Pantheon production

Nalevo od výtahu

Premiéra: 31.10.2018. Překlad: Jiří Žák. Scéna: Jaroslav Milfajt. Kostýmy: Kateřina Hájková, Inka Braťková. Hudba: Vladimír Nejedlý. Režie: Petr Svojtka.
2:10


Situační komedie, která byla předlohou veleúspěšného francouzského filmu s Pierrem Richardem. Výtvarník Yan je tichý, klidný, plachý a spořádaný muž. Po celých měsících tajného zbožňování ho má konečně v bytě navštívit vdaná Florence. Decentní setkání se však v důsledku náhod a nedorozumění, vznikajících kvůli chorobně žárlivému sousedovi a jeho mladičké manželce, mění ve sled zdánlivě absurdních situací. Všechno začne zabouchnutými dveřmi...
Volby

Hodnocení

HODNOCENÍ REDAKCE:
Jiří Landa 60 %
(zadáno: 31.1.2019, počet hodnocení: 2860)
přínosný / zajímavý komentář
Vždy se vyplatí dívat na značku agentury, pod níž je zájezdová komedie uváděna. V případě Pantheon production se mi osvědčilo, že i když jde o vyloženě odpočinkový titul, tvůrci k němu přistupují profesionálně a snaží se ho divákovi naservírovat, pokud možno, v co nejlepší kvalitě. To platí i v případě inscenace Nalevo od výtahu. Režisér P. Svojtka se sice snažil z textu vytěžit maximum humoru, vycházel však z daných situací a dbal na to, aby byl výsledek prost pitvořivých a neadekvátně přehrávaných momentů. Jedná se o kvalitní inscenaci vhodnou na pročištění hlavy od problémů všedního dne.
Pavel Širmer 60 %
(zadáno: 16.12.2018, počet hodnocení: 1552)
přínosný / zajímavý komentář
Autor situační komedie, podle níž vznikl populární francouzský film, dokáže překvapovat nečekanými zvraty a zápletkami a stvořil dílko, jež ve svém žánru patří k vydařenějším. Vůbec první česká inscenace je poctivým nastudováním, výprava i hudba na úrovni. V první polovině se lépe dařilo pointovat humor a i herci v ní působili uvolněněji. Druhá část by od režiséra snesla dopilování gradace a vybalancování používaných hereckých prostředků (třeba se dostaví s přibývajícími reprízami). Nehledáte-li podbízivou lacinost, ale vkusný odpočinkový titul pro zasmání, neměli byste odejít zklamáni.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Teddy 70 %
(zadáno: 17.9.2019, počet hodnocení: 113)
přínosný / zajímavý komentář
Jedna z těch lepších zájezdových her. Herci nepřehrávají své role, myslím, že tato komedie pobaví.
Romana35 80 %
(zadáno: 4.6.2019, počet hodnocení: 138)
přínosný / zajímavý komentář
Výborná komedie s vyrovnanými hereckými výkony. Roman Vojtek a Jiří Ployhar se mi líbili nejvíce. Moc pěkná funkční scéna. Přiblížení známého filmu na divadle se velice povedlo.
Michalmusek 80 %
(zadáno: 26.11.2018, počet hodnocení: 197)
přínosný / zajímavý komentář
Velká sranda. Klasická francouzská komedie, známá s Pierrem Richardem. Divák se celou dobu dobře baví, i když ví co asi bude následovat, vždy se tomu zasměje. Pokud si chcete oddychnout a dobře se pobavit,tak tato hra bude určitě pro vás jak dělaná.
Tomas22 70 %
(zadáno: 2.11.2018, počet hodnocení: 76)
přínosný / zajímavý komentář
Obdivuhodny vykon R. Vojtka.
Pekne vypadajici scena.
Barka 70 %
(zadáno: 1.11.2018, počet hodnocení: 212)
přínosný / zajímavý komentář
75% Pantheon si drží úroveň kvalitnější zájezdové produkce. Tato inscenace je svižná, nesklouzává do nevkusných poloh a je zasazena do příjemných a funkčních kulis. Herecké výkony jsou také velmi slušné, především Jiří Ployhar do toho dává opravdu vše. Pokud máte rádi nenáročné komedie, doporučuji.
Oscar22 100 %
(zadáno: 21.10.2019, počet hodnocení: 6)
Fedorocko 60 %
(zadáno: 1.7.2019, počet hodnocení: 490)
Mazan 80 %
(zadáno: 31.5.2019, počet hodnocení: 24)
KateDanny 40 %
(zadáno: 1.4.2019, počet hodnocení: 51)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.