Divadelní spolek Kašpar

Jiří Suchý, Jiří Šlitr

Jonáš a tingl tangl

Premiéra: 20.1.2017. Dramaturgie: Lenka Bočková. Výprava: Radka Josková. Choreografie: Michaela Váňová. Režie: Jakub Špalek.
1:15x


„Uctivý remake.“
Divadlo v Celetné
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
60 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Golftom 70 %
(zadáno: 30.7.2018, počet hodnocení: 36)
přínosný / zajímavý komentář
Viděno v Plzni. Velmi povedený kabaretní večer. Dobře odzpívané a vtipné, i když znáte SŠ nazpaměť.
Coriolanus 70 %
(zadáno: 27.3.2018, počet hodnocení: 45)
Plšík 60 %
(zadáno: 15.2.2018, počet hodnocení: 343)
přínosný / zajímavý komentář
65%
Suzana 50 %
(zadáno: 19.10.2017, počet hodnocení: 194)
Lukáš Sýkora 80 %
(zadáno: 1.7.2017, počet hodnocení: 18)
přínosný / zajímavý komentář
Velmi povedená inscenace jedné z nejslavnějších semaforských her. Velmi dobrý Petr Lněnička jako "Jiří Suchý" a naprosto přesný Zdeněk Dočekal jako "Jiří Šlitr". Docela by mě v podání této dvojice zajímal i Jonáš a dr. Matrace.
Patrik2709 70 %
(zadáno: 2.6.2017, počet hodnocení: 29)
přínosný / zajímavý komentář
Nebyva myslim celkom obvykle: a) vidiet Divadlo v Celetne plne na prasknutie vratane pristavkov, b) v hladisku zaznamenat divakov vo veku od 17 do 77 rokov veku a c) na zaver vsetkych divakov pocut nadsene tlieskat a opakovane si ziadat pridavky. Toto som zazil na predstaveni Jonas a tingl tangl. Asi najpriznacnejsie mi pride byt slovo 'roztomile'. Tradicny jemny humor 'na druhu'. Odzbrojujuci Petr Lnenicka, genialny Zdenek Docekal, ktory hral takmer vsetky skladby bez not (!) Dievcata mohli stylom viac smerovat k Sestram Havelkovym, posobili trochu civilne. Velkorysy divak odpusti :-) Vdaka!
J.S. 60 %
(zadáno: 27.3.2017, počet hodnocení: 78)
přínosný / zajímavý komentář
Původní hra je výrazně vybrána, pokrácena a upravena tak, aby příběh Jonáše končil ještě za války. To, co textově chybí ze samotné Suchého hry, je na závěr doplněno o koncertní přílepek písniček S+Š. Zas tak "uctivý remake" to tedy není. Inscenaci by pomohl uctivý návrat k původnímu textu a méně interpretační uctivosti ze strany P. Lněničky. Jinak hudební výkony všech účinkujících jsou na velmi slušné úrovni. Tato inscenace ukazuje na obecný problém nepřenositelnosti autorského divadla do interpretačního prostředí bez autora, ale jako "hra na Jonáše a tingl-tangl" je povedená.
Mora 20 %
(zadáno: 24.1.2017, počet hodnocení: 127)
přínosný / zajímavý komentář
Představení, které je v podstatě pásmem písniček a šansonů, které mají všichni (nebo téměř všichni)v povědomí v původním podání dua S+Š, nelze dost dobře inscenovat jako "uctivý remake". Při prvních tónech mně vždy v duchu naskočil charakteristický hlas J.Suchého, jeho originální frázování a nezaměnitelný přednes J.Šlitra. Imitovat samozřejmě nelze, to by byla asi parodie, nicméně takto "uctivě" zcela bez nápadu působilo zpívání na jevišti hodně amatérsky. Jako bychom se tak všichni sešli někde u táboráku...

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.