Městské divadlo Brno [Hudební scéna]

Les Misérables (Bídníci)

[Les Misérables]
Premiéra: 13.2.2009. Podle stejnojmenného románu Victora Huga. Překlad: Zdeněk Borovec. Dramaturgie: Pavlína Hoggard. Scéna: Christoph Weyers. Kostýmy: Andrea Kučerová. Choreografie: Vladimír Kloubek. Dirigenti: Jiří Petrdlík, Jan Kalousek, Igor Varda. Režie: Stanislav Moša.
3:00 | Poslední uvedení: květen 2014.


Legendární muzikál podle stejnojmenného Hugova románu. Strhující příběh o uprchlém galejníkovi Jeanu Valjeanovi a jeho neúnavném pronásledovateli, komisaři Javertovi, se odehrává v rozpětí dvaceti let, prolíná se s milostnými, komickými i tragickými osudy dalších hrdinů a končí roku 1830, kdy v Paříži vyrostly barikády revoluce.


inscenace již byla stažena z repertoáru

Petr Gazdík Cena Thálie 2009
1. místo v anketě i-divadla o nejlepší inscenaci roku 2009
Petr Gazdík 3. místo v anketě i-divadla o nejlepší herecký výkon roku 2009
Hana Holišová významné umístění v anketě i-divadla o nejlepší herecký výkon roku 2009
Christoph Weyers 2. místo v anketě i-divadla o nejlepší Jiný umělecký počin roku 2009
Městské divadlo Brno
Hodnocení inscenace
Redakce
97 %
Uživatelé
90 %
90331000
CD
CD Les Misérables (Bídníci)
Volby

Hodnocení (38)

HODNOCENÍ REDAKCE:
Jan Pařízek 100 %
(zadáno: 1.6.2014, počet hodnocení: 784)
přínosný / zajímavý komentář
Pro mě jeden z nejlepších muzikálů všech dob. A zde v Brně se ho povedlo udělat opravdu fantasticky. Myslím, že snad nemá slabé místo a prakticky všechny písně jsou nádherné. Viděno zde celkem 3x a pokaždé super. Největší zážitek však asi nyní při derniéře, resp. předposlední představení, pro účinkující však díky alternacím poslední. Krásné rozloučení Jana Ježka s touto nádhernou rolí. A jeho proslov při děkovačce opravdu krásný, hodně emotivní, skoro až dojal k slzám. Rozhodně PAN HEREC! Ještě jednou díky za tento zážitek!
Iva Bryndová 100 %
(zadáno: 7.11.2013, počet hodnocení: 273)
přínosný / zajímavý komentář
Aktualizace po derniérovém týdnu: Takhle přesně má dle mého muzikál, a podle mě nejlepší muzikál, vypadat.
Skvělé výkony - pěvecké, ale zejména herecké, originální a nápaditá scéna - tak jednoduchá, jak jen to šlo, aby plně vyzněly výkony na ní, výborné hudební nastudování, výborná režie - do detailů skvěle rozebraná - a má oblíbená orchestrace.
Vše naprosto odpovídající jednomu z nejlepších světových muzikálů...
Při srovnání s předchozím zhlédnutím a tedy při srovnání více alternací - byly tam výkony o kousek slabší a jiné lepší, ale to tak bývá a tady i ty slabší byly velmi dobré.
Pavel Širmer 90 %
(zadáno: 16.3.2011, počet hodnocení: 1639)
přínosný / zajímavý komentář
(+2)
Výborné muzikálové dílo ve skvělém zpracování. Profesionální úroveň muzikálů v MDB je mnohem lepší než v Praze. Ozvučení, choreografie, práce s prostorem a company, koordinace dílčích složek je jedinečná a pozitivně ovlivňuje výsledný dojem. Režijně velmi dobré, škrty prováděny citlivě, pár dobrých nápadů a zajímavých posunů u několika situací. S většinou sólistů alternujících na mé repríze (J. Ježek, P. Štěpán, M. Sedláčková, H. Holišová aj.) jsem byl velmi spokojen. Dojem mi zkazil J. Uličník v roli Maria (solidní zpěv, ale horší výslovnost, typová nevhodnost a nezvládnutý herecký projev).
Lukáš Dubský 90 %
(počet hodnocení: 852)
přínosný / zajímavý komentář
Jeden z těch opravdu silných divadelních zážitků. Petr Gazdík v roli Jeana Valjeana ohromuje svým hlasovým rozsahem. Naprosto vynikající je scéna Christopha Weyerse, která není zbytečně okázalá, přesto dokáže diváka přenést do Paříže v neklidném roce 1832.
Jiří Landa 100 %
(počet hodnocení: 2895)
Michal Novák 100 %
(počet hodnocení: 1067)
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Prochanna 100 %
(zadáno: 6.5.2019, počet hodnocení: 36)
přínosný / zajímavý komentář
Naprosto skvěle propracovaná scéna. Naprosto skvělé pěvecké i herecké výkony. Naprosto užasné výkony orchestru. Nejlepší muzikál a dílo, co se na prknech MdB kdy hrálo. Petr Gazdík, Petr Štěpán, Tomáš Sahger, Lenka Bartolšicová, Radek Láska, Milan Němec, Vladimír Volečko, David Žák. 10/10. Nezapomenutelné.
Kapybara_2 100 %
(zadáno: 20.5.2017, počet hodnocení: 21)
přínosný / zajímavý komentář
95%. Něco tak úžasného se hned tak nevidí. Jedna z inscenací, díky nimž snese brněnská scéna srovnání se světovými muzikálovými produkcemi. Moravští Bídníci jsou například mnohem působivější než londýnské nastudování! Jedinou vadou na kráse byl při našem představení Jakub Uličník (student Marius), který asi neměl svůj den a moc se mu nedařilo. S jinou alternací by to nejspíš byla čistá stovka.
Klára Tesařová 80 %
(zadáno: 1.5.2015, počet hodnocení: 70)
přínosný / zajímavý komentář
Přesněji 85 %. Ještě přesněji zde:
http://www.i-divadlo.cz/blogy/klara-tesarova/au-revoir-les-miserables
Cindy.92 100 %
(zadáno: 4.4.2015, počet hodnocení: 314)
přínosný / zajímavý komentář
Vynikající Petr Gazdík a v neposlední řadě Petr Štěpán a Tomáš Novotný.
Monulinka 100 %
(zadáno: 31.5.2014, počet hodnocení: 386)
přínosný / zajímavý komentář
Prostě perfektní představení!! Tento muzikál a hudbu miluju, v Brně se ho podařilo nastudovat opravdu nádherně. Působivá scéna, výborné nápady (smrt Javerta, barikády). Výkony herců (až na pár drobných výjimek, nad kterými ale zavřu oko) vynikající, J. Ježek + P. Štěpán!! Hodně emotivní, husí kůže od první minuty, na konci už brečelo snad celé divadlo a při standing ovation i půlka účinkujících, kterým věřím, že se s tak nádherným kusem nechtělo loučit. Tleskám!
Cherry 100 %
(zadáno: 31.5.2014, počet hodnocení: 73)
přínosný / zajímavý komentář
Naprosto úžasné!!!!Muzikál všech muzikálů, lepší než jsem si dokázala představit. Nejvíce mě uchvátil pěvecký výkon a dech beroucí tenor Lukáše Vlčka v roli Javerta.Velmi silný zážitek! Jedno z nejlepších přestavení co jsem viděla.
Terka-Teryk 100 %
(zadáno: 2.1.2014, počet hodnocení: 9)
přínosný / zajímavý komentář
Představení které vás zahltí emocemi na plné čáře..zvlášť od herců z MDB! :), Nejlepší výkony herců: Petra Gazdíka, Johanky Gazdíkové, Lukáše vlčka a Markéty Sedláčkové :)
JOP 80 %
(zadáno: 7.11.2013, počet hodnocení: 19)
přínosný / zajímavý komentář
Před 3 lety bych dal hodnocení 100%, ovšem po středečním opětovném shlédnutí Bídníků musím min. o 20% snížit. Vyzdvihnul bych zde však pěvecký výkon Jana Ježka a především Lukáše Vlčka(který mě mile překvapil).Za veliké zklamání musím považovat obsazení Gavroche,a to buď Barborou Remišovou nebo Kateřinou Halíčkovou-nic proti těmto zpěvačkám,ovšem chlapeckou roli si zaslouží chlapec...a potom Kateřina Halíčková (Eponine) se má ještě hodně co učit od svých kolegyň, se kterými si roli střídají... Velmi jsem se na představení těšil,ale nebýt již zmíněných J.J. a L.V.,hodnocení by bylo ještě nižší.
PavelK 60 %
(zadáno: 20.5.2013, počet hodnocení: 197)
přínosný / zajímavý komentář
Já nevím. Viděl jsem dvě představení z kraje uvádění muzikálu, to dílo samo o sobě je naprosto geniální a pro mě je nejlepším muzikálem vůbec, ale v Brně mi po stránce pěveckých i hereckých výkonů přišel značně znásilněný. Jsou mety, na které MDB nemá a mělo by si je uvědomit. Buď nulové herectví nebo přehrávání, zpěv pokulhával ještě víc. Je to hodně pěvecky náročný titul a mnoho lidí na to prostě nemělo. Atmosféra i emoce nijaké, jediný kdo zaujal byl již ostřílený osvědčený Jan Ježek. Bídníci jsou úžasné dílo, které stojí za návštěvu... Nejlépe na West Endu!
KLOU 90 %
(zadáno: 19.5.2013, počet hodnocení: 66)
přínosný / zajímavý komentář
Výborný Jan Ježek a představitelka dětské role.
Mancmi 90 %
(zadáno: 3.3.2013, počet hodnocení: 23)
přínosný / zajímavý komentář
Škoda, že herci neustále přehrávají a neřeší vztahy mezi postavami.
Jenda.matousek 80 %
(zadáno: 12.4.2012, počet hodnocení: 332)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Repríza, kterou jsem viděl já, stála na třech nosných pilířích, výborných výkonech P. Gazdíka, D. Vitázka a J. Gazdíkové odměněných zaslouženým aplausem a výkřiky "bravo", oproti nim přece jen trochu pohasínaly výkony E. Jedličkové (zejména Knížka snů poněkud slabá) a M. Prokopové, jinak ale perfektní, čistá inscenace, kde by možná neškodilo více gradace (což je samozřejmě spíše věc samotného díla). Rozhodně velmi kvalitní Bídníci a "must see"!
Honzy 90 %
(zadáno: 23.11.2011, počet hodnocení: 213)
přínosný / zajímavý komentář
Další výborně připravený muzikál.Jde o známý a na celém světě nesmírně populární muzikál,kerý zaujme nejen skvělou hudbou,námětem i scénickým provedení.MdB tento skvost exelentně nastudovalo a nic neponechalo náhodě.Výborné herecké,pěvecké i sborové výkony.Cena Thálie pro Petra Gazdíka!Hudební provedení na vysoké úrovni,zajímavá scéna,práce se světly i dobrá režie Stanislava Moši.Vydané studiové dvojcd jen potvrzuje vysoké hodnocení brněnských Les Misérables.
Weika 100 %
(počet hodnocení: 30)
přínosný / zajímavý komentář
Už sama Schönbergova hudba Bídníků značí snad jistý úspěch. Po smíchání s decentní a nevtíravou, zato atmosféru naproto podporující scénou Christopha Weyerse, pevným proudem libých zvuků plynoucích z hrdel Petra Gazdíka i Igora Ondčíčka, kostýmů dokonale odrážející dobového ducha, společně s muzikálním umem Jeřího Petrdlíka, atd. atd. To všechno si zaručeně zaslouží veškerá ocenění, která inscenaci velmi pozitivně podporují v šíření do povědomí lidí po celé ČR. Děkujeme za nezapomenutelný zážitek!!!
Candie254 100 %
(počet hodnocení: 212)
přínosný / zajímavý komentář
Bídníky jsem navštívila již několikrát a musím říct, že na toto předstvení půjdu ještě! Viděla jsem už skoro celé obsazení a musím rozhodně vyzdvihnout výkony Petra Gazdíka v roli Valjeana, dále pak Petra Štěpána a Lukáše Vlčka v roli Javertů. Krásně svou roli Eponiny hrály i Hanka Holišová i Johana Gazdíková, všechny Cossety byly skvělé,, Marius u mě jasně vede v podání Dušana Vitázka.Úžasný výkon předvedla i J. Musilová nebo M. Sedláčková a H.Fialová.Prostě kvalitní představení, ve kterém jsou zvládnuty skvěle všechny složky.
Ge.or.ge 90 %
(zadáno: 24.7.2019, počet hodnocení: 71)
Rejpalka 80 %
(zadáno: 20.10.2017, počet hodnocení: 96)
Galdve 80 %
(zadáno: 2.10.2015, počet hodnocení: 53)
Katekatuli 90 %
(zadáno: 2.12.2014, počet hodnocení: 34)
Paya888 90 %
(zadáno: 23.11.2013, počet hodnocení: 274)
Powstalec 90 %
(zadáno: 22.11.2013, počet hodnocení: 111)
Tootsie 90 %
(zadáno: 3.11.2013, počet hodnocení: 19)
Evelyne25 90 %
(zadáno: 16.5.2013, počet hodnocení: 20)
Meg 90 %
(zadáno: 14.4.2013, počet hodnocení: 43)
A.block 100 %
(zadáno: 8.3.2013, počet hodnocení: 24)
Eva123 100 %
(zadáno: 25.2.2013, počet hodnocení: 134)
Lensha95 90 %
(zadáno: 3.1.2013, počet hodnocení: 21)
Misoponia 80 %
(zadáno: 2.10.2012, počet hodnocení: 31)
Víťa84 100 %
(zadáno: 20.3.2011, počet hodnocení: 78)
Eveline 60 %
(zadáno: 13.11.2010, počet hodnocení: 22)
Jan456 100 %
(počet hodnocení: 178)
Tomas.rubinek 100 %
(zadáno: 12.2.2012, počet hodnocení: 3)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.