Městské divadlo Mladá Boleslav [velká scéna]

A pak už tam nezbyl ani jeden

Premiéra: 22.2.2019 | 2:45
Překlad: Jana Ohnesorg. Dramaturgie: Kateřina Suchanová. Scéna: Michal Syrový. Kostýmy: Agnieszka Pátá-Oldak. Úprava a režie: Petr Mikeska.
Psychothriller od královny detektivek, kde vrahem může být kdokoliv. Na opuštěný ostrov se sjíždí vybraná společnost, aniž by znala blíže důvod pozvání. Luxusní vila, samota, krásné počasí slibují příjemně strávený čas. Všechno se však rychle mění a ze snu se stává noční můra. Podle prastaré básničky o černoušcích začínají jednotliví členové společnosti umírat. Kdo je však vrah, když je ostrov zcela opuštěn? Jeden z nich. Ale KDO...?
Městské divadlo Mladá Boleslav
Hodnocení inscenace
Redakce
67 %
Uživatelé
73 %
7391000
Hodnocení redakce
Lukáš Dubský 70 %
Jiří Landa 70 %
Pavel Širmer 60 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
12.11.19:00Abonentní skupina Jvstupenky
21.12.Út19:00Abonentní skupina E2vstupenky
12.11.19:00 vstupenky
Abonentní skupina J
21.12.Út19:00 vstupenky
Abonentní skupina E2

Volby

Hodnocení (12)

HODNOCENÍ REDAKCE
Lukáš Dubský  70 %
(zadáno: 31.1.2020, počet hodnocení: 892)
+ přínosný / zajímavý komentář
Režiséru P.Mikeskovi se dobře daří budovat atmosféru, což bývá u divadelního zpracování detektivek často největší problém. Místy je tempo snad až příliš pomalé a udržet pozornost po celou dobu představení je celkem náročné. Herci ztvárňují své postavy realisticky, každá z postav má své tajemství a je napínavé sledovat jejich postupné odhalování. Inscenace je herecky vyrovnaná, nejvíce mě zaujali P.Bucháček a D.Šoltýsová.
Jiří Landa  70 %
(zadáno: 11.3.2019, počet hodnocení: 2897)
+ přínosný / zajímavý komentář
Inscenace P. Mikesky se vyznačuje pečlivým zpracováním charakterů jednotlivých postav, které neromantizuje, naopak se snaží ke všem přistupovat chladně realisticky. To pak logicky vede k trochu odlišnému závěrečnému vyznění. Oceňuji tento přístup, který se na hru snažil podívat zase trochu jinou optikou, než bývá obvyklé. Režii se podařilo v druhé části vybudovat i patřičně hororovou atmosféru. Škoda jen někdy až příliš pomalého tempa a zejména pak umístění nejpůsobivější scény hry tj. závěrečné přestřelky mimo jeviště. Herecky vyrovnané, zmínil bych proto aspoň J. Koudelu a K. Frydeckou.
Pavel Širmer  60 %
(zadáno: 4.3.2019, počet hodnocení: 1694)
+ přínosný / zajímavý komentář
65%. Známá detektivka v dramatizaci samotné autorky, první uvedení nového českého překladu. Režisér P. Mikeska dostál žánru psychologického thrilleru, s herci pečlivě propracoval a vystavěl charaktery postav až na úroveň drobnokresby. Dramatický efekt byl bohužel oslabován nadmíru pomalým tempem a ne vždy šťastným umístněním několika klíčových akcí za scénu. Jak to u této detektivky bývá, na konci opět došlo k menšímu překvapení a obměně, což je zpestřením pro diváky znalé rozuzlení. Podařené nastudování.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Eliška Tobolkková  50 %
(zadáno: 28.4.2020, počet hodnocení: 8)
přínosný / zajímavý komentář
Toto představení hodnotím průměrně. Herecké výkony se mi moc líbily, ale prostředí vůbec. Děj jako takový je fajn.
Snekac  100 %
(zadáno: 30.1.2020, počet hodnocení: 139)
přínosný / zajímavý komentář
Miluju Agathu Christie a toto představení mělo skvělou atmosféru. Výborná práce se světlem, vyrovnané herecké výkony, gradace napětí... Pro ty, kteří mají rádi příběhy královny detektivek, nutnost :)
BloggarSumec  80 %
(zadáno: 13.4.2019, počet hodnocení: 37)
přínosný / zajímavý komentář
Napínavá detektivka s výbornými hereckými výkony všech představitelů. Soudržná režie Petra Mikesky pomocí sugestivní hudby a světla navozuje tu pravou atmosféru strachu a napětí. Zajímavé, jak diváci, strženi atmosférou, komentují chvílemi děj. A napětí houstne. Kdo je vrah? To se opravdu povedlo. Jedna z mála, možná jediná v poslední době, dobře udělaných detektivek na divadelních prknech. Smekám. 85%
Janule  90 %
(zadáno: 1.3.2019, počet hodnocení: 8)
přínosný / zajímavý komentář
Jedno z těch lepších zpracování detektivní klasiky.
Tempo plyne tak, jak má, aby bylo jasné, jak deptající to pro zbývající Černoušky je, ale s tím roste i napětí. Občas je odlehčeno vtípky, naštěstí nikoli lacinými či prvoplánovými. Herci odvádějí dobrý výkon, nejlepší snad Jakub Koudela a Petr Bucháček.
Katteřina  60 %
(zadáno: 23.2.2019, počet hodnocení: 55)
přínosný / zajímavý komentář
Režisér plně využil veškerého potenciálu, který nabízí předloha. Vše je do detailu promyšlené, herecké výkony potěší, ponurá atmosféra diváka udržuje v napětí. Problém spočívá v textu samotném, vše se odehrává velice, velice, velice pozvolna. Tento kus nebude zřejmě pro všechny, své fanoušky si však jistě najde.
KSnow  50 %
(zadáno: 23.2.2019, počet hodnocení: 102)
přínosný / zajímavý komentář
Asi to zase tak špatné nebylo, ale, pro mě osobně, je problém už v textu, ve kterém není ani špetka důvodu, proč bych se o vyřešení záhady měla zajímat. Děj ubíhá k uzoufání pomalu a napětí se gradovat nedaří - možná, že s o hodinu kratší stopáží by to vyznělo o mnoho pozitivněji. Čekala bych i o něco nápaditější či psychologičtější zpracování. Na druhou stranu je ale jen málo žánrů, které dokážu ocenit méně než detektivky, takže je možné, že je to čistě můj osobní problém.
Blackthunder  90 %
(zadáno: 24.3.2020, počet hodnocení: 25)
Unionboy  70 %
(zadáno: 30.1.2020, počet hodnocení: 270)
Lenka458  70 %
(zadáno: 10.3.2019, počet hodnocení: 120)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.