Městské divadlo Brno [Hudební scéna]

Grand Hotel

Premiéra: 5.9.2020. Podle románu Vicki Baumové „Lidé v hotelu“ a filmu režiséra Edmunda Gouldinga. Překlad: Zuzana Čtveráčková. Dramaturgie: Klára Latzková. Scéna: Jaroslav Milfajt. Kostýmy: Andrea Kučerová. Choreografie: Hana Kratochvilová. Dirigenti: František Šterbák, Ema Mikešková. Režie: Stanislav Slovák.
2:35


Elegantně excentrický muzikál z prostředí luxusního berlínského hotelu roku 1928. Svět, ve kterém se prolíná láska a beznaděj, zrození i smrt, smích i slzy. Hotel jako místo, kde se protínají lidské osudy, kde cizí lidé žijí své radosti a smutky vedle sebe, se tak stává působivou metaforou našeho pobývání na tomto světě...
v průběhu představení se na jevišti kouří
Městské divadlo Brno
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
60 %
6061000
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení (6)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Ester_L 10 %
(zadáno: 6.9.2020, počet hodnocení: 99)
přínosný / zajímavý komentář
MDB je se s sebou spokojeno a divákům to stačí. Kvalita je ale nízká, velmi.
Makaluzo1 80 %
(zadáno: 5.9.2020, počet hodnocení: 13)
přínosný / zajímavý komentář
Nelehkého úkolu převést slavný film na divadelní prkna se brněnští tvůrci zhostili na výbornou.Nadchne skvělá scéna,perfektně zahraná hudba,kostýmy,choreografie,pěvecké i herecké výkony.Nutno vyzdvihnout režijní postupy, světelný design i střídání obrazů téměř filmovým způsobem.
Grand Hotel rozhodně stojí za to vidět.
Candie254 70 %
(zadáno: 5.9.2020, počet hodnocení: 212)
přínosný / zajímavý komentář
Krásně výpravný muzikál, který zaujme především opravdu vypilovanými choreografiemi (baletní a jazzové scény) a hudební složkou. Muzikál je to povedený, ale díky rozkouskovanému ději, který se místy celkem táhl (asi by neškodilo méně postav), to podruhé vidět nepotřebuji. Z herců zaujali hlavně Kristian Pekar, Lukáš Vlček a Marta Matějová.
Honzy 70 %
(zadáno: 31.8.2020, počet hodnocení: 213)
přínosný / zajímavý komentář
První uváděný hudební titul v MdB v nové sezoně 2020-21 GRAND HOTEL zaujal především svým komplexním nastudováním.Výborná scénografie,kostýmy jen podtrhly výtečné vyznění tohoto muzikálu.Pochvalu si zaslouží celý soubor,kterému se podařilo skloubit jak pěvecké,taneční i herecké výkony v jeden celek.Výborní byli hlavní představitelé L.Janota,R.Jícha,M.Sedláčková,A.Slanina.Velmi dobře se zhostlili své převážně taneční úlohy T.Smička a P.Földeši.Bezchybný výkon předvedl i orchestr MdB pod vedením F.Šterbáka.Muzikál Grand Hotel Brnu opravdu sluší.Hodnocení 70%.
Eva123 70 %
(zadáno: 31.8.2020, počet hodnocení: 133)
přínosný / zajímavý komentář
Muzikál Grandhotel byl velmi pěkný, s velmi pěknou hudbou (viděla jsem reprízu, či předpremiéru 29. 8.). - Řekla bych, že přímo životní výkon tu podal Kristian Pekar v roli barona von Gaigerna. Lucie Bergerová byla velmi dobrá stárnoucí balerína Grushinskaya. Postava její společnice Raffaely mi nebyla zcela jasná, Diana Velčická ji hrála velmi dobře, ale já jsem postavě pořád nějak nevěřila (jestli to nakonec nebude nějak naopak [což bych přičítala scénáři, ne inscenování]).
Brtník 60 %
(zadáno: 9.9.2020, počet hodnocení: 41)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.