Městské divadlo Brno [Hudební scéna]

My Fair Lady (ze Zelňáku)

Premiéra: 10.9.1999 | Obnovená premiéra: 14.5.2022
Podle hry George Bernarda Shawa „Pygmalion“. Překlad: Ota Ornest, Stanislav Moša. Dramaturgie: Klára Latzková. Scéna: Jaroslav Milfajt. Kostýmy: Andrea Kučerová. Choreografie: Aneta Majerová. Dirigenti: Karel Cón, Tony Marko. Úprava a režie: Stanislav Moša.
Slavný americký muzikál, který vznikl na motivy známe divadelní hry G. B. Shawa „Pygmalion“, v osobité úpravě. Děj je z londýnského předměstí přenesený na předměstí brněnské, kde se mluví specifickým hantecem. Květinářka Líza Ďulínková se chce zbavit dialektu a naučit správně používat svůj jazyk. Učitelem jí je profesor řeči Jindřich Hradský, který si přeměnu ženské osobnosti vytkne jako svůj cíl. Vše se ale vyvine trochu jinak, než oba předpokládali...
D12+  
Městské divadlo Brno
Hodnocení inscenace
Redakce
70 %
Uživatelé
90 %
9041000
Hodnocení redakce
Lukáš Dubský 70 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
6.10.Čt19:00 vstupenky
7.10.19:00 vstupenky
8.10.So14:00 vstupenky
8.10.So18:00 vstupenky
9.10.Ne14:00 vstupenky

Volby

Hodnocení (5)

HODNOCENÍ REDAKCE
Lukáš Dubský  70 %
(zadáno: 3.6.2022, počet hodnocení: 954)
+ přínosný / zajímavý komentář
75%. Brněnská verze s dovětkem (ze Zelňáku) přináší oproti jiným verzím MFL bonus v zasazení do místního koloritu. Brněnský hantec je tu použit jako komický prvek. Ve vztahu mezi Lízou Ďulínkovou a profesorem Jindřichem Hradským dochází k jistému posunu (alespoň v mnou viděné alternaci). Vzhledem k tomu, že představitelé hlavních rolí E. Skálová a K. Pekar jsou vrstevníci, jeví se tu milostný vztah jako pravděpodobnější, což trochu mění dynamiku interakcí mezi těmito postavami. Z hudebních čísel nejlépe vycházejí ty intimnější - Chtěla bych tančit jen a V ulici, kde žiješ. Trochu zdlouhavější jsou přestavby scény. (více v článku na blogu)
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Ostravacka  90 %
(zadáno: 17.6.2022, počet hodnocení: 46)
přínosný / zajímavý komentář
Nádherná My fair lady v pojetí brněnského divadla a s přidáním hantecu, to se zkrátka povedlo! Úžasná D. Křížová, která podává neskutečný výkon a výborný K. Pekar. Krásná scéna (s brněnskými kulisami) a všichni herci skvělí. Myslím si, že jde o jedno z nejkrásnějších představení MdB.
DivadelniFan  90 %
(zadáno: 14.5.2022, počet hodnocení: 258)
přínosný / zajímavý komentář
Opravdu velmi povedené! Hantec dodává tomuto dílu u nás šmrnc. V hlavních rolích zazářili Petr Štěpán a především Eliška Skálová. Ta mě bavila opravdu od začátku do konce, ve všech hereckých polohách. V dalších rolích mě zaujali Alan Novotný, Jan Brožek a Erika Kubálková. Scéna je krásná, ale časté přestavby jsou příliš dlouhé, choreografie moc hezké, orchestr a hudební aranže špičkové!

Můj dík za krásný večer :)
RaB  100 %
(zadáno: 13.5.2022, počet hodnocení: 226)
přínosný / zajímavý komentář
Bylo to prostě betálný!
Eliška Skálová je typově naprosto úžasnou Lízou - pěvecky i herecky dokonalá - září z ní energie, má Lízinu drzost i vznešenost. Velice výjimečný výkon! Eliška je s každým dalším představením lepší a lepší a myslím, že o ni ještě hodně uslyšíme.
Ačkoliv nemám MFL příliš rád (muzikál o 3 hezkých písničkách), tak toto provedení je velice povedené - není nudné, obsahuje dostatek "brněnštiny" (jako Pražák jsem moc nerozuměl ale to je účel!), nádherná scéna a vyrovnané herecké i pěvecké výkony všech.
Letošní muzikálová sezóna jednoznačně patří Brnu.
Jan456  80 %
(zadáno: 22.6.2022, počet hodnocení: 210)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.