Divadlo Disk [katedra činoherního divadla]

Poprask na laguně aneb Když vypuknou sváry

Premiéra: 15.11.2019. Překlad: Rudolf Souček. Úprava: Vojtěch Nejedlý, Josef Kačmarčík. Dramaturgie: Josef Kačmarčík. Výprava: Iva Bartošová, Petr Vaněk. Hudba: Anuša Petr, Tomáš Mašek, Veronika Holcová, Jana Nunčič. Režie: Vojtěch Nejedlý.


Slavná komedie plná hádek, smíření a italského koloritu ve znovuobjeveném překladu, dosud neuvedeném na českých jevištích. V přímořském městečku Chioggia panuje klid. Ženy sedí u svých domů a spokojeně paličkují, muži loví ryby velké jako velryby, za okny roste majoránka. Ale pak zafouká sirocco, muži přirazí ke břehu. A když dojde k neuváženému nákupu cukety v cukru, nastává poprask, při kterém dojde i na nože. Jak si s nastalým zmatkem, nakvašenými ženami a žárlivými muži má poradit soudní vyšetřující...?
Anketa 2019
Pro tuto inscenaci, stejně jako pro všechny ostatní s premiérou od prosince 2018 do listopadu 2019, včetně hereckých výkonů, můžete hlasovat v naší výroční anketě. Uzávěrka ankety je 29. února.
Divadlo Disk
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
70 %
7091000
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení (9)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Čiko 60 %
(zadáno: 8.12.2019, počet hodnocení: 685)
přínosný / zajímavý komentář
Příjemná podívaná. Nejvděčnější postavou této hry je Fortunato a Viktor Kuzník z něj opravdu vytěžil maximum. Naopak za ostatními trochu pokulhává Pasqua Anny Randárové.
Honzy 50 %
(zadáno: 4.12.2019, počet hodnocení: 206)
přínosný / zajímavý komentář
Známá komedie Carla Goldoniho POPRASK NA LAGUNĚ ANEB KDYŽ VYPUKNOU SVÁRY v divadle DISK hrají s mladistvým elánem studenti převážně 4.ročníku divadelní katedry činohry DAMU.Diváci se baví, leč celkové umělecké sdělení má své zápory.Zvláště u ženské části souboru.Velkým talentem a také leaderem představení se stal Viktor Kuzník v roli Fortunáta. Pokud chcete vidět klasickou inscenaci známé komedie, jděte se do Disku podívat.Psáno z reprízy 3.12.2019 Hodnocení 50 %.
Podivin 70 %
(zadáno: 4.12.2019, počet hodnocení: 24)
přínosný / zajímavý komentář
Zdálo by se, že Goldoniho Poprask na laguně, je už tak profláklá komedie, že nemůže ničím překvapit. Ne tak v rukou studentů DAMU pod vedením režiséra V.Nejedlého. Ač se mají ještě moc co učit, publikum jim jejich hru uvěřilo a skvěle se bavilo. Potlesk na otevřené scéně si právem vysloužil V.Kuzník jako patron Fortunato. Psáno z reprízy 3.12.2019 Hodnocení 70 %.
JirkaS 90 %
(zadáno: 25.11.2019, počet hodnocení: 224)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Poté, co mě studenti absolventského ročníku DAMU nadchli ve vážnějších inscenacích mě stejně dobře dokázali nadchnout, a tentokrát i pobavit, v komediální klasice maestra Goldoniho. Bylo to heroické, bylo to svěží, mělo to spád, a mladí herci si dokázali skvěle poradit ve všech situacích, třeba i s rozbitým zvoncem. Vynikal zejména V. Kuzník se svým (ne)srozumitelným drmolením, ale koneckonců i takové ženské hašteření zde bylo nepopsatelně opojné a mělo to správné grády. Scéna s mečounem jako potencionální zbraní mi pak zůstane v paměti asi hodně dlouho. Za mě spokojenost! /24.11.2019/
Michal1982 70 %
(zadáno: 25.11.2019, počet hodnocení: 54)
přínosný / zajímavý komentář
Klasická oddychovka na prknech divadla Disk. Souboj temperamentů. Dobře vymyšlená scéna, živý hudební doprovod, herci se snaží seč můžou, avšak tohle byl večer pro Viktora Kuzníka! Bravoooooo!
J.anek 50 %
(zadáno: 24.11.2019, počet hodnocení: 284)
přínosný / zajímavý komentář
Poprask v Disku - to je v podstatě sólo pro Viktora Kuzníka. Jeho stylizace je vtipná a chytrá, jeho brilantně děsivou výslovnost by sotvakdo napodobil a k tomu ještě skvěle pointuje. Ostatní jsou dobří a třeba Viktorovy virtuozity časem dosáhnou. Hrát Goldoniho ostatně není žádná legrace.
Je škoda, že jsou hudebníci stranou - pokud je inscenátoři nepotřebují na scéně, proč se nespokojí s nahrávkou? A proč je prádlo pouhou dekorací, když by se s ním dalo hrát? A proč ten konec? S chutí bych se ptal dál... Dramaturga a režiséra.
Vonneg 100 %
(zadáno: 25.11.2019, počet hodnocení: 3)
přínosný / zajímavý komentář
Skvělá inscenace klasické komedie, kdy divadlo zůstává divadlem a humor humorem. Co více si v dnešní době přát!
Monisekk 100 %
(zadáno: 25.11.2019, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
Tak tohle bylo hodně dobré představení! Do Disku chodím často, ale poslední dobou jsem se bála ,že mě nic po Žranici tak nechytně... A proto mě tohle představení velice potěšilo. Bavila jsem se od začátku do konce!!!!

Jsem moc ráda, že jsem na to šla! :) Děkujeme za příjemné pobavení.
Frank Shelley 40 %
(zadáno: 14.12.2019, počet hodnocení: 35)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.