Z tiskových konferencí

Česká premiéra muzikálu Tarzan
19.9.2019, Divadlo Hybernia
Česká premiéra muzikálu Tarzan
V Divadle Hybernia pod režijním vedením Libora Vaculíka vrcholí přípravy na uvedení atraktivního muzikálového titulu, který diváky vezme na nezapomenutelnou cestu džunglí. Producentovi Michalu Mücksteinovi se podařilo získat práva na uvedení jednoho z nejúspěšnějších světových muzikálů poslední doby, který je postavený na hitech Phila Collinse. Muzikál Tarzan bude mít v Hybernii českou premiéru. „Českými“ Tarzany budou David Gránský, Peter Pecha a Vojtěch Drahokoupil.
Přichází doktor Ox
29.8.2018, Divadlo Hybernia
Přichází doktor Ox
V produkci Divadla Hybernia vzniká původní česká muzikálová komedie Doktor Ox inspirovaná méně známou povídkou Julese Verna. Libreto sestavil a režisérem muzikálu je Zdeněk Zelenka, hudbu zkomponoval Jiří Škorpík a písně otextoval Boris Pralovszký. Hlavní postava ukazuje jedince, který chce masově ovládat myšlení obyvatel, a to je v dnešní době virtuální reality a internetové bezbřehosti po všech čertech aktuální...
Kapeska - nové osudy
14.1.2018, Divadlo Hybernia
Kapeska - nové osudy
Novinka libretistů Aleny a Jana Pixových, hudebního skladatele Tomáše Berana a textařky Kristýny Pixové je volným pokračováním úspěšné Kapky medu pro Verunku - tu během pěti let navštívilo na 120 tisíc diváků. Také Královna Kapeska se stane titulem, který je určen rodinnému publiku. Bude se uvádět od března tohoto roku v Divadle Hybernia.
Nový muzikál podle dramatu Williama Shakespeara
21.6.2013, Divadlo Hybernia
Nový muzikál podle dramatu Williama Shakespeara
Na únor příštího roku se chystá v Divadle Hybernia světová premiéra muzikálu Janka Ledeckého, který se spolu s americkým režisérem Robertem Johansonem podíval na Shakespearova Othella trochu jinak... Výpravný „orientální“ muzikál ponese název Iago, dle vlastně zásadní postavy dramatu.
Nový pohádkový muzikál pro celou rodinu
13.4.2012, Divadlo Hybernia
Nový pohádkový muzikál pro celou rodinu
Původní český muzikál pro všechny generace "Kapka medu pro Verunku" rozšíří nabídku inscenací zaměřených na rodiny s dětmi, ve svém žánru zejména. Tento pohádkový muzikál nevtíravou formou také upozorní na to, že daň za ničení přírody je vysoká. Premiéra se uskuteční v září v Divadle Hybernia.
Proradná milenka znovu na scéně
16.2.2012, Divadlo Hybernia
Proradná milenka znovu na scéně
V březnu se v Divadle Hybernia uskuteční obnovená premiéra tanečního muzikálu Lucrezia Borgia. Uplynulo několik let a Lucrezia Borgia se vrací ve zcela přepracované koncepci, která proti předchozímu uvedení na scéně Národního divadla (2003) mnohem více naplní slovo „muzikál“.
Přípravy muzikálu Quasimodo vrcholí
11.10.2011, Divadlo Hybernia
Přípravy muzikálu Quasimodo vrcholí
Za necelý měsíc se na scéně Divadla Hybernia divákům představí romantický muzikál Quasimodo s podtitulem Kdysi se pro lásku umíralo. Téma muzikálu nabízí velký prostor pro asociativní a fantazijní vidění...
Lucrezia Borgia se vrací - jako muzikál
31.5.2011, Divadlo Hybernia
Lucrezia Borgia se vrací - jako muzikál
Taneční muzikál Lucrezia Borgia, inspirovaný dramatickou ságou tajemného italského rodu Borgiů, se objeví na jevišti Divadla Hybernia v přepracované koncepci, která proti uvedení v Národním divadle (2003) mnohem více naplní slovo „muzikál“.
Kdysi se pro lásku umíralo
23.3.2011, Divadlo Hybernia
Kdysi se pro lásku umíralo
Nejen výlet do časů romantické Paříže 15. století, ale možná i průlomový počin mezi pražskými muzikály, to bude muzikál Quasimodo. Má být postaven na sugestivním jevištním obrazu, pohybu a abstraktní scénografii.