Divadlo Lucie Bílé [muzikál]

Srdeční záležitost

Premiéra: 28.9.2023 | 2:05
Autorská spolupráce: Bill Castellino. V muzikálu dále zazní hudba Geralda Sternbacha, Mochele Brourmana, Toma Snowa a Craiga Safana. Překlad: Adam Novák. Scéna: Petr Hloušek. Kostýmy: Michaela Horáčková Hořejší. Hudební spolupráce: Petr Malásek, Petr Ožana. Choreografie: Ivana Hannichová. Režie: Antonín Procházka.
Muzikál ze současnosti, který se s nadhledem a humorem zamýšlí nad odvěkou hádankou zvanou „sebepoznání“. Annie se v den svých dvacetin provdala za Steva - muže, do kterého se zamilovala na první pohled. O dvacet let a dvě děti později se oba stále milují. Jen zapomněli, jak to tomu druhému říci...
Divadlo Lucie Bílé
Hodnocení inscenace
Redakce
57 %
Uživatelé
60 %
60111000
Hodnocení redakce
Helena Grégrová 60 %
Michal Novák 50 %
Jiří Landa 60 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
19.9.Čt19:00 vstupenky
20.9.19:00 vstupenky
21.9.So15:00 vstupenky
21.9.So19:00 vstupenky
22.9.Ne15:00 vstupenky

Volby

Hodnocení (14)

HODNOCENÍ REDAKCE
Helena Grégrová  60 %
18.12.2023 | 1688 hodnocení
Michal Novák  50 %
18.11.2023 | 1159 hodnocení
+ souhlasím
Soukromé, přesto hledající divadlo v případě tohoto komorního muzikálu nabídne větší dotek s emocemi i opravdovostí než u „rozverných“ Mamin. Úspěch zajistí finálová hitovka „The Rose“ (pro paní principálku), Markéta Procházková před tím chytne za srdce baladickou „Ship In A Bottle“. I když výpověď zůstává zaklíněná v banálním vzorci rozpadu a znovunalezení vztahu, dá se mluvit o věrohodných otiscích stavu soužití. Denny Ratajský i Lucie Bílá okořeňují své postavy jemným humorem, další, hutnější dávka prochází kolem. Přebásněno solidně, inscenace překvapí i světelným plánem, zato nahrávka nezní dobře a režie mohla volit důslednější vedení.
Jiří Landa  60 %
6.10.2023 | 3032 hodnocení
+ souhlasím
Příjemná muzikálová oddechovka, která jistě potěší zejména fanoušky L. Bílé. Nutno ovšem podotknout, že se zpěvačka neuchyluje k prvoplánovým vtípkům, nevystupuje z role (aspoň na repríze 1. 10. tomu tak nebylo) a snaží se postavu komplexně tvarovat. Z dalšího obsazení určitě stojí za zmínku M. Schimmerová či D. Ratajský, nicméně i ostatní účinkující, ať již jde o P. Pechu, K. Pechovou či M. Schreinera, odvedli velmi slušnou práci v mnoha vedlejších rolích. Muzikál přináší hned několik libozvučných melodií a tentokrát od A. Nováka překvapivě i relativně solidně přebásněné libreto a texty písní.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
KrauSoninka  70 %
29.12.2023 | 14 hodnocení
+ souhlasím
Mně se Lucie Bílá líbila vždycky, takže těžko pro mě hodnotit, zda předvedla něco navíc. Možná ne, ale Mně to stačilo.
Moc se mi líbil Denny Ratajský, který mimo jiné krásně tančí. Za zmínku stojí i K.Pechová.
Rejpalka  50 %
12.11.2023 | 213 hodnocení
+ souhlasím
Zase kus, kde jsou všichni ostatní účinkující lepší než samožerka LB. Neznámý muzikál je ale tematicky dobře zvolený, text občas typická novákovina, ale jsou i horší. Asi bude záležet i na obsazení, ale docela jsem se u toho i bavila. Rozhodně víc, než u jiných exhibic LB. Celkem banální příběh, ale z kusů s LB v divadle LB pro sektu LB je to asi nejlepší. Jen ji proboha už někdo zakažte tý výstupy s roztleskáváním publika a žebráním o hlasy do Slavíka. Nebýt v tom Bilá, přidala bych ještě 10. Členové její sekty si přidají 50.
Divadelník..  50 %
28.10.2023 | 80 hodnocení
+ souhlasím
Denny Ratajský 100%.
Hezké písničky.
Zajímavý děj.
Lucie Bílá nehrála postavu, byla sama za sebe.
Aperolka  60 %
15.10.2023 | 61 hodnocení
+ souhlasím
Tušila jsem, že mě Srdeční záležitost osloví svým tématem, protože s Annie v řadě ohledů soucítím, ale možná jsem od tohoto představení očekávala o něco víc. Ve srovnání s Maminami, mě totiž toto představení příliš neoslovilo. Myslím, že hlavním důvodem je samotný příběh, který zkrátka nemá až takový spád, ale také výkon Lucie Bílé v hlavní roli. Zatímco v pěveckých partech byla velmi přesvědčivá, v těch činoherních jsem tento dojem již bohužel neměla. Velmi dobře ale dopadlo obsazení dalších rolí, mezi nimiž zazářila Tereza Hálová v roli nejlepší kamarádky a Robert Jícha coby Anniin manžel Steve.
Fedorocko  50 %
2.10.2023 | 755 hodnocení
+ souhlasím
Plně souhlasím a podepisuji hodnocení od MartinB.
Snad jen přidám jedno pozitivum , že to bylo "lepší jako Maminy", což nebylo až tak těžké.
V hodnocení 5% přidávám za Roberta Jíchu, který byl tradičně výborný a jen se nabízí otázka, jak on vše zde prožívá, ve srovnání s vesměs vynikajícími brněnskými muzikály, ve kterých hraje a zpívá a které jsou svou kvalitou a úrovní úplně někde jinde.
DivadelniFan  70 %
30.9.2023 | 357 hodnocení
+ souhlasím
Srdeční ne, ale milá záležitost ano. Ač nemá muzikál zvlášť nosný děj, jednotlivé výstupy jsou nápadité a baví. Pro příjemné odpoledne fajn. Absence živé kapely je na škodu. Nahrávka není úplně z nejkvalitnějších a živá hudba by tomu dodala větší šťávu. Z výkonů jednoznačně vyčnívají Robert Jícha, Marco Salvadori a Tereza Hálová. Všechny jejich výstupy mě nesmírně bavily. Díky vám! Výkon Lucie Bílé je diskutabilní. Když už se zdá být v roli a je výtečná, hned na to přijde gesto či hláška, která z Annie okamžitě dělá zpátky Lucii Bílou. Navíc úvod s prosbou o hlasy do Slavíka opravdu nevhodný. Takže - představení potěší, ale nenadchne.
MartinB  40 %
29.9.2023 | 128 hodnocení
+ souhlasím
45 % Procházka Bílou buď režírovat nechce, neumí nebo nemůže. Postava Annie chodí jako Lucie, má hlášky a gesta jako Lucie, dějem Vás provází jako Lucie pořadem Lucie na bílo. To vše umocněné o ubohou agitku hlasování na Slavíky, kterou Bílá uvedla celý večer. Muzikál je zoufale nudný a téměř o ničem. Pár scén je fajn, ale většinou ději nic nedají. Ten prakticky začíná 10 minut před přestávkou. Konec pak přichází úplně odnikud a najednou. To dvouhodinové téměř nic zachraňují aspoň úsměvné vícerole. V téměř všech rolích byli dobří Poulíčková, Pecha a Fečo. Zvláště výborní byli Hálová a Jícha v roli Stevea. Slušná vizuální stránka.
Johanka_mala  90 %
26.4.2024 | 2 hodnocení
+ souhlasím
Navštíveno 26.4. Pecha- Pechová- Procházková- Fečo- Jícha- Bílá. Nic jsem neočekávala, za mě milé překvapení. Představní má spád, chytlavé melodie. Obsazení silné, všichni perfektní, s principálkou v čele. Bílá Annie nehrála, Bílá jí byla. Nečekala jsem, že podá tak suverénní a přirozený herecký výkon i v činoherních částech. Doporučuji, a zaskočím ještě jednou, na druhé obsazení.
Terez.ka  90 %
28.5.2024 | 39 hodnocení
HodnaTeta  40 %
11.10.2023 | 184 hodnocení
Applejuice  50 %
2.10.2023 | 379 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.