Moravské divadlo Olomouc
libreto a texty písní: Tim Rice
hudba: Andrew Lloyd Webber
Evita
Premiéra: 23.1.2026
Překlad: Michael Prostějovský. Výprava: Marek Cpin. Světelný design: Filip Horn. Choreografie: Antonín Blahuta. Dirigent: Tomáš Hanák. Režie: Marek David.
Andrea Gabrišová / Natálie Tichánková, Radim Bierski / Lukáš Adam, Martin Štolba / Roman Harok, Raman Hasymau / Vojtěch Pačák, Kateřina Popová / Kristína Jurková...
Jeden z nejslavnějších světových muzikálů, inspirovaný dramatickým životem manželky argentinského prezidenta Juana Peróna Evy Perónové, která byla pro jedny ztělesněním amerického snu o štěstí a téměř „spasitelkou nejchudších“, pro druhé pak vypočítavou prospěchářkou a manipulátorkou...
2:20
Volby
Recenze / blogy
Pro přidání vlastního článku do blogu se musíte přihlásit.
Uživatelské blogy
Evita pod lampami | Emanuel Flame
Externí recenze / blogy (odkazy na články mimo portál i-divadlo.cz)
(25.1.2026, Aleš Honus)Fotografie
autor (vlastník) fotografií:
Pozn.: Galerii vybraných fotografií zařazujeme výhradně u inscenací doporučovaných redakcí, resp. členy redakce.
Hodnocení (19)
HODNOCENÍ REDAKCE
Kateřina Vodáková 80 % 
9.6.2026 | 128 hodnocení
(+1)
Za olomouckou Evitou, v níž se divadelní řemeslo potkává s krásou, stojí za to přijet z jakéhokoli kouta země. Padnoucí kostýmy a geniální scéna M. Cpina – barevně proměnlivé lustry s motivem slunce a přesnou hrou světel, stínu i dýmu – vytvářejí řadu nádherně vystavěných obrazů s filmovou působivostí. Elegantní vizuální stránka není samoúčelnou ozdobou, ale plnohodnotným vypravěčem příběhu. Forma a obsah zde kráčejí ruku v ruce. Pěvecky i herecky suverénní L. Adam jako Che je mimořádně silným průvodcem večerem. A. Gabrišová dokáže vedle ctižádosti a touhy po moci odhalit i Evinu křehkost a zranitelnost. Takové inscenace nevznikají každý den.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Fantom (nejen) opery 70 %
16.6.2026 | 26 hodnocení
+ souhlasím
Olomoucká Evita působí jako dobře odvedená práce. Scéna není typicky muzikálově okázalá, ale skvěle doplňuje jednotlivé aspekty díla. Musím vyzdvihnout i precizní hudební nastudování Tomáše Hanáka a taky operní sbor, který sice může působit ztuhle, ale pěvecky tomu dodává úplně jiný šmrnc. Za mě spokojenost!
P.S. ke standing ovation: tradiční davová psychóza, kdy se diváci vyloženě předbíhají v tom, kdo si stoupne 1. (až si musí stoupnout všichni, protože nevidí přes ostatní), a vůbec je nezajímá, že skladatel Weber nebyl hlupák a udělal děkovačku z hudebních úryvků, u kterých je naprosto nevhodné tleskat a následně stát jako při hymně... NC
P.S. ke standing ovation: tradiční davová psychóza, kdy se diváci vyloženě předbíhají v tom, kdo si stoupne 1. (až si musí stoupnout všichni, protože nevidí přes ostatní), a vůbec je nezajímá, že skladatel Weber nebyl hlupák a udělal děkovačku z hudebních úryvků, u kterých je naprosto nevhodné tleskat a následně stát jako při hymně... NC
Janek1961 80 %
15.6.2026 | 6 hodnocení
+ souhlasím
Strhující hudba a libreto je podtrženo skvělou režií. Jedna zaslouženě z nejznámějších muzikálových oper. Výborná scéna a skvělé kostýmy vytvářeli silnou podívanou i momenty.Líbila se mi práce se světly. Velmi dobré výkony sólistů, ale musím vyzdvihnout i sborové nelehké pasáže, které dodávali energii a tah. Z této hudby běhá mráz po zádech.
Janis 80 %
14.6.2026 | 340 hodnocení
+ souhlasím
Na prvním místě chci pochválit režii a také výjimečně zdařilou scénu (včetně kostýmů), která byla nápaditá, trochu "zakouřená" po argentinsku a přitom se nesnažila na sebe poutat pozornost.
Pěvecký mě nejvíc zaujaly vyrovnané sbory a celkově druhá část představení, kde měla N. Tichánková méně partů ve vysokých polohách a její zpěv tak byl lahodnější. Mile překvapil i L. Adam jako průvodce Che, nebo R. Harok v menší roli Perróna.
Olomoucká Evita je podařená a velmi dobře odpracovaná inscenace, která bude zaslouženě patřit k hitům sezóny.
78%
Pěvecký mě nejvíc zaujaly vyrovnané sbory a celkově druhá část představení, kde měla N. Tichánková méně partů ve vysokých polohách a její zpěv tak byl lahodnější. Mile překvapil i L. Adam jako průvodce Che, nebo R. Harok v menší roli Perróna.
Olomoucká Evita je podařená a velmi dobře odpracovaná inscenace, která bude zaslouženě patřit k hitům sezóny.
78%
Čiko 60 %
11.6.2026 | 1335 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
65%
Blíží se konec divadelní sezóny. Co se týká muzikálové scény, nezažil jsem ještě tak slabý "ročník". Naštěstí jsou tu výjimky a k nim patří i Evita. Respektive ani z ní nejsem odvařený, ale výletu do Olomouce rozhodně nelituji.
Představení jednoznačně táhl skvělý Lukáš Adam. Andrea Gabrišová a Martin Štolba zůstávají v jeho stínu. Zejména herecky. Jejich zpěv je sice bezchybný, ale vysoké operní tóny tahají za uši a do muzikálu se to vůbec nehodí.
Scéna Marka Cpina je sice zajímavá, ale nijak výjimečná. Daleko více mě zaujal světelný design Filipa Horna.
Blíží se konec divadelní sezóny. Co se týká muzikálové scény, nezažil jsem ještě tak slabý "ročník". Naštěstí jsou tu výjimky a k nim patří i Evita. Respektive ani z ní nejsem odvařený, ale výletu do Olomouce rozhodně nelituji.
Představení jednoznačně táhl skvělý Lukáš Adam. Andrea Gabrišová a Martin Štolba zůstávají v jeho stínu. Zejména herecky. Jejich zpěv je sice bezchybný, ale vysoké operní tóny tahají za uši a do muzikálu se to vůbec nehodí.
Scéna Marka Cpina je sice zajímavá, ale nijak výjimečná. Daleko více mě zaujal světelný design Filipa Horna.
Guildenstern 80 %
11.4.2026 | 556 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Režisér Marek David svojí olomouckou Evitou atakuje český muzikálový Olymp. Promyšlená, přehledná inscenace, super kostýmy, choreografie, light design. Andrea Gabrišová se mi moc líbila herecky, náročnou roli obsáhne, jen tedy ve výškách je to nadoraz, R. Bierski naprosto perfektní, místo R. Haroka bych tam raději viděl třeba L. Vlčka. Operní sbor se může zdát možná méně pružný co se týká herecké akce, ale takto krásně čistě zazpívaná čísla se běžně nevidí. Taktéž orchestr podal perfektní výkon. Co se nepovedlo, je tristní program, který psala AI a nikdo to po ní nepřečetl.
Martin21 90 %
24.3.2026 | 509 hodnocení
+ souhlasím
Velké překvapení. Dokonalá inscenace, troufám si říci, nejpůsobivější zpracování Evity, které jsem měl možnost u nás vidět. Fantastické výkony ústřední trojice - Gabrišová, Bierski a Harok. Skvělý orchestr, početná a sehraná company a netradičně zajímavá scénografie tvořená převážně z lamp. Věřím, že se mi naskytne navštívit olomouckou Evitu s dalšími alternacemi.
Mr.Schaffer 90 %
28.2.2026 | 68 hodnocení
+ souhlasím
Muzikál Evita v podání Moravského divadla Olomouc nabízí divácky atraktivní a vizuálně působivou inscenaci, která stojí především na silné režii a kvalitních výkonech protagonistů. Kostýmy zaujmou svou rozmanitostí a podtrhují proměny hlavní hrdinky, zatímco poměrně prostá, avšak efektní scéna dává vyniknout herecké akci i dynamické choreografii. Představitelé hlavních rolí předvádějí přesvědčivé herecké i pěvecké výkony, díky nimž má známý příběh Evity dostatek emocí i energie a drží divákovu pozornost po celý večer.
Jedině_subjektivně 70 %
9.2.2026 | 8 hodnocení
+ souhlasím
Je znát, že Moravské divadlo nedisponuje souborem muzikálu, a tedy je místní Evita ze značné části operou a baletem. Byli však přizváni hosté a díky tomu máme vynikající Peróna R. Haroka a Che R. Bierskiho. A. Gabrišová je fantastická herečka i tanečnice, nicméně svým sametovým hlasem jistým a krásně znělým v jakékoli poloze má po pěvecké stránce jednoznačně navrch N. Tichánková. Inscenaci škodí také způsob řešení orchestřiště, které je zcela odkryté, a tedy přehlušuje zpěváky. Kostýmy a scéna jsou však skvělé.
JaneEyre 90 %
8.2.2026 | 137 hodnocení
+ souhlasím
Evita v MdO je zjevení a to především díky skvělým hereckým výkonům, režii, hezky využité scéně a choreografiím se divák ani chvíli nenudí. Lehce mě ale rušil operní sbor, ale chápu, že divadlo není zatím tolik uzpůsobeno muzikálům.
Herecké výkony byly exceletní.
Natálie Tichánková je Evitou, takové souznění s rolí se jen tak nevidí, je radost ji po celou dobu představení sledovat. Také Radim Bierski je perfektním Che a Andrea Gabrišová a Lukáš Adam podávají skvělé výkony. Roman Harok i obě představitelky Milenek zde také zazářili. Evita v Olomouci je rozhodně must-see, oba večery s rozdílným obsazením pro mě byly obrovským zážitkem.
Herecké výkony byly exceletní.
Natálie Tichánková je Evitou, takové souznění s rolí se jen tak nevidí, je radost ji po celou dobu představení sledovat. Také Radim Bierski je perfektním Che a Andrea Gabrišová a Lukáš Adam podávají skvělé výkony. Roman Harok i obě představitelky Milenek zde také zazářili. Evita v Olomouci je rozhodně must-see, oba večery s rozdílným obsazením pro mě byly obrovským zážitkem.
DivadelniFan 80 %
7.2.2026 | 465 hodnocení
+ souhlasím
85%
Marek David opět potvrdil svůj mimořádný režijní talent a vytvořil v oblastním divadle fantastickou inscenaci, ve které sice divák pár mušek najde (neuškodila by větší energie u sboristů a sehranější pánské taneční výkony), ale v záplavě pozitiv nad tím mávne rukou. Povedly se i choreografie, scénografie je nápaditá a orchestru to hraje skvěle. Obsazení kralují Natálie Tichánková a Radim Bierski, kteří by jistě nadchli i náročné zahraniční publikum. Nicméně i Andrea Gabrišová a Lukáš Adam podávají kvalitní a energické výkony a zaslouží si pochvalu a vaší pozornost. V dalších rolích zaujmou rovněž obě alternace. Tuto Evitu si zamilujete.
Marek David opět potvrdil svůj mimořádný režijní talent a vytvořil v oblastním divadle fantastickou inscenaci, ve které sice divák pár mušek najde (neuškodila by větší energie u sboristů a sehranější pánské taneční výkony), ale v záplavě pozitiv nad tím mávne rukou. Povedly se i choreografie, scénografie je nápaditá a orchestru to hraje skvěle. Obsazení kralují Natálie Tichánková a Radim Bierski, kteří by jistě nadchli i náročné zahraniční publikum. Nicméně i Andrea Gabrišová a Lukáš Adam podávají kvalitní a energické výkony a zaslouží si pochvalu a vaší pozornost. V dalších rolích zaujmou rovněž obě alternace. Tuto Evitu si zamilujete.
M1ch4l_ 100 %
26.1.2026 | 21 hodnocení
+ souhlasím
V Olomouci se zrodilo něco výjimečného.
Jde vidět jakou tvrdou a efektivní práci udělal režisér Marek David, ale ne jen on, protože musím vyzdvihnout geniální a energické choreografie Antonína Blahuty, úchvatnou scénu i kostýmy Marka Cpina a Filipa Horna za skvostný lighting design.
Výběr obsazení se náramně povedl. Natálie Tichánková i Andrea Gabrišová podávájí neuvěřitelný výkon jak pěvecký tak i herecký. Radim Bierski a Lukáš Adam jsou oba uvěřitelní, vtipní a roli Cheho zvládli na jedničku.
Dále musím zmínit skvělého Romana Haroka, Vojtěcha Pačáka, Kateřinu Popovou a fantastický sbor+taneční company. Moc doporučuji
Jde vidět jakou tvrdou a efektivní práci udělal režisér Marek David, ale ne jen on, protože musím vyzdvihnout geniální a energické choreografie Antonína Blahuty, úchvatnou scénu i kostýmy Marka Cpina a Filipa Horna za skvostný lighting design.
Výběr obsazení se náramně povedl. Natálie Tichánková i Andrea Gabrišová podávájí neuvěřitelný výkon jak pěvecký tak i herecký. Radim Bierski a Lukáš Adam jsou oba uvěřitelní, vtipní a roli Cheho zvládli na jedničku.
Dále musím zmínit skvělého Romana Haroka, Vojtěcha Pačáka, Kateřinu Popovou a fantastický sbor+taneční company. Moc doporučuji
K.Bola 100 %
25.1.2026 | 13 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Olomoucká Evita je důkazem, že silná režie dokáže vytvořit velké divadlo i na malém jevišti. Marek David inscenaci vede s obdivuhodnou jistotou ? dává jí strhující tempo, výrazné obrazy i emoci a naplno využívá minimalistickou, proměnlivou scénu Marka Cpina a práci se světlem. Režijní nápady jsou živé, funkční a vtahují diváka přímo do děje. Vyniká suverénní Evita v podání Natálie Tichánkové i Andrey Gabrišové, charismatický Che (Radim Bierski, Lukáš Adam) a výrazné mužské role Peróna a Magaldiho. Celek působí jako promyšlená, vizuálně silná a emocionálně nabitá muzikálová událost.
Fantom (nejen) opery 70 %
16.6.2026 | 26 hodnocení
+ souhlasím
Olomoucká Evita působí jako dobře odvedená práce. Scéna není typicky muzikálově okázalá, ale skvěle doplňuje jednotlivé aspekty díla. Musím vyzdvihnout i precizní hudební nastudování Tomáše Hanáka a taky operní sbor, který sice může působit ztuhle, ale pěvecky tomu dodává úplně jiný šmrnc. Za mě spokojenost!
P.S. ke standing ovation: tradiční davová psychóza, kdy se diváci vyloženě předbíhají v tom, kdo si stoupne 1. (až si musí stoupnout všichni, protože nevidí přes ostatní), a vůbec je nezajímá, že skladatel Weber nebyl hlupák a udělal děkovačku z hudebních úryvků, u kterých je naprosto nevhodné tleskat a následně stát jako při hymně... NC
P.S. ke standing ovation: tradiční davová psychóza, kdy se diváci vyloženě předbíhají v tom, kdo si stoupne 1. (až si musí stoupnout všichni, protože nevidí přes ostatní), a vůbec je nezajímá, že skladatel Weber nebyl hlupák a udělal děkovačku z hudebních úryvků, u kterých je naprosto nevhodné tleskat a následně stát jako při hymně... NC
Janek1961 80 %
15.6.2026 | 6 hodnocení
+ souhlasím
Strhující hudba a libreto je podtrženo skvělou režií. Jedna zaslouženě z nejznámějších muzikálových oper. Výborná scéna a skvělé kostýmy vytvářeli silnou podívanou i momenty.Líbila se mi práce se světly. Velmi dobré výkony sólistů, ale musím vyzdvihnout i sborové nelehké pasáže, které dodávali energii a tah. Z této hudby běhá mráz po zádech.
Janis 80 %
14.6.2026 | 340 hodnocení
+ souhlasím
Na prvním místě chci pochválit režii a také výjimečně zdařilou scénu (včetně kostýmů), která byla nápaditá, trochu "zakouřená" po argentinsku a přitom se nesnažila na sebe poutat pozornost.
Pěvecký mě nejvíc zaujaly vyrovnané sbory a celkově druhá část představení, kde měla N. Tichánková méně partů ve vysokých polohách a její zpěv tak byl lahodnější. Mile překvapil i L. Adam jako průvodce Che, nebo R. Harok v menší roli Perróna.
Olomoucká Evita je podařená a velmi dobře odpracovaná inscenace, která bude zaslouženě patřit k hitům sezóny.
78%
Pěvecký mě nejvíc zaujaly vyrovnané sbory a celkově druhá část představení, kde měla N. Tichánková méně partů ve vysokých polohách a její zpěv tak byl lahodnější. Mile překvapil i L. Adam jako průvodce Che, nebo R. Harok v menší roli Perróna.
Olomoucká Evita je podařená a velmi dobře odpracovaná inscenace, která bude zaslouženě patřit k hitům sezóny.
78%
Čiko 60 %
11.6.2026 | 1335 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
65%
Blíží se konec divadelní sezóny. Co se týká muzikálové scény, nezažil jsem ještě tak slabý "ročník". Naštěstí jsou tu výjimky a k nim patří i Evita. Respektive ani z ní nejsem odvařený, ale výletu do Olomouce rozhodně nelituji.
Představení jednoznačně táhl skvělý Lukáš Adam. Andrea Gabrišová a Martin Štolba zůstávají v jeho stínu. Zejména herecky. Jejich zpěv je sice bezchybný, ale vysoké operní tóny tahají za uši a do muzikálu se to vůbec nehodí.
Scéna Marka Cpina je sice zajímavá, ale nijak výjimečná. Daleko více mě zaujal světelný design Filipa Horna.
Blíží se konec divadelní sezóny. Co se týká muzikálové scény, nezažil jsem ještě tak slabý "ročník". Naštěstí jsou tu výjimky a k nim patří i Evita. Respektive ani z ní nejsem odvařený, ale výletu do Olomouce rozhodně nelituji.
Představení jednoznačně táhl skvělý Lukáš Adam. Andrea Gabrišová a Martin Štolba zůstávají v jeho stínu. Zejména herecky. Jejich zpěv je sice bezchybný, ale vysoké operní tóny tahají za uši a do muzikálu se to vůbec nehodí.
Scéna Marka Cpina je sice zajímavá, ale nijak výjimečná. Daleko více mě zaujal světelný design Filipa Horna.
Guildenstern 80 %
11.4.2026 | 556 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Režisér Marek David svojí olomouckou Evitou atakuje český muzikálový Olymp. Promyšlená, přehledná inscenace, super kostýmy, choreografie, light design. Andrea Gabrišová se mi moc líbila herecky, náročnou roli obsáhne, jen tedy ve výškách je to nadoraz, R. Bierski naprosto perfektní, místo R. Haroka bych tam raději viděl třeba L. Vlčka. Operní sbor se může zdát možná méně pružný co se týká herecké akce, ale takto krásně čistě zazpívaná čísla se běžně nevidí. Taktéž orchestr podal perfektní výkon. Co se nepovedlo, je tristní program, který psala AI a nikdo to po ní nepřečetl.
Martin21 90 %
24.3.2026 | 509 hodnocení
+ souhlasím
Velké překvapení. Dokonalá inscenace, troufám si říci, nejpůsobivější zpracování Evity, které jsem měl možnost u nás vidět. Fantastické výkony ústřední trojice - Gabrišová, Bierski a Harok. Skvělý orchestr, početná a sehraná company a netradičně zajímavá scénografie tvořená převážně z lamp. Věřím, že se mi naskytne navštívit olomouckou Evitu s dalšími alternacemi.
Mr.Schaffer 90 %
28.2.2026 | 68 hodnocení
+ souhlasím
Muzikál Evita v podání Moravského divadla Olomouc nabízí divácky atraktivní a vizuálně působivou inscenaci, která stojí především na silné režii a kvalitních výkonech protagonistů. Kostýmy zaujmou svou rozmanitostí a podtrhují proměny hlavní hrdinky, zatímco poměrně prostá, avšak efektní scéna dává vyniknout herecké akci i dynamické choreografii. Představitelé hlavních rolí předvádějí přesvědčivé herecké i pěvecké výkony, díky nimž má známý příběh Evity dostatek emocí i energie a drží divákovu pozornost po celý večer.
Jedině_subjektivně 70 %
9.2.2026 | 8 hodnocení
+ souhlasím
Je znát, že Moravské divadlo nedisponuje souborem muzikálu, a tedy je místní Evita ze značné části operou a baletem. Byli však přizváni hosté a díky tomu máme vynikající Peróna R. Haroka a Che R. Bierskiho. A. Gabrišová je fantastická herečka i tanečnice, nicméně svým sametovým hlasem jistým a krásně znělým v jakékoli poloze má po pěvecké stránce jednoznačně navrch N. Tichánková. Inscenaci škodí také způsob řešení orchestřiště, které je zcela odkryté, a tedy přehlušuje zpěváky. Kostýmy a scéna jsou však skvělé.
JaneEyre 90 %
8.2.2026 | 137 hodnocení
+ souhlasím
Evita v MdO je zjevení a to především díky skvělým hereckým výkonům, režii, hezky využité scéně a choreografiím se divák ani chvíli nenudí. Lehce mě ale rušil operní sbor, ale chápu, že divadlo není zatím tolik uzpůsobeno muzikálům.
Herecké výkony byly exceletní.
Natálie Tichánková je Evitou, takové souznění s rolí se jen tak nevidí, je radost ji po celou dobu představení sledovat. Také Radim Bierski je perfektním Che a Andrea Gabrišová a Lukáš Adam podávají skvělé výkony. Roman Harok i obě představitelky Milenek zde také zazářili. Evita v Olomouci je rozhodně must-see, oba večery s rozdílným obsazením pro mě byly obrovským zážitkem.
Herecké výkony byly exceletní.
Natálie Tichánková je Evitou, takové souznění s rolí se jen tak nevidí, je radost ji po celou dobu představení sledovat. Také Radim Bierski je perfektním Che a Andrea Gabrišová a Lukáš Adam podávají skvělé výkony. Roman Harok i obě představitelky Milenek zde také zazářili. Evita v Olomouci je rozhodně must-see, oba večery s rozdílným obsazením pro mě byly obrovským zážitkem.
DivadelniFan 80 %
7.2.2026 | 465 hodnocení
+ souhlasím
85%
Marek David opět potvrdil svůj mimořádný režijní talent a vytvořil v oblastním divadle fantastickou inscenaci, ve které sice divák pár mušek najde (neuškodila by větší energie u sboristů a sehranější pánské taneční výkony), ale v záplavě pozitiv nad tím mávne rukou. Povedly se i choreografie, scénografie je nápaditá a orchestru to hraje skvěle. Obsazení kralují Natálie Tichánková a Radim Bierski, kteří by jistě nadchli i náročné zahraniční publikum. Nicméně i Andrea Gabrišová a Lukáš Adam podávají kvalitní a energické výkony a zaslouží si pochvalu a vaší pozornost. V dalších rolích zaujmou rovněž obě alternace. Tuto Evitu si zamilujete.
Marek David opět potvrdil svůj mimořádný režijní talent a vytvořil v oblastním divadle fantastickou inscenaci, ve které sice divák pár mušek najde (neuškodila by větší energie u sboristů a sehranější pánské taneční výkony), ale v záplavě pozitiv nad tím mávne rukou. Povedly se i choreografie, scénografie je nápaditá a orchestru to hraje skvěle. Obsazení kralují Natálie Tichánková a Radim Bierski, kteří by jistě nadchli i náročné zahraniční publikum. Nicméně i Andrea Gabrišová a Lukáš Adam podávají kvalitní a energické výkony a zaslouží si pochvalu a vaší pozornost. V dalších rolích zaujmou rovněž obě alternace. Tuto Evitu si zamilujete.
M1ch4l_ 100 %
26.1.2026 | 21 hodnocení
+ souhlasím
V Olomouci se zrodilo něco výjimečného.
Jde vidět jakou tvrdou a efektivní práci udělal režisér Marek David, ale ne jen on, protože musím vyzdvihnout geniální a energické choreografie Antonína Blahuty, úchvatnou scénu i kostýmy Marka Cpina a Filipa Horna za skvostný lighting design.
Výběr obsazení se náramně povedl. Natálie Tichánková i Andrea Gabrišová podávájí neuvěřitelný výkon jak pěvecký tak i herecký. Radim Bierski a Lukáš Adam jsou oba uvěřitelní, vtipní a roli Cheho zvládli na jedničku.
Dále musím zmínit skvělého Romana Haroka, Vojtěcha Pačáka, Kateřinu Popovou a fantastický sbor+taneční company. Moc doporučuji
Jde vidět jakou tvrdou a efektivní práci udělal režisér Marek David, ale ne jen on, protože musím vyzdvihnout geniální a energické choreografie Antonína Blahuty, úchvatnou scénu i kostýmy Marka Cpina a Filipa Horna za skvostný lighting design.
Výběr obsazení se náramně povedl. Natálie Tichánková i Andrea Gabrišová podávájí neuvěřitelný výkon jak pěvecký tak i herecký. Radim Bierski a Lukáš Adam jsou oba uvěřitelní, vtipní a roli Cheho zvládli na jedničku.
Dále musím zmínit skvělého Romana Haroka, Vojtěcha Pačáka, Kateřinu Popovou a fantastický sbor+taneční company. Moc doporučuji
K.Bola 100 %
25.1.2026 | 13 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Olomoucká Evita je důkazem, že silná režie dokáže vytvořit velké divadlo i na malém jevišti. Marek David inscenaci vede s obdivuhodnou jistotou ? dává jí strhující tempo, výrazné obrazy i emoci a naplno využívá minimalistickou, proměnlivou scénu Marka Cpina a práci se světlem. Režijní nápady jsou živé, funkční a vtahují diváka přímo do děje. Vyniká suverénní Evita v podání Natálie Tichánkové i Andrey Gabrišové, charismatický Che (Radim Bierski, Lukáš Adam) a výrazné mužské role Peróna a Magaldiho. Celek působí jako promyšlená, vizuálně silná a emocionálně nabitá muzikálová událost.
Čiko 60 %
11.6.2026 | 1335 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
65%
Blíží se konec divadelní sezóny. Co se týká muzikálové scény, nezažil jsem ještě tak slabý "ročník". Naštěstí jsou tu výjimky a k nim patří i Evita. Respektive ani z ní nejsem odvařený, ale výletu do Olomouce rozhodně nelituji.
Představení jednoznačně táhl skvělý Lukáš Adam. Andrea Gabrišová a Martin Štolba zůstávají v jeho stínu. Zejména herecky. Jejich zpěv je sice bezchybný, ale vysoké operní tóny tahají za uši a do muzikálu se to vůbec nehodí.
Scéna Marka Cpina je sice zajímavá, ale nijak výjimečná. Daleko více mě zaujal světelný design Filipa Horna.
Blíží se konec divadelní sezóny. Co se týká muzikálové scény, nezažil jsem ještě tak slabý "ročník". Naštěstí jsou tu výjimky a k nim patří i Evita. Respektive ani z ní nejsem odvařený, ale výletu do Olomouce rozhodně nelituji.
Představení jednoznačně táhl skvělý Lukáš Adam. Andrea Gabrišová a Martin Štolba zůstávají v jeho stínu. Zejména herecky. Jejich zpěv je sice bezchybný, ale vysoké operní tóny tahají za uši a do muzikálu se to vůbec nehodí.
Scéna Marka Cpina je sice zajímavá, ale nijak výjimečná. Daleko více mě zaujal světelný design Filipa Horna.
Guildenstern 80 %
11.4.2026 | 556 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Režisér Marek David svojí olomouckou Evitou atakuje český muzikálový Olymp. Promyšlená, přehledná inscenace, super kostýmy, choreografie, light design. Andrea Gabrišová se mi moc líbila herecky, náročnou roli obsáhne, jen tedy ve výškách je to nadoraz, R. Bierski naprosto perfektní, místo R. Haroka bych tam raději viděl třeba L. Vlčka. Operní sbor se může zdát možná méně pružný co se týká herecké akce, ale takto krásně čistě zazpívaná čísla se běžně nevidí. Taktéž orchestr podal perfektní výkon. Co se nepovedlo, je tristní program, který psala AI a nikdo to po ní nepřečetl.
Martin21 90 %
24.3.2026 | 509 hodnocení
+ souhlasím
Velké překvapení. Dokonalá inscenace, troufám si říci, nejpůsobivější zpracování Evity, které jsem měl možnost u nás vidět. Fantastické výkony ústřední trojice - Gabrišová, Bierski a Harok. Skvělý orchestr, početná a sehraná company a netradičně zajímavá scénografie tvořená převážně z lamp. Věřím, že se mi naskytne navštívit olomouckou Evitu s dalšími alternacemi.
DivadelniFan 80 %
7.2.2026 | 465 hodnocení
+ souhlasím
85%
Marek David opět potvrdil svůj mimořádný režijní talent a vytvořil v oblastním divadle fantastickou inscenaci, ve které sice divák pár mušek najde (neuškodila by větší energie u sboristů a sehranější pánské taneční výkony), ale v záplavě pozitiv nad tím mávne rukou. Povedly se i choreografie, scénografie je nápaditá a orchestru to hraje skvěle. Obsazení kralují Natálie Tichánková a Radim Bierski, kteří by jistě nadchli i náročné zahraniční publikum. Nicméně i Andrea Gabrišová a Lukáš Adam podávají kvalitní a energické výkony a zaslouží si pochvalu a vaší pozornost. V dalších rolích zaujmou rovněž obě alternace. Tuto Evitu si zamilujete.
Marek David opět potvrdil svůj mimořádný režijní talent a vytvořil v oblastním divadle fantastickou inscenaci, ve které sice divák pár mušek najde (neuškodila by větší energie u sboristů a sehranější pánské taneční výkony), ale v záplavě pozitiv nad tím mávne rukou. Povedly se i choreografie, scénografie je nápaditá a orchestru to hraje skvěle. Obsazení kralují Natálie Tichánková a Radim Bierski, kteří by jistě nadchli i náročné zahraniční publikum. Nicméně i Andrea Gabrišová a Lukáš Adam podávají kvalitní a energické výkony a zaslouží si pochvalu a vaší pozornost. V dalších rolích zaujmou rovněž obě alternace. Tuto Evitu si zamilujete.
Janis 80 %
14.6.2026 | 340 hodnocení
+ souhlasím
Na prvním místě chci pochválit režii a také výjimečně zdařilou scénu (včetně kostýmů), která byla nápaditá, trochu "zakouřená" po argentinsku a přitom se nesnažila na sebe poutat pozornost.
Pěvecký mě nejvíc zaujaly vyrovnané sbory a celkově druhá část představení, kde měla N. Tichánková méně partů ve vysokých polohách a její zpěv tak byl lahodnější. Mile překvapil i L. Adam jako průvodce Che, nebo R. Harok v menší roli Perróna.
Olomoucká Evita je podařená a velmi dobře odpracovaná inscenace, která bude zaslouženě patřit k hitům sezóny.
78%
Pěvecký mě nejvíc zaujaly vyrovnané sbory a celkově druhá část představení, kde měla N. Tichánková méně partů ve vysokých polohách a její zpěv tak byl lahodnější. Mile překvapil i L. Adam jako průvodce Che, nebo R. Harok v menší roli Perróna.
Olomoucká Evita je podařená a velmi dobře odpracovaná inscenace, která bude zaslouženě patřit k hitům sezóny.
78%
JaneEyre 90 %
8.2.2026 | 137 hodnocení
+ souhlasím
Evita v MdO je zjevení a to především díky skvělým hereckým výkonům, režii, hezky využité scéně a choreografiím se divák ani chvíli nenudí. Lehce mě ale rušil operní sbor, ale chápu, že divadlo není zatím tolik uzpůsobeno muzikálům.
Herecké výkony byly exceletní.
Natálie Tichánková je Evitou, takové souznění s rolí se jen tak nevidí, je radost ji po celou dobu představení sledovat. Také Radim Bierski je perfektním Che a Andrea Gabrišová a Lukáš Adam podávají skvělé výkony. Roman Harok i obě představitelky Milenek zde také zazářili. Evita v Olomouci je rozhodně must-see, oba večery s rozdílným obsazením pro mě byly obrovským zážitkem.
Herecké výkony byly exceletní.
Natálie Tichánková je Evitou, takové souznění s rolí se jen tak nevidí, je radost ji po celou dobu představení sledovat. Také Radim Bierski je perfektním Che a Andrea Gabrišová a Lukáš Adam podávají skvělé výkony. Roman Harok i obě představitelky Milenek zde také zazářili. Evita v Olomouci je rozhodně must-see, oba večery s rozdílným obsazením pro mě byly obrovským zážitkem.
Mr.Schaffer 90 %
28.2.2026 | 68 hodnocení
+ souhlasím
Muzikál Evita v podání Moravského divadla Olomouc nabízí divácky atraktivní a vizuálně působivou inscenaci, která stojí především na silné režii a kvalitních výkonech protagonistů. Kostýmy zaujmou svou rozmanitostí a podtrhují proměny hlavní hrdinky, zatímco poměrně prostá, avšak efektní scéna dává vyniknout herecké akci i dynamické choreografii. Představitelé hlavních rolí předvádějí přesvědčivé herecké i pěvecké výkony, díky nimž má známý příběh Evity dostatek emocí i energie a drží divákovu pozornost po celý večer.
Fantom (nejen) opery 70 %
16.6.2026 | 26 hodnocení
+ souhlasím
Olomoucká Evita působí jako dobře odvedená práce. Scéna není typicky muzikálově okázalá, ale skvěle doplňuje jednotlivé aspekty díla. Musím vyzdvihnout i precizní hudební nastudování Tomáše Hanáka a taky operní sbor, který sice může působit ztuhle, ale pěvecky tomu dodává úplně jiný šmrnc. Za mě spokojenost!
P.S. ke standing ovation: tradiční davová psychóza, kdy se diváci vyloženě předbíhají v tom, kdo si stoupne 1. (až si musí stoupnout všichni, protože nevidí přes ostatní), a vůbec je nezajímá, že skladatel Weber nebyl hlupák a udělal děkovačku z hudebních úryvků, u kterých je naprosto nevhodné tleskat a následně stát jako při hymně... NC
P.S. ke standing ovation: tradiční davová psychóza, kdy se diváci vyloženě předbíhají v tom, kdo si stoupne 1. (až si musí stoupnout všichni, protože nevidí přes ostatní), a vůbec je nezajímá, že skladatel Weber nebyl hlupák a udělal děkovačku z hudebních úryvků, u kterých je naprosto nevhodné tleskat a následně stát jako při hymně... NC
M1ch4l_ 100 %
26.1.2026 | 21 hodnocení
+ souhlasím
V Olomouci se zrodilo něco výjimečného.
Jde vidět jakou tvrdou a efektivní práci udělal režisér Marek David, ale ne jen on, protože musím vyzdvihnout geniální a energické choreografie Antonína Blahuty, úchvatnou scénu i kostýmy Marka Cpina a Filipa Horna za skvostný lighting design.
Výběr obsazení se náramně povedl. Natálie Tichánková i Andrea Gabrišová podávájí neuvěřitelný výkon jak pěvecký tak i herecký. Radim Bierski a Lukáš Adam jsou oba uvěřitelní, vtipní a roli Cheho zvládli na jedničku.
Dále musím zmínit skvělého Romana Haroka, Vojtěcha Pačáka, Kateřinu Popovou a fantastický sbor+taneční company. Moc doporučuji
Jde vidět jakou tvrdou a efektivní práci udělal režisér Marek David, ale ne jen on, protože musím vyzdvihnout geniální a energické choreografie Antonína Blahuty, úchvatnou scénu i kostýmy Marka Cpina a Filipa Horna za skvostný lighting design.
Výběr obsazení se náramně povedl. Natálie Tichánková i Andrea Gabrišová podávájí neuvěřitelný výkon jak pěvecký tak i herecký. Radim Bierski a Lukáš Adam jsou oba uvěřitelní, vtipní a roli Cheho zvládli na jedničku.
Dále musím zmínit skvělého Romana Haroka, Vojtěcha Pačáka, Kateřinu Popovou a fantastický sbor+taneční company. Moc doporučuji
K.Bola 100 %
25.1.2026 | 13 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Olomoucká Evita je důkazem, že silná režie dokáže vytvořit velké divadlo i na malém jevišti. Marek David inscenaci vede s obdivuhodnou jistotou ? dává jí strhující tempo, výrazné obrazy i emoci a naplno využívá minimalistickou, proměnlivou scénu Marka Cpina a práci se světlem. Režijní nápady jsou živé, funkční a vtahují diváka přímo do děje. Vyniká suverénní Evita v podání Natálie Tichánkové i Andrey Gabrišové, charismatický Che (Radim Bierski, Lukáš Adam) a výrazné mužské role Peróna a Magaldiho. Celek působí jako promyšlená, vizuálně silná a emocionálně nabitá muzikálová událost.
Jedině_subjektivně 70 %
9.2.2026 | 8 hodnocení
+ souhlasím
Je znát, že Moravské divadlo nedisponuje souborem muzikálu, a tedy je místní Evita ze značné části operou a baletem. Byli však přizváni hosté a díky tomu máme vynikající Peróna R. Haroka a Che R. Bierskiho. A. Gabrišová je fantastická herečka i tanečnice, nicméně svým sametovým hlasem jistým a krásně znělým v jakékoli poloze má po pěvecké stránce jednoznačně navrch N. Tichánková. Inscenaci škodí také způsob řešení orchestřiště, které je zcela odkryté, a tedy přehlušuje zpěváky. Kostýmy a scéna jsou však skvělé.
Janek1961 80 %
15.6.2026 | 6 hodnocení
+ souhlasím
Strhující hudba a libreto je podtrženo skvělou režií. Jedna zaslouženě z nejznámějších muzikálových oper. Výborná scéna a skvělé kostýmy vytvářeli silnou podívanou i momenty.Líbila se mi práce se světly. Velmi dobré výkony sólistů, ale musím vyzdvihnout i sborové nelehké pasáže, které dodávali energii a tah. Z této hudby běhá mráz po zádech.
Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.
Přidat hodnocení
Pro přidání vlastního hodnocení se musíte přihlásit.
Pokud zde ještě nemáte vytvořený účet, stačí se jednoduše zaregistrovat.
Zprávy
(21.1.2026)
Muzikály se v Moravském divadle neodehrávají příliš často, ale když, tak to stojí za to. Už v pátek 23. ledna se divákům představí rocková opera Evita v režii Marka Davida. V jeden okamžik se na jevišti objeví více než padesát lidí, scénu nasvětlí 64 speciálně programovatelných LED světel a Evita se divákům představí v devíti různých převlecích. Světoznámý muzikál odkrývá příběh ženy, která ovlivnila dějiny celé Argentiny a která byla stejně tak zbožňovaná, jako nenáviděná.
Ukázky
Oprava údajů
Jsou zde uvedené údaje o této inscenaci neaktuální? Chybí zde nějaká informace?
Budeme rádi, když nám o tom dáte vědět prostřednictvím následujícího formuláře:
Úpravy inscenace
Pro provádění úprav se musíte přihlásit jako redaktor.



PRAHA
aktuální festivaly

