Městské divadlo Brno [Činoherní scéna]

Síla zvyku

Premiéra: 12.9.2009 | 2:00x
Překlad: Josef Balvín. Dramaturgie: Štěpán Otčenášek. Scéna: Tomáš Rusín. Kostýmy: Zuzana Štefunková-Rusínová. Hudba: František Školař. Režie: Hana Burešová.
Poslední uvedení: leden 2010.
Absurdní tragikomedie o touze po absolutní dokonalosti. Děj se odehrává v maringotce cirkusového ředitele Caribaldiho, jenž megalomanskou posedlostí tyranizuje a deprimuje své okolí, ale nakonec i sám sebe...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Městské divadlo Brno
Hodnocení inscenace
Redakce
73 %
Uživatelé
66 %
6681000

Volby

Hodnocení (12)

HODNOCENÍ REDAKCE
Anežka Kotoučová  60 %
(počet hodnocení: 216)
+ přínosný / zajímavý komentář
Zítra, v Augsburgu.
Jiří Landa  70 %
(počet hodnocení: 2905)
Pavel Širmer  70 %
(počet hodnocení: 1774)
Lukáš Brychta  90 %
(počet hodnocení: 186)
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
KLOU  20 %
(zadáno: 19.5.2013, počet hodnocení: 66)
přínosný / zajímavý komentář
Nemám nic proti absurdnímu divadlu, ale kdybych neseděla ve středu hlediště, odešla bych. Bohužel hráli bez přestávky. Dlouho potom jsem nemohla vystát pana Mazáka.
Vorisek  60 %
(počet hodnocení: 59)
přínosný / zajímavý komentář
Chvílemi dokonalé, chvílemi nudné.
Meresanch  90 %
(počet hodnocení: 146)
přínosný / zajímavý komentář
Jan Mazák si nějakou tu cenu za Caribaldiho určitě zaslouží. Hodně mě oslovila scéna a barevnost kostýmů, neboť na jasné barvy u Bernharda nejsem moc zvyklá. Velmi podařené jsou předěly jako "ukázky z cirkusového představení".
Ondřej Doubrava  80 %
(počet hodnocení: 5)
přínosný / zajímavý komentář
Vstup MdB do sezóny se opět velmi velmi vydařil, nedivil bych se opět mnoha nominacím na prestižní ceny, minimálně Jan Mazák by ji měl mít v kapse, ovšem Viktor Skála ani Michal Isteník jsou též úžasnými hereckými sekundanty. Celá inscenace je po režijní stránce naprosto vybroušena, nic tak brilantně nazkoušeného jsem neviděl dlouho. Pro mou osobu dokonce lepší než lonští "Tři Mušketýři", už jen díky únosné délce (pozor, hraje se ale 2 hodiny bez přestávky) a díky tomu, že se v ději nestřílí. ;-) Ani nevím, proč nedám ještě o deset procent víc, ale přece si nemohu procenta vystřílet hned na začátku sezóny. :-) Přeji této inscenaci mnoho diváků, kteří ji docení.
Misoponia  70 %
(zadáno: 2.10.2012, počet hodnocení: 36)
Jan456  60 %
(počet hodnocení: 205)
Josef  60 %
(počet hodnocení: 158)
Radana  90 %
(počet hodnocení: 1)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.