Městské divadlo Brno [Hudební scéna]

My Fair Lady (ze Zelňáku)

Premiéra: 10.9.1999 | Obnovená premiéra: 14.5.2022
uváděno také na letní scéně na Biskupském dvoře
Podle hry George Bernarda Shawa „Pygmalion“. Překlad: Ota Ornest, Stanislav Moša. Dramaturgie: Klára Latzková. Scéna: Jaroslav Milfajt. Kostýmy: Andrea Kučerová. Choreografie: Aneta Majerová. Dirigenti: Karel Cón, Tony Marko. Úprava a režie: Stanislav Moša.
Slavný americký muzikál, který vznikl na motivy známe divadelní hry G. B. Shawa „Pygmalion“, v osobité úpravě. Děj je z londýnského předměstí přenesený na předměstí brněnské, kde se mluví specifickým hantecem. Květinářka Líza Ďulínková se chce zbavit dialektu a naučit správně používat svůj jazyk. Učitelem jí je profesor řeči Jindřich Hradský, který si přeměnu ženské osobnosti vytkne jako svůj cíl. Vše se ale vyvine trochu jinak, než oba předpokládali...
D12+  
Městské divadlo Brno
Hodnocení inscenace
Redakce
70 %
Uživatelé
83 %
83121000
Hodnocení redakce
Lukáš Dubský 70 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
15.2.Čt18:00 vstupenky
16.2.19:00 vstupenky
17.2.So18:00 vstupenky
18.2.Ne14:00 vstupenky
18.2.Ne18:00 vstupenky

Volby

Hodnocení (13)

HODNOCENÍ REDAKCE
Lukáš Dubský  70 %
3.6.2022 | 1083 hodnocení
+ souhlasím
75%. Brněnská verze s dovětkem (ze Zelňáku) přináší oproti jiným verzím MFL bonus v zasazení do místního koloritu. Brněnský hantec je tu použit jako komický prvek. Ve vztahu mezi Lízou Ďulínkovou a profesorem Jindřichem Hradským dochází k jistému posunu (alespoň v mnou viděné alternaci). Vzhledem k tomu, že představitelé hlavních rolí E. Skálová a K. Pekar jsou vrstevníci, jeví se tu milostný vztah jako pravděpodobnější, což trochu mění dynamiku interakcí mezi těmito postavami. Z hudebních čísel nejlépe vycházejí ty intimnější - Chtěla bych tančit jen a V ulici, kde žiješ. Trochu zdlouhavější jsou přestavby scény. (více v článku na blogu)
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Cimrman2.  90 %
20.8.2023 | 18 hodnocení
+ souhlasím
Hantec jako komediální prvek zde byl naprosto skvostný! Pro brňáka je to pohlazení po duši. Film jsem ještě neviděl a tak jsem se seznámil s příběhem MFL. Velmi pěkné!
Klára Tesařová  80 %
28.10.2022 | 115 hodnocení
+ souhlasím
Prostorné hudební jeviště dává vyniknout nejen choreografii Anety Majerové, ale vejde se tam i víc scény Jaroslava Milfajta. Přestavby jsou sice delší, ale rozšířený orchestr Karla Cóna se mezitím dovede předvést. Mladá i vyzrálá krev se na Hudebce neztrácí. Líza Elišky Skálové srší činoherní energií. Pro Petra Štěpána je role profesora Hradského samozřejmostí připomínající proces dýchání ? to, co dokázal dřív, dnes dokáže zas, a přec o pár let starší je. Mládí Alana Novotného jako Lízina otce Alfréda (pozor, nesplést s jejím bratrem) nebrání jeho špica výkonu.
Rejpalka  70 %
18.9.2022 | 197 hodnocení
+ souhlasím
Ačkoli mám ráda Dášu Křížovou a oproti Plzni je jedná o velmi velmi povedené představení (a hlavně to není tak úmorně dlouhý), tak mě My Fair Lady prostě nebaví. Ano, ta ze Zelňáku byla vtipná, o vtip se staral především Alan Novotný. Proběhly standardní vtipy (paradoxně me nejvíc bavily vtipy na účet postavy Jany Musilové), úroveň hantecu Dáši Křížové neposoudím, ale srozumitelné to bylo. Obecně tento muzikál nemusím, přesto klasickou verzi toho času hranou v Plzni vysoce převyšuje.
Ostravacka  90 %
17.6.2022 | 94 hodnocení
+ souhlasím
Nádherná My Fair Lady v pojetí brněnského divadla a s přidáním hantecu, to se zkrátka povedlo! Úžasná Dagmar Křížová, která podává neskutečný výkon a výborný Kristian Pekar. Krásná scéna (s brněnskými kulisami) a všichni herci skvělí.
DivadelniFan  90 %
14.5.2022 | 327 hodnocení
+ souhlasím
Opravdu velmi povedené! Hantec dodává tomuto dílu u nás šmrnc. V hlavních rolích zazářili Petr Štěpán a především Eliška Skálová. Ta mě bavila opravdu od začátku do konce, ve všech hereckých polohách. V dalších rolích mě zaujali Alan Novotný, Jan Brožek a Erika Kubálková. Scéna je krásná, ale časté přestavby jsou příliš dlouhé, choreografie moc hezké, orchestr a hudební aranže špičkové!

Můj dík za krásný večer :)
RaB  100 %
13.5.2022 | 341 hodnocení
+ souhlasím
Bylo to prostě betálný!
Eliška Skálová je typově naprosto úžasnou Lízou - pěvecky i herecky dokonalá - září z ní energie, má Lízinu drzost i vznešenost. Velice výjimečný výkon! Eliška je s každým dalším představením lepší a lepší a myslím, že o ni ještě hodně uslyšíme.
Ačkoliv nemám MFL příliš rád (muzikál o 3 hezkých písničkách), tak toto provedení je velice povedené - není nudné, obsahuje dostatek "brněnštiny" (jako Pražák jsem moc nerozuměl ale to je účel!), nádherná scéna a vyrovnané herecké i pěvecké výkony všech.
Letošní muzikálová sezóna jednoznačně patří Brnu.
Žanek  100 %
9.11.2023 | 2 hodnocení
+ souhlasím
Majferka byla po letech přesunuta na Hudební scénu, nově nastudována, lehce zkrácena a vytunil se v ní orchestr. Nový outfit jí opravdu sluší. Kromě perfektního zvuku i světel, jak bývá ostatně na Hudební scéně zvykem, musím ocenit výkon Dáši Křížové v roli Lízy a taťky Alana Novotného. Jejich hantec, herecké i pěvecké výkony jsou dechberoucí. Krásná je i scéna s projekcí Parnasu a jiných reálií města.
Tutu inscenaci jsem viděl v různých obsazeních, jak po obnovené premiéře na Hudební, tak dříve na činoherní scéně, takže mohu srovnávat. Pro Brňáky je to povinná záležitost. Betálné! Dal bych i víc jak 100%. Nenechte si toto představení ujít.
LazyPickle  70 %
2.4.2023 | 27 hodnocení
Divačkaobčasná  100 %
15.12.2022 | 19 hodnocení
Davez  70 %
6.10.2022 | 91 hodnocení
Aneta Věžníková  60 %
6.10.2022 | 94 hodnocení
Jan456  80 %
22.6.2022 | 210 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.