Městské divadlo Brno [Hudební scéna]

Let snů LILI

Premiéra: 24.1.2015 | 2:30
Překlad: Petr Gazdík, Karel Škarka. Dramaturgie: Klára Latzková. Scéna: Dave Benson. Kostýmy: Veronika Babraj-Hindle. Choreografie: Carli Rebecca Jefferson. Dirigenti: Dan Kalousek, František Šterbák. Úprava a režie: Petr Gazdík.
Poslední uvedení: prosinec 2015.
Rodinný fantasy muzikál plný zázračných postav a prostředí. Třináctiletá holčička Lili hledá své místo ve světě. S rodiči se neustále dohaduje o tom, co by měla a neměla dělat, rodiče sami se spolu často hádají a vytvářejí tak kolem sebe nepříjemnou atmosféru. Dosud bylo pro Lili velkou radostí vyrábět s babičkou Knihu elfů, malovat do ní obrázky, vymýšlet příběhy. Kamarádi se jí ale vysmívají, že už je na podobné fantazírování velká. Když se Lili znovu ocitne u babičky, nechce už její vyprávění o Elfí říši poslouchat. Jakmile ale Lili usne, začnou se dít podivné věci...
D6+  

inscenace již byla stažena z repertoáru

Městské divadlo Brno
Hodnocení inscenace
Redakce
53 %
Uživatelé
61 %
61141000
Hodnocení redakce
Iva Bryndová 50 %
Jiří Landa 50 %
Lukáš Dubský 60 %
Volby

Hodnocení (17)

HODNOCENÍ REDAKCE
Iva Bryndová  50 %
23.11.2015 | 578 hodnocení
+ souhlasím
I na rodinný muzikál, resp. muzikál pro děti mi ten příběh přišel příliš jednoduchý a předvídatelný, podobný mnohým jiným. Navíc má zvláštní zakončení, co se týče toho, jak si poradí se zlem. Hudba není zlá, ale napoprvé určitě neodejdete s některou konkrétní melodií v hlavě. Výkony dobré - v dětských rolích (K.M.Fialová i P.Soukupová), výborní rodiče i ostatní dospělé role, s významnou výjimkou - obsazení Jany Gazdíkové se nepovedlo - není dobrá pěvecky a nezaujala ani po herecké stránce, naopak mi přišlo, že se to herecky snaží dohnat, ale až moc. Dokonalé výtvarně - scéna i kostýmy.
Jiří Landa  50 %
3.2.2015 | 3032 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Scénicky i kostýmně se sice jednalo o úžasnou podívanou, jenže chatrný děj značně odkazující na spoustu jiných příběhů pro děti a ne zcela melodické a výrazné písně oslabily zážitek, který většinou z podobně profesně na jedničku zvládnutých brněnských muzikálových produkcí mívám. Problematickým se také ukázalo obsazení J. Gazdíkové do role babičky - tato postava byla hlavně po pěvecké stránce vyloženě nad její síly. Z ostatních kvalitativně herecky i pěvecky vyrovnaných výkonů bych více vyzdvihl J. Uličníka a N. Grossovou.
Lukáš Dubský  60 %
26.1.2015 | 1166 hodnocení
+ souhlasím
Vzhledem k současné popularitě fantasy žánru je nasazení tohoto titulu na repertoár chytrým tahem. Oproti Mary Poppins neobsahuje Let snů takové písňové hity, ale hudba je epičtější, místy mi přišlo, že je trochu inspirovaná i Pánem prstenů. Děj muzikálu je nekomplikovaný a nemá žádné výraznější odbočky. Cílem je přesvědčit Lili, aby uvěřila ve vlastní fantazii, protože jenom tak může zajistit, aby elfí říše nezanikla. Nejlepší výkon podává L.Vlček (Fůrius), herecky přirozeně působila i P.Soukupová (Lili), problematický je zpěv J.Gazdíkové (Amyra).
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Qti  90 %
28.10.2015 | 26 hodnocení
+ souhlasím
příběh z říše fantazie nejen pro děti, ale i pro dospělé. úžasná scéna, kostýmy a výkony dětí..
Brtník  70 %
25.10.2015 | 59 hodnocení
+ souhlasím
Příjemná, hezky provedená pohádka. Natálka Grossová předvedla profesionální výkon, zvládla i situaci, kdy ke konci vypadl mikrofon. Klobouk dolů. Paní Gazdíková byla ve své roli činoherně velmi dobrá a milá, ale tím zpěvem na ní byl spáchán zločin (režie P.Gazdík). Jediným vážným mínusem inscenace byl fakt, že jsem se těšil na Janu Musilovou s křídýlkama :-) Alena Antalová byla ale v roli královny výborná.
Janis  60 %
5.10.2015 | 292 hodnocení
+ souhlasím
55%
Tomuhle muzikálu asi nejvíc uškodil slabší a rozplizlý děj, osobně mi lehce vadil i nedotažený překlad (viz samotný titul). Oceňuji ale vizuální stránku a scénografii, stejně jako výborné herecké výkony J. Uličníka (Nemotorus), L. Vlčka (Furius), J. Musilové (Titanie) nebo některých dětí (S. Pálová...). A těší mě vytrvalost v hledání titulů pro nejmladší obecenstvo.
Výkon J. Gazdíkové nevnímám tak negativně jako někteří přispěvatelé, v herecké pozici byla obsazena dobře, na druhou stranu je přirozené, že diváci muzikálu očekávají stoprocentní výkony především v pěveckých partech.
Markéta - Brno  60 %
3.4.2015 | 11 hodnocení
+ souhlasím
Nádherné kostýmy a scenérie, děj asi ocení více děti, než my dospělí. Pěvecky A. Antalová nepřesvědčivá (ale herecky přesná), J. Gazdíková měla tak náročný pěvecký part, že s tím bojovala silně nad své možnosti a chvílemi mi jí bylo až líto a čekala jsem, až její trápení skončí. Škoda, celkový dojem z představení to velmi ovlivnilo. Mírné výhrady bych měla i k dialogům. Líbil se mi J. Uličník, krásně zahrál trola Nemotoruse, co se chce stát elfem.
MichalaHela  10 %
30.3.2015 | 15 hodnocení
+ souhlasím
Celý muzikál mi zkazil falešný a krákoravý hlas babičky Gazdíkové. Jelikož je na jevišti skoro pořád nemohli jsme si vychutnat zpěv ostatních. Jinak scéna a kostýmy velmi pěkné.
Cindy.92  50 %
28.3.2015 | 314 hodnocení
+ souhlasím
Příběh spíše pro děti, který zdánlivě připomíná Zahradu divů, uváděnou v MdB před několika lety (ta však byla na úplně jiné úrovni!). Slečny hrající Lili jsou velmi šikovné, jejich naprostým protipólem je představitelka babičky Amiri. Když navíc začali zpívat společně (s ještě jedním z trollů) vůbec jim to neladilo. Muzikál neoplývá nikterak svým dějem, je to spíše podívaná pro děti (přehnané líčení dvou trollů), která by se hodila spíše zpátky do zábavního parku odkud přišla, ne na prkna, která se snaží vyrovnat Broadwayi.
Eva123  70 %
2.2.2015 | 152 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Jde o pěkný pohádkový muzikál s velmi pěknou výpravou. Nejvíce se mi líbila scéna domova Liliny babičky s knihami a kostýmy trollů. Z herců mě nejvíce zaujali Jana Gazdíková, Natálie Grossová, (ochraptělý) Lukáš Vlček,
Jakub Uličník a Jiří Mach. - Ukazuje se že muzikáloví herci Lukáš Vlček a Jiří Mach jsou schopni dobře zahrát i komediální role.
JOP  60 %
27.1.2015 | 20 hodnocení
+ souhlasím
Ze začátku představení jsem byl plný očekávání, toho co přijde.Mrzí mě,že se jsem čekal víc, než jsem měl.Čím více ubíhala první polovina představení, tím více jsem byl zklamán.Jak výkonem paní Gazdíkové (mimochodem v roli Ptáčnice byla vynikající),tak i nezáživnou z velké části melancholickou hudbou. Druhá půlka o dost lepší.Fantasy muzikál,který nese v názvu "Let snů" by se spíše mohl jmenovat "Průlet snem"...A teď:velké díky za krásné kostýmy, za nádhernou výpravu, za výkony dětí, které opravdu předčily mé očekávání, bylo skutečně na co se koukat.Ovšem bohužel je tam výše popsané "ale..."
Jan456  70 %
26.1.2015 | 227 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Jak už u režií P.Gazdíka bývá zvykem, inscenačně velmi pěkný muzikál s bohatou výpravou. Příběh je prostý, nicméně pohádkový a baví všechny generace. Srovnávat s Mary nechci, ale pokud přeci jen, je tento muzikál její vzdálenou tetou. Ale rozhodně se mi líbil. Vyzdvihnout je třeba zejména N.Grossovou - to byl skoro profesionální výkon.Nemotorus J.Uličníka byl také výborný a osobně jsem rád, že i J.Musilová dostává někdy hlavní role. A babička Amyra? Paní Gazdíková je moc milá paní, výborná herečka, ale o to slabšízpěvačka. V MDB bych ji hledal píše činoherní role a muzikálu bych ji ušetřil.
Candie254  70 %
21.1.2015 | 222 hodnocení
+ souhlasím
Pěkný rodinný muzikál, který svým vyzněním opravdu připomíná Mary Poppins a  obsahem zase Zahradu Divů. A navíc vše má velmi aktuální podtext. Nadšená jsem byla hlavně z kostýmů a maskování, konkrétně elfů a stromů. Trollové dle mého mohli být zajímavěji udělaní, ale to stranou. Skvělé výkony předvedli Alena Antalová a Milan Němec (s božskýma elfíma ušima), stejně tak Jan Apolenář. A poprvé jsem viděla hrát Natálii Grossovou: pěvecky i herecky výbornou.
Jediným a velkým negativem je zpěv Jany Gazdíkové. A to není problém JEN v tomto muzikálu...prosím MdB už ji tam neobsazujte.
VeverkaMi  80 %
19.11.2015 | 4 hodnocení
+ souhlasím
Krásný muzikál. Nádherná výprava i hezká hudba a úžasné kostýmy. Herecké výkony dětí leckdy převyšují dospělé herce. Natálie Grossová jako Lili velice dobrá, stejně tak Stefánie Pálová v roli Světlušky.
Cestovatel  50 %
29.1.2015 | 1 hodnocení
+ souhlasím
Krásné kostýmy, moc hezká scéna, dějově slabší, skvělý výkon Natálky Grosové a jednoznačně hrozný zpěv paní Gazdíkové, která bohužel je v příběhu skoro pořád. Doporučuji pohlídat si alternaci až nebude hrát ona pak je to za 80% jinak jen 50 %
Paya888  50 %
5.12.2015 | 312 hodnocení
Cherry  70 %
2.4.2015 | 83 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.