Divadelní spolek Kašpar

Dámská čtyřhra

Premiéra: 10.9.2020
Překlad: Martin Fahrner. Dramaturgie: Lenka Bočková. Výprava: Petra Krčmářová. Hudba: Daniel Fikejz. Režie: Jakub Špalek.
Půvabná komedie o ženách. Den po pohřbu Catherine se její nejbližší kamarádky vydávají na golfové hřiště, kam s ní posledních čtrnáct let chodily. K Margo, Tate a Connie se přidává i Dory, Catherinina kamarádka z Kanady, kterou zbylé ženy potkaly teprve na pohřbu. Mezi jednotlivými odpaly a jamkami spolu ženy probírají všednosti i nevšednosti svých životů s nadhledem či (ne)potlačovanými poznámkami. Každá z žen se vyrovnává s životními nástrahami po svém, ale řeší to společně a rozličnými názory, ať už se týkají lásky, dětí či kariéry. A možná si i vzpomenou na svou zesnulou kamarádku...
Divadelní spolek Kašpar
Hodnocení inscenace
Redakce
70 %
Uživatelé
75 %
7521000
Hodnocení redakce
Helena Grégrová 70 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
3.12.19:30Divadlo v Celetnévstupenky
4.12.So19:30Divadlo v Celetné | zrušeno
22.1.So19:30Divadlo v Celetnévstupenky
23.1.Ne19:30Divadlo v Celetnévstupenky
3.12.19:30 vstupenky
Divadlo v Celetné
4.12.So19:30 
Divadlo v Celetné | zrušeno
22.1.So19:30 vstupenky
Divadlo v Celetné
23.1.Ne19:30 vstupenky
Divadlo v Celetné

Volby

Hodnocení (3)

HODNOCENÍ REDAKCE
Helena Grégrová  70 %
(zadáno: 18.9.2020, počet hodnocení: 1474)
+ přínosný / zajímavý komentář
Dámská jízda mezi osmnácti golfovými jamkami, která má rozhodně něco do sebe. Do našich ženských duší je to pohled poměrně výmluvný, nabízející současně též prostor k sebezpytné rekapitulaci žebříčku životních hodnot, především pak významu skutečného přátelství. A co se pánské části publika týká, tipuji, že většina v tom najde něco z té své. ;) Všechny čtyři herečky jsou typově vhodně obsazené a jejich výkony na jevišti - odpališti zaujmou. Nutno zmínit také zdařilou hudební složku, tvořící trefné předěly a podtrhující jímavou tečku celé inscenace.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Barka  60 %
(zadáno: 14.9.2020, počet hodnocení: 267)
přínosný / zajímavý komentář
Za mě neurazí, nenadchne. Nemohu říci, že by se mi představení nelíbilo, ale asi bych potřebovala trochu nápaditější režii, časem už mě to přecházení a odpalování začalo nudit. Navíc dialogy jsou často velmi strojené a herečkám je nevěřím. S jedinou výjimkou a tou je Eva Elsnerová, té jsem věřila každé slovo. Myslím, že drobné proškrtání textu by inscenaci také prospělo.
Ivo Železný  90 %
(zadáno: 9.9.2020, počet hodnocení: 282)
přínosný / zajímavý komentář
Moc dobré dívadlo pro čtyři golfistky. Spousta děje v dialozích, trialozích i ?quadrulozích. Čtyři charaktery, dost překvapení, smích i vážno, prostě život. Prostě byste si to neměli nechat ujít. Velmi osvěživé na repertoáru Kašparu. Nedostižného Terminu to nedostihuje, ale je to na polou cesty chvályhodným směrem od standardní nepřekvapivé rozvleklé americké dramatiky. Gratulací všem zúčastněným, zvláště dámám. A samozřejmě dramaturgyni, Lence Bočkové.
PS Cokoli chcete kromě "půvabné komedie o ženách".

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.