se skládá z posuvných bloků látkových pruhů, usnadňuje výrazně přechody mezi jednotlivými dějišti. Pochvalu si ale zaslouží také nový překlad hry Heleny Šimáčkové, která jí dala konečně výstižný český název.
Roro  10 %
28.12.2011 | 36 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Po přestávce jsem utekl - nic tak hrozného jsem už dlouho neviděl. Herci neuvěřitelně přehrávali, režie byla bezradná a představení vůbec nebylo vtipné.
Cukrouš  50 %
4.12.2011 | 12 hodnocení
+ souhlasím
Inscenace mě nenadchla....Sice vývorná Tereza Bebarová,ale jinak jsem měla pocit,že tohle a tamto jsem už na Fidlovačce viděla nebo slyšela.
Hojojicek  90 %
16.11.2011 | 94 hodnocení
+ souhlasím
Fraška jak má být, s výborným obsazením, navíc velmi zajímavě výtvarně stylizovaná. Na premiéře bylo naprosto výborné, odvázané a neustále tleskající publikum, což můj příznivý dojem ze hry ještě podpořilo. Některé gagy jsou sice trošku lacinější, odvážnější a ulítlejší, v jiné inscenaci by možná působili rušivě, ale sem kupodivu sedí. V porovnání s ostatními herci mě příliš nezaujal Marek Holý v hlavní roli, určitě nebyl špatný, ale ostatní herci zaujali víc.
Lentilie  60 %
21.9.2011 | 63 hodnocení
+ souhlasím
Fraška se vším všudy. veselá až za hrob. kdo tohle čeká bude spokojen. kdo čeká víc, už podle názvu představení usoudí, že tam mu pšenka nepokvete. všechno je tedy v pořádku. chvílemi se zdálo, že režisér zapomínal říkat hercům "sem už ne" a tak se několik opravdu dobrých gagů ztratilo v závalech ne tak dobrých gagů. Jinak hra byla velmi dobře obsazená. silná komediální stránka Findlovačky dostala prostor k rozletu... prostě dobrá fraška
Rak61  100 %
18.9.2011 | 94 hodnocení
+ souhlasím
Vynikající představení, perfektní obsazení. DNFmá výborný soubor, Marek Holý opravdu zazářil. Jeden hraje hlavní roli, druhý den "křoví". Tomáš Töpfer si herce vychovává a je jeho zásluhou, že si DNF může dovolit Tři sestry, Shapiru i Proutníka. Obrovskou pochvalu si zaslouží paní Helena Šimáčková.Její překlad Feydeau je famózní.
Jirkan  70 %
16.9.2011 | 564 hodnocení
+ souhlasím
16.9. 2011: Inscenaci rozhodně pomohlo její výtvarné řešení. Režijně, se podle mého názoru, soustředí na srozumitelnost děje, než na "situaci střídající situaci" tak, aby se divák nepřestal smát. Občas bylo volnější místo, ale byla to první repríza, to se ještě ohraje. Nezapomenutelní jsou M. Holý a T. Bebarová (včetně jejich rozpětí hlasu :-)). Bebarová se touto inscenací vrací, po delší době, do premierových inscenací DNF a je to dobře, má obří komický talent a publikum to baví. Divácky vděčná inscenace, příjemný večer.
RRy  50 %
19.10.2016 | 32 hodnocení
Madlenka  90 %
27.9.2013 | 5 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.