Pantheon production

Gerárd Lauzier

Nalevo od výtahu

Premiéra: 31.10.2018. Překlad: Jiří Žák. Scéna: Jaroslav Milfajt. Kostýmy: Kateřina Hájková, Inka Braťková. Hudba: Vladimír Nejedlý. Režie: Petr Svojtka.
2:10


Situační komedie, která byla předlohou veleúspěšného francouzského filmu s Pierrem Richardem. Výtvarník Yan je tichý, klidný, plachý a spořádaný muž. Po celých měsících tajného zbožňování ho má konečně v bytě navštívit vdaná Florence. Decentní setkání se však v důsledku náhod a nedorozumění, vznikajících kvůli chorobně žárlivému sousedovi a jeho mladičké manželce, mění ve sled zdánlivě absurdních situací. Všechno začne zabouchnutými dveřmi...
Anketa 2018
Pro tuto inscenaci, stejně jako pro všechny ostatní s premiérou od prosince 2017 do listopadu 2018, včetně hereckých výkonů, můžete hlasovat v naší výroční anketě. Uzávěrka ankety je 28. února.
Volby

Hodnocení

HODNOCENÍ REDAKCE:
Pavel Širmer 60 %
(zadáno: 16.12.2018, počet hodnocení: 1457)
přínosný / zajímavý komentář
Autor situační komedie, podle níž vznikl populární francouzský film, dokáže překvapovat nečekanými zvraty a zápletkami a stvořil dílko, jež ve svém žánru patří k vydařenějším. Vůbec první česká inscenace je poctivým nastudováním, výprava i hudba na úrovni. V první polovině se lépe dařilo pointovat humor a i herci v ní působili uvolněněji. Druhá část by od režiséra snesla dopilování gradace a vybalancování používaných hereckých prostředků (třeba se dostaví s přibývajícími reprízami). Nehledáte-li podbízivou lacinost, ale vkusný odpočinkový titul pro zasmání, neměli byste odejít zklamáni.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Michalmusek 80 %
(zadáno: 26.11.2018, počet hodnocení: 156)
přínosný / zajímavý komentář
Velká sranda. Klasická francouzská komedie, známá s Pierrem Richardem. Divák se celou dobu dobře baví, i když ví co asi bude následovat, vždy se tomu zasměje. Pokud si chcete oddychnout a dobře se pobavit,tak tato hra bude určitě pro vás jak dělaná.
Tomas22 70 %
(zadáno: 2.11.2018, počet hodnocení: 45)
přínosný / zajímavý komentář
Obdivuhodny vykon R. Vojtka.
Pekne vypadajici scena.
Barka 70 %
(zadáno: 1.11.2018, počet hodnocení: 181)
přínosný / zajímavý komentář
75% Pantheon si drží úroveň kvalitnější zájezdové produkce. Tato inscenace je svižná, nesklouzává do nevkusných poloh a je zasazena do příjemných a funkčních kulis. Herecké výkony jsou také velmi slušné, především Jiří Ployhar do toho dává opravdu vše. Pokud máte rádi nenáročné komedie, doporučuji.
Marcela hauptvogel 100 %
(zadáno: 30.10.2018, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
nádherná choreografie,obývaček z francii a výkon hercu,hlavne romana vojtka.moc vtipné a zabavné. lepši jak film.jen tak dál

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.