Městské divadlo Mladá Boleslav [velká scéna]

Kočka na rozpálené plechové střeše

Premiéra: 14.6.2019. Překlad: Zuzana Josková. Dramaturgie: Kateřina Suchanová. Scéna: Michal Syrový. Kostýmy: Agnieszka Pátá-Oldak. Hudba: Vladimír Nejedlý. Úprava a režie: Petr Svojtka.


Klasické americké drama, které je sondou do problémů rodinného života. Každá rodina má svoje skrytá tajemství, která když vyjdou na povrch, nic už není jako dřív. Je možné se cítit opuštěný v rodinném kruhu? Je touha po penězích silnější než touha po životě? A znamenají peníze vždycky štěstí...?
Anketa 2019
Pro tuto inscenaci, stejně jako pro všechny ostatní s premiérou od prosince 2018 do listopadu 2019, včetně hereckých výkonů, můžete hlasovat v naší výroční anketě. Uzávěrka ankety je 29. února.
Do konce hlasování zbývá ještě 12 dní.
Městské divadlo Mladá Boleslav
Hodnocení inscenace
Redakce
60 %
Uživatelé
75 %
7541000
Hodnocení redakce
Pavel Širmer 60 %
Termíny představení
9.3. (Po) 19:00 vstupenky M1 Přidání termínu do svého kalendáře - pouze pro přihlášené uživatele
12.3. (Čt) 19:00 Přidání termínu do svého kalendáře - pouze pro přihlášené uživatele
[Děčín - Městské divadlo]

30.3. (Po) 19:00 vstupenky M3 Přidání termínu do svého kalendáře - pouze pro přihlášené uživatele
21.5. (Čt) 19:00 vstupenky derniéra Přidání termínu do svého kalendáře - pouze pro přihlášené uživatele
celý program divadlaaktivovat hlídání nových termínů
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení (5)

HODNOCENÍ REDAKCE:
Pavel Širmer 60 %
(zadáno: 19.8.2019, počet hodnocení: 1582)
přínosný / zajímavý komentář
Dialog Bricka (M. Ligač) s otcem (P. Bucháček) je nejsilnějším místem inscenace, niterný prožitek a vnitřní pravdivost obou pánů doznívá ještě dlouho po skončení představení. Vděčné až dojemné jsou též kratší výstupy omezené matky (I. Nováčková). Méně čitelná je klíčová postava „kočky“ Maggie, již M. Pachlová zcela neobsáhla. Tvůrčí tým Williamsovo slavné drama nepokazil, nicméně si lze představit účelnější využití textu a nového překladu k vyjádření tápání v mezilidských a partnerských vztazích, které v trochu jiné formě přetrvává i po více než šedesáti letech od vzniku hry.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Majdin_kulturni_svet 70 %
(zadáno: 30.1.2020, počet hodnocení: 84)
přínosný / zajímavý komentář
Malvína je pohotová, proměnlivá, vypočítavá, milá a krásná zároveň. Moc se mi líbily takové ty malé niance, "skryté" pohledy a reakce, které nám divákům dávají na srozuměnou, o co jde, v momentech, které ještě zbytek postav na jevišti neprokoukl. Tennessee Williams je skvělou volbou pro všechny, kdo se chtějí v divadle nejen zasmát, ale i trochu zamyslet. Do Mladé Boleslavi se vždycky vyplatí jet, i přesto, že je to z Českých Budějovic už docela dálka. Nikdy jsem nelitovala.
KSnow 70 %
(zadáno: 17.6.2019, počet hodnocení: 99)
přínosný / zajímavý komentář
Je to výborné, o tom není sporu - ale nějak se nemůžu ubránit dojmu, že je to výborné prostě a jen proto, že je výborná předloha. Nemůžu přijít na jediný aspekt, který by tomu tahle konkrétní inscenace dala navíc. Všechny scénografické složky byly standardní, režijní uchopení očekávatelné, herecké výkony ok, žádný zajímavější výklad postav se nekonal, ani hlubší ponoření do některého z témat, které text nabízí. A na tom asi není nic špatného, pořád je to skvělé, Williams byl mistr a držet se ho k úspěchu zaručeně vede - jen mi to prostě u takovéhle klasiky nestačí k vyššímu hodnocení.
Katteřina 80 %
(zadáno: 14.6.2019, počet hodnocení: 47)
přínosný / zajímavý komentář
84,9 %
Ach, ta Maggie. Slečna Pachlová je zkrátka intrikánská Kočka se vším všudy. Panu Ligačovi v roli Bricka alkoholismus vyloženě sluší. Jsou dokonale sehranou dvojicí. Inscenace je svižná, nenudí. Jak scénografie, tak zvolený soundtrack tvoří v kombinaci s herci působivý celek. Jedná se o inscenaci s přesahem, proto je škoda, že téma alkoholismu, sexu, nemoci, homosexuality a samotný divadelní jazyk jsou v Boleslavi takové tabu. Přesto doufám, že si Svojtkova Kočka vyslouží svých 9 životů.
Scoobi 80 %
(zadáno: 15.6.2019, počet hodnocení: 82)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.