Městské divadlo Brno [Hudební scéna]

Sněhurka a já

Premiéra: 29.1.2022 | 2:40
Světová premiéra nového pohádkového muzikálového příběhu, v němž se setkáváme s oblíbenými hrdiny, postavami a bytostmi, které vskutku napínavý příběh řeší s potřebnou dávkou humoru a nadsázky. Příběh propojuje svět lidí a svět pohádek, ve kterém se zlá Sněhurčina macecha Endora rozhodne zabránit tomu, aby „spolu žili šťastně až do smrti“. Má k tomu logický důvod. Jediný způsob, jak zůstat nejkrásnější na celém světě, je zajistit, aby otrávenou Sněhurku nikdy žádný princ nepolíbil. A tak se rozhodne změnit všechny šťastné konce a ovládnout tak celou pohádkovou říši. Naštěstí je zde ještě Florián, dosud nevýznamná pohádková postava, Sněhurčin nemotorný přítel z dětství, který se jí rozhodne přes všemožná nebezpečí a dobrodružství pomoct a vydá se hledat zachránce do světa lidí...
D6+  
Městské divadlo Brno
Hodnocení inscenace
Redakce
60 %
Uživatelé
69 %
69141000
Hodnocení redakce
Lukáš Dubský 60 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
Aktuálně pro tuto inscenaci neevidujeme žádný termín.
Aktuálně pro tuto inscenaci neevidujeme žádný termín.

Volby

Hodnocení (15)

HODNOCENÍ REDAKCE
Lukáš Dubský  60 %
17.2.2022 | 1064 hodnocení
+ souhlasím
Hudebně celkem zajímavé dílo, většina písní je interpretačně dost složitých, což vede k nezvykle velkému množství drobných chyb. Libretu schází tah na branku, hlavně v první půli se děj příliš neposouvá. Velice dobrá herecky i pěvecky je B. Goldmannová jako Královna, chemii mezi pohádkovým a reálným světem zajišťují E. Bergerová a B. Slaninová, kterým se povedlo vytvořit výrazné a značné odlišné typy současných dívek. Komická dvojice tvořená A. Slaninou a A. Novotným je většinou vtipná, i když občas už ten humor tlačí dost silou. Hezká je výprava, scéna s dominantním motivem otevřené knihy je povedený nápad.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Ada99  100 %
5.6.2023 | 5 hodnocení
+ souhlasím
Tenhle muzikál mi fakt hodně sedl. Je to možná tím, že hudba z pera autora, co skládal už k Mulan, Pocahontas a Prince Egyptského, tedy k filmům, u kterých mohu písničky poslouchat pořád dokola. To platí i u tohoto muzikálu. Zní to jako Disneyovka, takže obrovská spokojenost.
Fedorocko  70 %
24.6.2022 | 716 hodnocení
+ souhlasím
Moc pěkný muzikál pro všechny generace
Čiko  70 %
10.4.2022 | 1005 hodnocení
+ souhlasím
Pohádkový muzikál pro celou rodinu. Asi tak 10 pohádek v 1. Setkáte se zde s Červenou Karkulkou, Pinocchiem, kocourem Mikešem, Sněhurkou... Takže se může zdát, že je to dost slátanina, ale na dětského diváka to velmi dobře funguje. Přes stopáž 2:55 děti vydržely do konce a ani nedutaly. Vlastně v několika interaktivních částech ano. Komunikace herců s dětským obecenstvem byla úžasná. Takže účel splněn a výhrady tentokrát odsouvám na druhou kolej.
Příliš mě nezaujal Libor Matouš jako Florián, naopak výborní byli Aleš Slanina a Andrea Zelová.
Ady_111  80 %
4.4.2022 | 53 hodnocení
+ souhlasím
Úchvatná scéna, skvěle podané místy dost náročné pěvecké party (opravdu super sborové scény), herecké výkony parádní.
Místy mi ale chybělo jakési dokončení?, dokreslení? dějů (např. postava vetešníka...)
Jan456  50 %
2.4.2022 | 210 hodnocení
+ souhlasím
Muzikál cílí na celou rodinu. Ale přiznejme si, že přemíra pohádkových postav, plytký děj, která zachraňují zejména Vlk s Rampelníkem a potom množství neokoukaných nových tváří divadla toto dílo moc nezachrání. Možná bych upřednostnil méně nových premier muzikálů v sezoně, ale za to více muzikálových pecek. Hodně přesvědčivě působila dvojice E.Bergerové a B.Slaninové a velmi hlasově zajímavý je O.Komínek. Ale dílo o ničem s podivnou hudbou to bohužel moc nezachrání, i když k tomu přidáme skvěloz scénu s kostýmy.
Ostravacka  90 %
15.2.2022 | 86 hodnocení
+ souhlasím
Krásný muzikál se skvěle vybraným obsazením a překrásnou scénou a kostýmy. Myslím si, že je příběh nápaditý a zaujme jak děti, tak dospělé. Moc se mi líbily i písně.
Výkony všech herců byly perfektní. Nejvíce bych ale vyzdvihla A. Zelovou, která byla jako královna dokonalá. Dále byly skvělé také představitelky hlavních rolí E. Mertová a B. Slaninová, které předvádí neskutečné výkony. L. Matouš a A. Slanina byli také výborní (v některých chvílích už ale toho humoru bylo dle mého nazoru trochu moc). Dětské role jsou roztomilé :)
Muzikál bych doporučila, moc pěkný zážitek.
DivadelniFan  80 %
12.2.2022 | 309 hodnocení
+ souhlasím
Krásná pohádková podívaná... Scéna je opravdu překrásná. Písničky pěkné, náročné a můj obdiv mají všichni interpreti, kteří je s přehledem zvládli. Vyzdvihnout musím E. Mertovou a B. Slaninovou. A. Zelová byla v roli královny především herecky famózní, moc se mi líbili i L. Matouš, A. Slanina a v menších rolích R. Jícha a J. Mach.
Není to něco, na co bych musel znovu, ale užil jsem si to velmi.
Desplat  40 %
12.2.2022 | 36 hodnocení
+ souhlasím
Tohle bohužel zabila totální absence invence a režie. MDB mě začíná utvrzovat víc a víc o svém úpadku.
Rejpalka  60 %
29.1.2022 | 187 hodnocení
+ souhlasím
Na první pohled zaujme pohádková scéna. MdB vsadilo na novou krev v hlavních rolích (vynikají zejména představitelky Sáry). Hudba je na první poslech líbivá, ale nemá žádný ústřední hit, ačkoli sborové písně zní skvěle. Je to další muzikál s komickou dvojicí(Vlk a Rampelník), která naštěstí na sebe nestrhne veškerou pozornost. V roli zlé královny pak exceluje B..Goldmanová, která dalece předčí H.Holišovou hlavně v herecké poloze. Celkově se jedná o velmi povedenou show pro děti, u které se ale pobaví i leckterý dospělý. Škoda jen absence hitovosti a pro menší děti přílišné délky.
RaB  60 %
28.1.2022 | 326 hodnocení
+ souhlasím
Výborné E. Mertová a B. Slaninová v hlavních dětských rolích. Stabilně fantastická H. Holišová, která je opravdu neskutečně zlá, až z ní jde strach (a ještě vám pochválí boty, když sedíte v 1. řadě na kraji) - tato role zdůrazňuje její herecký talent.
Zaujmou i L. Matouš jako Florián nebo duo Vlka a Rampelníka, v menší roli D. Velčická a D. Křížová.
Velice povedená scéna a kostýmy.
Ale... bohužel hudba opsaná ze všech možných muzikálů a popových písniček (nebylo tam nic nového) a navíc 3 hodiny jsou opravdu hodně. Z nastudování je větším problémem choreografie a množství postav - až moc.
Aperolka  60 %
21.6.2023 | 40 hodnocení
Sabi  80 %
20.3.2022 | 57 hodnocení
Cherry  80 %
24.2.2022 | 82 hodnocení
Brtník  40 %
17.2.2022 | 54 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.