Městské divadlo Brno [Hudební scéna]

Monty Python’s Spamalot

Premiéra: 28.4.2018 | 2:35
Podle scénáře filmu „Monty Python a Svatý Grál“, který napsali John Cleese, Terry Gilliam, Graham Chapman, Eric Idle, Terry Jones, Michael Palin. Překlad: Zuzana Čtveráčková. Dramaturgie: Miroslav Ondra. Scéna: Christoph Weyers. Kostýmy: Andrea Kučerová, Adéla Kučerová. Choreografie: Martin Pacek. Dirigenti: Dalibor Tuž, František Šterbák. Režie: Stanislav Slovák.
Bláznivá muzikálová komedie podle Monty Pythonů, kde žádný nápad není dost bláznivý a která je nabitá typickým absurdním břitkým humorem nejen pro milovníky Monty Pythona. Kdopak by neznal legendárního bojovníka krále Artuše? A bájný hrad Camelot, kde se shromáždili rytíři kulatého stolu, aby spojili rozdrobenou Británii a bojovali proti nepřátelům a nakonec spolu vyrazili hledat Svatý Grál? Všichni tuto pověst známe. Jenže možná to ve skutečnosti bylo trošku jinak...
D12+  
Městské divadlo Brno
Hodnocení inscenace
Redakce
75 %
Uživatelé
73 %
73331000
Hodnocení redakce
Lukáš Dubský 70 %
Jan Pařízek 80 % Tip Jan Pařízek
Michal Novák 80 % Tip Michal Novák
Iva Bryndová 70 %
Chci vidět - přidat do seznamu

Volby

Hodnocení (36)

HODNOCENÍ REDAKCE
Lukáš Dubský  70 %
(zadáno: 8.10.2019, počet hodnocení: 935)
+ přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Hudebně sice Spamalot až tak výjimečný není, ale myslím, že to je kus, na který se chodí hlavně za montypythonským humorem. Pokud někomu nesedí, nebude se mu líbit ani inscenace. Pro ostatní je to ovšem svěží dílo, které kopíruje strukturu filmů s Monty Python - tzn. spousta pointovaných skečů, z nichž některé jsou geniální, jiné jen průměrné. Samotný děj je pospojován do celku poněkud klopotně, ale i to je v souladu s předlohou. Povedlo se přemístění muzikálu do Brna a vtipné narážky na fungování místní muzikálové scény. Herecky i pěvecky povedené, nejvíc zaujali L.Vlček a S.Milfajtová.
Jan Pařízek  80 %  Tip Jan Pařízek
(zadáno: 30.12.2018, počet hodnocení: 816)
+ přínosný / zajímavý komentář
Pro mě ve výsledku zdařilé zpracování. Některé skeče a scénky sice nevyzněly v českém pojetí tak vtipně jako v originále, ale většina se povedla a představení v sobě má onen Monty Pythonský humor dobře zakořeněný. Kdo nezná filmovou předlohu tak asi může být nemile překvapen, ale fanouška toto dílo jistě potěší. Plusem je též funkční zařazení lokálních prvků a skvělé narážky na místní scénu. Po hudební stránce se nejedná o žádný zázrak, ale i tak daná hudba k scénám dobře pasuje a určitě nijak neruší. Po herecké stránce výtečná hlavně H. Holišová a vedle ní pak také P. Štěpán a A. Slanina. 75%
Michal Novák  80 %  Tip Michal Novák
(zadáno: 20.6.2018, počet hodnocení: 1074)
+ přínosný / zajímavý komentář
Vlček-Holišová-Vitázek-Slanina-Rymeš-Biravský-Halámek… Nekorektní a zároveň tak jedinečný pythonovský humor vtrhl na jeviště Hudební scény MdB ve velkolepém stylu; tento muzikál mohutně útočí na vaše receptory smíchu. A tak trochu i po svém (autoři k tomu ostatně dávají prostor). Inscenace je pevně vystavěna na pointování skečů (některé jsou geniální, jiné slabší) a obrovská nadsázka nese kupředu celé to vyprávění o peripetiích krále Artuše a jeho družiny. Herci ukáznění, a proto skvělí. Hana Holišová v partu Dámy z jezera svým výkonem ohromí. K přednostem inscenace patří také výtvarná složka.
Iva Bryndová  70 %
(zadáno: 15.5.2018, počet hodnocení: 347)
+ přínosný / zajímavý komentář
75% - Velmi povedená inscenace, jak po stránce výkonů všech obsazených (Vlček, Rymeš, Vitázek, Halámek, Slanina, Holišová, Ressler, Biravský), tak po stránce inscenační. Nesmírně mě nadchla scéna (výprava je ostatně celkově moc povedená), skvělé jsou choreografie - se spoustou neokoukaných prvků, povedlo se hudební nastudování a velice oceňuji i kooperaci s dirigentem a jeho nasazení.
Jen to prostě není můj šálek čaje... (Což se projevilo v průběhu - první polovina s uceleným dějem mě bavila víc než ta druhá, na mě už dost rozvleklá.)
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Ostravacka  100 %
(zadáno: 7.4.2022, počet hodnocení: 37)
přínosný / zajímavý komentář
Je to pecka! :) Představení uteče ani nevíte jak a vy se jen bavíte. Skvělí byli naprosto všichni! Úžasný P. Štěpán, A. Slanina, J. Florián a S. Milfajtová. V představení potěší pěkná scéna a především humor a vtipné narážky na brněnskou hudební scénu.
Ady_111  90 %
(zadáno: 16.11.2021, počet hodnocení: 37)
přínosný / zajímavý komentář
To bylo tak praštěně příšerně bláznivě úžasný... :D
RaB  80 %
(zadáno: 27.8.2021, počet hodnocení: 213)
přínosný / zajímavý komentář
Fenomenální Hana Holišová, která nemá konkurenci. Její scény jsou vrcholy celého představení a i její improvizace vypadá naprosto uvěřitelně ("dali mi tu prsa po Čvančarové a já nevím, co s nimi").
Ostatní podávají také velice solidní výkony, nicméně jsou opravdu spíše doplňkem a výplní mezi scénami jezerní královny.
Bohužel se však nepovedla scéna. Ta působí dětsky, nedokončeně a na takový muzikál by si zasloužila více.
Ameli  80 %
(zadáno: 29.11.2019, počet hodnocení: 18)
přínosný / zajímavý komentář
Toto představení jsem viděla celkem třikrát a jako milovník humoru Monty Pythonů bych to klidně ještě jednou zvládla. Představení je vtipné, nenudí, příznivci absurdního humoru si zde opravdu přijdou na své.
NOvYl  80 %
(zadáno: 11.6.2019, počet hodnocení: 32)
přínosný / zajímavý komentář
Pokud máte rádi Monty Python, budete nejspíš nadšení. Pokud nevíte o co jde nebo se vám nelíbí jejich humor, bude lepší pokud toto představení vynecháte.
Před návštěvou divadla doporučuji shlédnout film Monty Python a Svatý Grál, umocní to váš prožitek.
=klidně bych šel znovu
Prochanna  10 %
(zadáno: 6.5.2019, počet hodnocení: 36)
přínosný / zajímavý komentář
Je pro mě naprosto nepochopitelné, jak tato incenace může sklízet takový úspěch. Sem tam vtipné scény, toť vše. Když přemýšlíte, proč jste se právě ocitli na takovém představení, nedokážete ani ocenit výkony herců.
Desplat  50 %
(zadáno: 11.2.2019, počet hodnocení: 28)
přínosný / zajímavý komentář
Zak trochu prvoplánově vedené. Celá inscenace postrádá lehkost.
Vercas  80 %
(zadáno: 2.1.2019, počet hodnocení: 32)
přínosný / zajímavý komentář
Viděno dvakrát...
1. těsně po premiéře, působilo na mě velice pozitivně protože Pythony miluju (až jsem se teda trošku bála, jak toto představení budou vnímat diváci, kteří tvorbu Monty Python neznají), vyzdvihuji samozřejmě Hanu Holišovou, která je opravdu nepřekonatelná, co se týče celkového výkonu.
2. poté mi to nedalo a vydala jsem se na Silvestrovské představení - jiná alternace (Štěpán, Milfajtová) podle mě už neměla takové grády, působilo to trochu nudněji, ale to může být moje chyba, protože jsem vše dopředu očekávala.
KarelK  80 %
(zadáno: 29.12.2018, počet hodnocení: 46)
přínosný / zajímavý komentář
Panebože, to je slátanina! Ale místy opravdu zábavná, bohatá výprava, skvělé kulisy. Holišová vás úplně dostane, ale i Štěpán, Vitázek, Rymeš, Slanina a ostatní vynikající. Některé vtípky slabší nebo nedotažené, ale celkově prostě sranda, kterou si všichni na jevišti a v publiku vrchovatě užívají. Super večer!
Vladimír Rogalewicz  20 %
(zadáno: 29.12.2018, počet hodnocení: 701)
přínosný / zajímavý komentář
Je strašně blízko od chytrého humoru (např. Divadla Sklep) k rádobyvtipnému blábolení, kde vše je prvoplánové, dořečené a trapné (napadá mě třeba Luděk Sobota). Tento posun se bohužel "podařil" realizačnímu týmu v MěD v Brně v případě muzikálu Spamalot. Byli jsme svědky silvestrovské taškařice televize Nova z nějakého roku, kdy se silvestrovský program navíc moc nepovedl. Své k tomu dodala (jinde vychvalovaná) strašně podbízivá a kýčovitá hudba plná hudebních klišé a v nemalé míře také režie Stanislava Slováka.
Martas  90 %
(zadáno: 30.10.2018, počet hodnocení: 8)
přínosný / zajímavý komentář
Zábavné představení vhodné k odreagování. Skvěle jsme se bavili.
Candie254  80 %
(zadáno: 4.10.2018, počet hodnocení: 218)
přínosný / zajímavý komentář
Skvěle zpracovaný muzikál, kdy se podařilo prosadit i odkazy na místní/brněnské poměry a volně navázat na klasický britský humor Pythonů. Opravdu mě zaujali Lukáš Vlček a opravdu skvělá Sára Milfajtová. Z vedlejších rolí ještě vynikl Lukáš Janota a Jonáš Florián s Onřejem Studénkou.
Cindy.92  70 %
(zadáno: 25.5.2018, počet hodnocení: 314)
přínosný / zajímavý komentář
Výborná čurina v podání MdB, kdy si člověk říká, že je to tak blbý, až je to boží. Některé pasáže opravdu hodně pobavily, jiné byly slabší, jiné až moc šílené (= gradovaly až do trapnosti) a jiné, jak již zde bylo řečeno, trochu nedovysvětlené. Tudíž chvílemi dílo zasazené na brněnská prkna bylo málo montypythonovské a až moc pro zasvěcené fanoušky MdB. Skvělá celá herecká, pevěcká i taneční složka vč. H. Holišové, L. Vlčka a D. Vitázka.
Honzy  100 %
(zadáno: 14.5.2018, počet hodnocení: 245)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Pokud se chystáte na Hudební scénu MdB na cokoliv, tak nikdy neodcházíte zklamáni.To 100% platí i o nejnovějším muzikálu SPAMALOT.Všichni, od režiséra, scénografa, výtvarníka kostýmů, hudebního nastudování odvedli výbornou práci.To platí i o celém hereckém obsazení,v čele s L.Vlčkem, D.Vitázkem. A.Slaninou, H.Holišovou, T.Smičkou.Všichni si představení užívají, baví se i diváci.Tato muzikálová komedie nezklame a za to patří všem dík.Psáno z reprízy 12.5.2018 Hodnocení 100%
Flamboyant  100 %
(zadáno: 13.5.2018, počet hodnocení: 9)
přínosný / zajímavý komentář
Výtečné! Monty Pythony si MdB dalo s gustem.
Eva123  50 %
(zadáno: 7.5.2018, počet hodnocení: 147)
přínosný / zajímavý komentář
Montypythons Spamalot nebyl ani tak muzikál, jako spíš revue, ke které by toho diváci museli mít strašně moc nastudovaného dopředu, aby pochopili co a proč inscenace obsahuje. Představení mělo velmi nákladnou (a místy vtipnou) výpravu, tanečníci byli oblečení na každé číslo jinak, v jednom čísle měli detvanský kroj s holými břichy (a v pozadí se objevil slovenský znak) a člověk nevěděl proč (jistěže v MDB hraje hodně Slováků, ale v repríze kterou jsem viděla hrál jen jeden hodně naturalizovaný Slovák), možná protože inscenaci režíroval Stanislav Slovák?
Rejpalka  80 %
(zadáno: 5.5.2018, počet hodnocení: 145)
přínosný / zajímavý komentář
Spamalot asi není dílo na které by člověk chodil kvůli hudbě, ale ona je to prostě neuvěřitelná legrace. Naprosto dokonalá je pasáž o tom, že bez Slováků se nedá v Brně udělat divadlo (málem jsem umřela smíchy), speciálně protože, že režisérem je Slovák. Stano Slovák. A Dušan Vitázek v růžovém saku nemá chybu.
Lskladana  100 %
(zadáno: 4.5.2018, počet hodnocení: 21)
přínosný / zajímavý komentář
Strašně jsem se bavila! Černý rytíř mě fakt dostal...
Johanka17  90 %
(zadáno: 2.5.2018, počet hodnocení: 40)
přínosný / zajímavý komentář
Neskutečná sranda od začátku až do konce!Na tomhle představení si lze vypěstovat závislost, to množství hlášek a gagů chcete slyšet a vidět znovu - aspoň já ano :-))
Famózní Lukáš Vlček a Janota, dokonalá Andrea Zelová a výrazní O.Studénka, D.Rymeš, O.Halámek, J.Florián, nakažlivá energie celé company!
Jan456  70 %
(zadáno: 1.5.2018, počet hodnocení: 205)
přínosný / zajímavý komentář
Můj ty světe, to byla sra*ka!!! Ale já se fakt skvěle bavil!!!!
GlaDOSik  70 %
(zadáno: 25.8.2021, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
Některé části vyloženě přebrané z filmu jsou vtipné jako obvykle (Dennis, rytíři co říkají Ni, svatý granát), některé nové části slabší (Jezerní paní jako ublížená diva). Jsem navíc zatížen originálem, takže jsem si vždy říkal, jak by vtipy Pythoni přednesli lépe. Přednes mnoha herců byl však povedený. Co můj dojem sráží jsou české úpravy - vystoupení, které si bere na paškál Slováky nebylo zlé, ale já bych raději originál. A ano, Pythonům není nic svaté, ale Černý rytíř s romským přízvukem byla hloupá křečovitá levná změna, která vůbec nebyla nutná. Rytíř je skvělý tak, jak je.
Sabi  100 %
(zadáno: 25.8.2021, počet hodnocení: 27)
ACech  70 %
(zadáno: 10.8.2020, počet hodnocení: 18)
Layer  70 %
(zadáno: 10.12.2019, počet hodnocení: 59)
Gaja  80 %
(zadáno: 27.10.2019, počet hodnocení: 53)
Brtník  70 %
(zadáno: 23.10.2019, počet hodnocení: 46)
Galdve  80 %
(zadáno: 25.1.2019, počet hodnocení: 53)
Mateo  40 %
(zadáno: 17.1.2019, počet hodnocení: 110)
Davez  50 %
(zadáno: 15.10.2018, počet hodnocení: 56)
Aneta18  60 %
(zadáno: 30.9.2018, počet hodnocení: 59)
Ctíba  70 %
(zadáno: 19.9.2018, počet hodnocení: 61)
Evilmaggie  90 %
(zadáno: 23.5.2018, počet hodnocení: 26)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.