Profil uživatele

Mouni

Volby

Hodnocení

Redaktoři s podobným hodnocením
jméno redaktora: průměrný rozdíl hodnocení (počet společně hodnocených inscenací)
Anežka Kotoučová: 15 % (2)
Michal Novák: 19 % (9)
Veronika Boušová: 20 % (5)
Jiří Koula: 21 % (13)
Helena Grégrová: 23 % (12)

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

(zadáno: 1.7.2019)
Na tohle představení od Vosto5 jsem se těšila půl roku a absolutně v ničem nezklamalo, ba naopak. Tak realistické vykreslení postav a osobností, až člověka mrazí. Dokonalé zpracování klišé témat a klišé konverzaci, vše do sebe perfektně zapadalo, herci byli už skvěle rozhraní a úžasně na sebe reagovali. Tohle můžu jen doporučit.
(zadáno: 16.2.2019)
Na Padesátku jsem se těšila dlouho, měla ji vyhlédnutou několik měsíců a byla stále beznadějně vyprodaná ... a rozhodně nezklamala. Ačkoliv se repliky velmi nápadně podobají těm z filmu a děj už tedy nikterak nepřekvapí, podle mého názoru je to rozhodně typem scénářu, nasazení herců i dějové linie představení jako ušité na speciální a originální "pódium" Rubínu. Pobavili mě všichni tři herci a celé představení krásně a možná až rychle odsypalo, rozhodně bych snesla i půlhodinku navíc ;)
(zadáno: 2.2.2019)
Viděno v rámci Letní Letné 2018 v open airu na piknikove dece na trávě, takže lepší atmosféru na takhle oddychové improvizační představení si nedovedu představit, těžko něco klukům vytknout!
(zadáno: 2.2.2019)
Tuhle hru jsem objevila naprostou náhodou a ani jsem netušila, že scéna Meet Factory ukrývá takový poklad - pořádně nabusenou a zběsile odsypajici černou komedii. Nemůžu si pomoct, ale Anita Krausová pro mě nemohla dosáhnout kvalit a provedení Zuzany Stivínove, i když i ta role k tomu nepřispěla. Trenérka Lucy byla prostě odehrana senzačně, i když na můj vkus až příliš vulgarit, které ale asi k Welshovi a originálnímu znění patří. Skvěle jsem se i pobavila a nad hodně věcmi, bez horšího namáhání, zamyslela. Můžu jen doporučit.
(zadáno: 1.12.2018)
Už moje třetí rubínovska inscenace a taky se mi moc líbila, i když se u ní člověk nepotrha smíchy jako u Obludova ani nekrčí koutky jako u Já, mé druhé já a já, o to víc na mě zapůsobila a zanechala dojem. Obecně tahle genderova témata mám ráda, takže mě nikdy nezklamou, když jsou zajímavě a svěžím způsobem uchopena, což je v Rubínu téměř jistota. Obě herečky hrály skvěle! Zejména "a já říkám a on říká" bylo famózní! Jediné, co mě zklamalo, byla délka, až moc krátké a jako by utle v tom nejlepším.
(zadáno: 27.11.2018)
Výborné představení s mrazivým závěrem, na které jsem se dlouho těšila a necelé dvě a půl hodinky utekly jako voda. Hra má zajímavé téma, které autor vymyslel už před lety, ale zejména na tuhle dobu sedí a v Řeznické ji uchopili naprosto správným způsobem, komorní scéna a blízkost publiku tomuhle sluší. Scéna s lehkou devou mi možná přišla ze začátku jako jednoduché cliche, ale nakonec jsem se u ní skvělé pobavila. Zasloužené ovace při derniéře.
(zadáno: 19.11.2018)
Tak tohle byla naprostá pecka. Tanec v jakékoliv formě miluju, takže už jsem leccos viděla, ale asi nikdy nic tak působivého, éterického, charismatického a profesionálního. Živá hudba, která na pódiu nebyla jen k pouhému doplnění zážitku, ale zejména od druhé poloviny dala představení úžasnou přidanou hodnotu, mě nadchla a celé představení tak gradovalo, že když jsem neměla husí kůži, měla jsem slzy v očích. Dokonale uchopené, neskutečně zajímavě zpracované, díky panu Kunešovi a neskutečným výkonům všech tanečníků.
(zadáno: 15.10.2018)
Velmi příjemná oddechová konverzační komedie, místy velmi vtipná, ale celou dobu rozhodně rychle svištící jako to u správné komedie má být. Chápu, že toto byl asi záměr, ale je škoda, že se autor hry zaměřil na ženská cliché pouze z prostředí nakupování, toto téma by se dalo celkem vděčně rozšířit i dále. Těšila jsem se na Boba Klepla, ale musím říct, že Mojmír Maděrič byl skvělý, stejně jako Václav Jílek místo mého oblíbeného Kryštofa Hádka. A Filip Blažek byl naprosto excelentní!
(zadáno: 2.10.2018)
Naprosto ostudně mi nebyl příběh knihy ani filmu důvěrně známý, což se vlastně ve finále, hlavně při šokujícím a emotivním závěru představení, ukázalo jako výhoda. Výkony všech herců a zejména pana Koprfkingla, mi připadaly úchvatné a celé zpracování mě nadchlo, nemohla jsem z něj spustit oči. Pointa celého příběhu na mě doznívala ještě hodně dní po divadle ...
(zadáno: 16.9.2018)
Velmi oddechová leč inteligentní literárně zpěvná revue, kde to krásně odsypa a všichni neuvěřitelně a vše-umele talentovaní herci si to na pódiu užívají. Zejména bych vyzvedla svou dávnou známou Verču Lazorcakovou, která to od školního divadla na lyceu dotáhla vážně daleko a je strašně šikovná, tahle hra ji moc sedí. Některé básně mi v hlavě utkvěly doteď a určitě bych si také jednou přála zemřít jako mol :)
(zadáno: 27.5.2018)
V této hře podle mě fungovalo vše jak mělo a všichni herci si dokonale sekundovali v čele s úžasnou paní Janžurovou. Pro mě to byla klasická kalichovska inteligentní komedie, kterou by mi určitě nevadilo vidět znovu, pokud by už neproběhla derniéra.
(zadáno: 27.5.2018)
Tato hra patří jednoznačně mezi náročnější a už její popis v titulku tomu zcela odpovídá, takže divák celkem tuší, co ho čeká a možná na něj emoce a zážitky z představení dolehnou až spíše doma než těsně během či po představení. Je v ní jednoznačně mnoho momentů k zamyšlení a ne vždy k tomu pozitivnímu.
(zadáno: 27.5.2018)
Velmi zajímavě pojatá hra, která mě rozhodně i vzhledem ke své skromné délce a perfektnímu výkonu obou protagonistů neuvěřitelně bavila a ani chvíli jsem se nenudila. Balanc mezi klišé a výpovědí jednoho moderního muže našeho století byl podle mě skvělý.
(zadáno: 27.5.2018)
Na tohle představení jsem se neuvěřitelně jako prvorodička a čerstvá máma těšila a absolutně mě nezklamalo, cítila jsem během něj škálu všech možných emocí, celé bylo pojato velmi vtipně, ale na konci mi i slzicka ukápla. Myslím, že by ho měl povinně vidět i každý tatínek jako sondu do duše leckteré maminky. Tleskám výkonu všech protagonistů.
(zadáno: 27.5.2018)
Naprosto úchvatné představení jak po stránce taneční, výrazové i herecké. Neotřelé nápady s přemístěním pódia z hlediště do jeviště uprostřed představení, takže divák nemá ani vteřinu příležitost se začít nudit. Navíc celé pojato velmi vtipně, můžu jen doporučit.
(zadáno: 15.4.2018)
Velmi svěží a nevšední tragikomedie na ještě víc nevšední téma. Hudba je vážně skvělá, i když muzikál je to s pěveckými výkony herců spíš s nadsázkou :) Skvěle vymyšlená scéna, představení mělo spád, samozřejmě musím vyzdvihnout excelentní výkon Patrika Dergla, jeho taneček i vložky navíc během derniéry. Moc jsem se bavila.
(zadáno: 11.3.2018)
Na toto zpracování jsem se těšila strašně dlouho a vůbec mě nezklamalo, ba naopak předčilo očekávání. Vynikající výkony všech představitelů, hlavně pan Cina nádherně zpívá a zasloužil by si v muzikálu ještě více prostoru, nadčasový humor pana Krause jako vždy výborný, tady snad musel sednout úplně každému, tleskám taky komornímu živému orchestru a jen bych uvítala možná více tance a kvalitnější tanečníky. Jinak naprosto úchvatné představení pro diváka každého věku a naložení, celou dobu jsem se usmívala a odcházela se skvělou náladou.
(zadáno: 10.2.2018)
Nezpochybnitelně náročný a za srdce beroucí výkon paní Maciuchove, velmi náročný je také koncept celého one woman show, jak pro produkci, tak pro diváky, ale možná by opravdu neškodil jeden herec na oživení scény navíc, i když chápu, že celý koncept by byl pak o něčem jiném.
(zadáno: 2.2.2018)
Čekala jsem kvalitní muzikál s vynikající hudbou Ondry Brzobohateho, ale výsledek ještě o mnoho předčil moje očekávání! Muzikál nepostrádá důvtip, rychlé scény, skvělé výkony všech herců, zejména pak Cyrana, o romantické chvíle není taky nouze a je zachován text ve verších, což je vskutku krásné a působivé. Tleskám celému týmu a možná bych jen doporučila dobové oblečení pánů, co jim lépe padne a propracovat více scénu a osvětlení, i když podium je hodně limituje.
(zadáno: 29.1.2018)
Ačkoliv už je to nějaký pátek, co jsem tuhle hru viděla, v paměti mi utkvěla doteď především tím, že takhle upřímně od srdce jsem se dlouho nezasmala. Skutečná oddechovka a moc zajímavý nápad s výběrem pokračování hry ponechany na hlasování publika.
(zadáno: 29.1.2018)
Moje první a zatím poslední hra Dejvického divadla, která mě vážně pobavila, výkony všech herců excelentní, zejména Simona Babcakova mě nadchla. Z první řady skvělý zážitek.
(zadáno: 28.1.2018)
Tak takhle jsem se dlouho nepobavila! Hra svištěla zběsilým, ale dechberoucim tempem, další scéna předčila tu předešlou, připadala jsem si chvílemi jako v kině, nevšední zážitek. Malinko jsem se bála vulgarity na jevišti, ale k tomuhle představení to prostě sedlo stejně jako skvělí energičtí herci a sexy taneček :) Všechno bylo skvělé včetně retrospektivního vyprávění dějství a šla bych klidně podruhé. Stokrát doporučuji, málokterá hra mě tolik nadchla!
(zadáno: 28.1.2018)
Muzikál jak má být s vtipnými replikami, velmi zajímavě řešenou scénou na dvě patra, zajímavými herci, skvělými písničkami, živým orchestrem, který už dnes není samozřejmostí a obdivuhodným výkonem představitelky hlavní role. Jen tance mohlo být možná trošku více, muzikál si o to vyloženě říká a také alespoň o jednu zpěvačku či zpěváka více.
(zadáno: 19.1.2018)
Naprosto úžasná hra, která bez pochyby pobaví až k popukani svým nekonvenčním (anti) rasistickým humorem, který nikoho neurazí. Výkony všech tří herců úžasné, každý úplně jiný. Scéna A Studia Rubín se dokonale pro tohle zpracování hodí. Můžu jen tisíckrát doporučit.