Komorní scéna Aréna

Yasmina Reza

Obraz

Premiéra: 7.1.2017. Překlad: Michal Lázňovský. Dramaturgie: Tomáš Vůjtek. Výprava: Milan David. Výběr hudby a režie: Vojtěch Štěpánek.
1:35x


Celosvětově úspěšná francouzská komedie o třech přátelích, které málem rozdělí odlišný názor na drahý obraz pořízený jedním z nich...
Komorní scéna Aréna
Hodnocení inscenace
Redakce
80 %
Uživatelé
83 %
Hodnocení redakce
Lukáš Dubský 80 %
Jiří Landa 80 %
Termíny představení
21.12. (Čt) 18:30 vstupenky zadané představení Přidání termínu do svého kalendáře - pouze pro přihlášené uživatele
15.1. (Po) 18:30 Přidání termínu do svého kalendáře - pouze pro přihlášené uživatele
26.1. (Pá) 19:00 festivalové představení - 18. GRAND Festival smíchu, Východočeské divadlo Pardubice Přidání termínu do svého kalendáře - pouze pro přihlášené uživatele
30.1. (Út) 18:30 AÚt Přidání termínu do svého kalendáře - pouze pro přihlášené uživatele
celý program divadlaaktivovat hlídání nových termínů
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení

Hodnocení redakce:
Lukáš Dubský 80 %
(zadáno: 1.12.2017, počet hodnocení: 653)
přínosný / zajímavý komentář
Začíná to malichernou hádku o jeden obraz a končí téměř totálním rozkladem přátelských vztahů mezi trojicí kamarádů. A mezitím to stačí být nefalšovaná zábava s mnoha vážnějšími podtóny. Herecky silnému týmu Arény se opět povedlo dokonale charakterizovat jednotlivé postavy - od snobského Borise (A.Čuba), nervního a frustracemi naplněného Marka (M.Cisovský) až po neúspěšného a smířlivého Ivana (J.Kaluža). Více viz blog
Jiří Landa 80 %
(zadáno: 30.11.2017, počet hodnocení: 2751)
přínosný / zajímavý komentář
75% Ne náhodou získala Komorní scéna Aréna dvakrát za sebou titul Divadlo roku - a ve své spanilé jízdě pokračuje dál. Inscenace Obrazu je zcela jistě zatím nejlepší režií V. Štěpánka, který ve spolupráci s T. Vůjtkem nevytvořil pouhou komedii na první dobrou, ale snažil se o co nejvrstevnatější náhled na různorodé charaktery postav tří přátel. A protože se mohl opřít o takovou trojici herců, která figuruje v obsazení, vznikla další prvotřídní divadelní podívaná. A nic na tom nezmění ani fakt, že v závěru už ono nastavené tempo přece jen trochu polevilo.
Hodnocení uživatelů:
Remcoe 90 %
(zadáno: 9.11.2017, počet hodnocení: 35)
Diogenes 80 %
(zadáno: 6.11.2017, počet hodnocení: 26)
přínosný / zajímavý komentář
Nákup jednoho obrazu spustí obnažování vztahů mezi třemi kamarády. Herecký koncert tří protagonistů, z nichž bych ještě vyzdvihl Josefa Kalužu. Autorka se prý překvapivě dobře dokázala vcítit do mužského světa. No..nebo vnesla kus ženského způsobu myšlení do mužského světa.
Grea 80 %
(zadáno: 12.1.2017, počet hodnocení: 49)
přínosný / zajímavý komentář
Obraz jsem viděla už v podání Buranteatru. Oproti brněnským kolegům byl zdejší rozjezd pomalejší, přesto si Aréna nezaslouží míň než 80%. Na hře je úžasné, že se rádoby točí okolo jednoho tématu, ale zároveň je o vztahových a emočních polohách tří kamarádů, které můžou ztvárnit jen herecké osobnosti se silným charismatem. A těmi Čuba, Kaluža i Cisovský bezesporu jsou.
~ Poslední hra Alberta Čuby v KS Aréna. Bude tam chybět.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.