Divadlo Hybernia

libreto: Iva Peřinová, Libor Vaculík
hudba: Lešek Wronka
texty písní: Vladimír Čort, Václav Kopta

Ferda Mravenec

Premiéra: 17.3.2017. Podle pohádek Ondřeje Sekory. Výprava: Roman Šolc. Choreografie a režie: Libor Vaculík.
Musical Production


Muzikál na motivy pohádek Ondřeje Sekory. „Je nebojácný, chytrý a vynalézavý! Je to snad novodobý hrdina? Je to Ferda Mravenec – práce všeho druhu!“
inscenace je vhodná pro děti 1. stupně ZŠ
Divadlo Hybernia
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
72 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení

VasekM 80 %
(zadáno: 20.6.2017, počet hodnocení: 101)
přínosný / zajímavý komentář
Svůj účel tento muzikál splnil - pobavit malého diváka a pohladit srdce dospělému divákovi. Líbivé písně, krásná scéna, efektivní kostýmy. Vynikající Aleš Slanina v hlavní roli. Dále zaujme Lucia Jagerčíková, Tereza Hálová, Felicita Prokešová nebo Martin Überall. Skvělý herecký výkon si svým nejistým zpěvem kazí Andrea Gabrišová. Určitě muzikál doporučuji všem rodinám s dětmi. Ferda Mravenec je NÁŠ NADČASOVÝ HRDINA!
Kapybara_2 50 %
(zadáno: 19.5.2017, počet hodnocení: 21)
přínosný / zajímavý komentář
45%. No tak ano, pro děti asi ano. Je to takové barevné, rozjuchané a rozezpívané. Pro dospělý doprovod jde ale o zážitek krapet horší. Přitom třeba Sněhurka a sedm závodníků, kterou před časem také uvádělo Divadlo Hybernia, ukázala, že muzikál pro děti může pobavit i dospělé. Na to je ale Ferda trochu nudný patron.
Cyr Masner 100 %
(zadáno: 6.5.2017, počet hodnocení: 9)
přínosný / zajímavý komentář
Souhlas s Honzy - jeho hodnocení jen podepsat. Haranti (dcery momentálně 7+5 let) se baví ostošest, u mě na první poslech katastrofa, ale když to slyšíte z CD skoro každý den a vidíte to obživlé 3D v divadle, tak se vám to dostane pod kůži a snad si to i zamilujete. Dokonce vám to při cestě v autě chybí, když to půjčíte spolužákovým dětem. Viděno na generálce s Vojtěchem Drahokoupilem (zajímavý pisklavý hlásek), na CD Aleš Slanina příliš školený, Beruška je nudná pinďulína, u mě vede Kudlanka! :-) Ač to zní dada, dávám plnou dávku: 100 %! Ale připomínám, musíte mít děti a žít v jejich světě.
Divadelnik 70 %
(zadáno: 21.3.2017, počet hodnocení: 99)
Honzy 60 %
(zadáno: 17.3.2017, počet hodnocení: 139)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Nejnovější český pohádkový muzikál FERDA MRAVENEC v režii L. Vaculíka v divadle Hybernia pobaví celou rodinu, nejvíce ovšem malé děti.Představení má spád,není nijak dlouhé ani nudné.Je na co se dívat, kostýmy se opravdu povedly.Hudba je svižná, i když nijak složitá.Písničky si mohou děti notovat.V hlavní roli Ferdy vyniká Aleš Slanina.(alternuje s V.Drahokoupilem)V roli Berušky sympatická K.Herčíková.I ostatní postavy hmyzí říše jsou zajímavé.(hlemýžď, koník, brouk Pytlík, Masorád, kudlanka..)Muzikál se povedl a určitě Vás pobaví a potěší.Psáno z předpremiéry 16.3.2017 v 15h. Hodnocení 60%.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.