Letní shakespearovské slavnosti

William Shakespeare

Zkrocení zlé ženy

Premiéra: 15.7.2019. Překlad: Jiří Josek. Dramaturgie: Tomáš Vůjtek. Scéna: David Bazika. Kostýmy: Marta Roszkopfová. Hudba: Nikos Engonidis. Pohybová spolupráce: Martin Pacek. Režie: Vojtěch Štěpánek.
PaS de Theatre Ostrava


Populární Shakespearova komedie. Bianku by chtěl každý, Katku ale ne! Děvče je to totiž víc než nevlídné. Jenže jejich otec na svém přání trvá, že se Katka musí vdávat jako prvá. Tak začíná příběh plný krásných zmatků...
Letní shakespearovské slavnosti
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
76 %
aktivovat hlídání nových termínů
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
JirkaS 90 %
(zadáno: 14.8.2019, počet hodnocení: 187)
přínosný / zajímavý komentář
Skvělý zážitek, nádherná, pohodová, milá, vtipná inscenace s některými originálně vypointovanými scénami. Je to barevné, je to veselé, je to hravé, i nějaká ta písnička se tu najde, a byť to má i s přestávkou cca 165 minut nenudil jsem se. Originální je multifunkční využití ústřední kulisy a celkový koncept divadla na divadle, díky kterému to má náboj a určité kouzlo neokoukanosti. A samozřejmě dominují herecké výkony v čele s K. Leichtovou, která zde je opravdu ženská od rány. V Ostravě vznikla jedna z nejlepších inscenací, které jsem dosud v rámci Slavností viděl. /5.8.2019 v Praze/
Kkrestova 80 %
(zadáno: 5.8.2019, počet hodnocení: 28)
Stan 90 %
(zadáno: 4.8.2019, počet hodnocení: 43)
přínosný / zajímavý komentář
V Praze shakespearovské slavnosti umíme a co nám Ostraváci budou ukazovat, že? A oni ukázali. Vtipná, svižná, trochu bláznivá, hudebně podbarvená, s prvky ujetých tanečních kreací, trochu erotická... Prostě skvělý letní komediální Shakespeare. Mimořádné výkony Leichtová (Kateřina), Georgiev (Battista Minola), Polák (Hortensio) a obzvášť Malý (Biondello).
Mirka_divadlo 20 %
(zadáno: 26.7.2019, počet hodnocení: 27)
přínosný / zajímavý komentář
Chybí napětí a chybí humor. Je to celé na sílu. A dlouhé.
DominiSal 90 %
(zadáno: 25.7.2019, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
Velmi vtipné představení. Herci byli naprosto neuvěřitelní. Zpracování taky velmi dobré, jen Kateřina(Kristýna Leichtová) by za mě mohla dostat více prostoru.
Desire 80 %
(zadáno: 25.7.2019, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
Vtipné, skvěle zahrané.
Kamma 80 %
(zadáno: 16.7.2019, počet hodnocení: 52)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.