A studio Rubín

Padesátka

Premiéra: 28.3.2014. Dramaturgie: Vojtěch Kotek & kol. Výprava: Adriana Černá. Hudba: Viliam Béreš, Patrick Karpentski, Sára Vondrášková a citace. Režie: Vojtěch Kotek.
1:15x | Poslední uvedení: prosinec 2019.


„Pavka je nejstarším žijícím členem tradiční běžkařské rodiny. Bojí se, že syn Jura nedokáže naplnit jeho odkaz, protože místo Jizerské padesátky ho totiž zajímají manželky rolbařů a členů horské služby. Pavka kvůli tomu nemůže jet rolbou, kvůli studu před rolbaři každý druhý den nosí zásoby do své horské chaty v krosně, která je čím dál těžší. Ne kvůli obsahu, ale proto, že na Pavku stále více a více doléhá tíha těžkého rodinného osudu. Osudu, který je stejně mrazivý, jako zmrzlé sliny vyčerpaných běžkařů...“
14!

inscenace již byla stažena z repertoáru

A studio Rubín
Hodnocení inscenace
Redakce
73 %
Uživatelé
77 %
77431000
Volby

Hodnocení (50)

HODNOCENÍ REDAKCE:
Lukáš Dubský 70 %
(zadáno: 13.3.2017, počet hodnocení: 852)
přínosný / zajímavý komentář
Tohle je přesně ten typ her, které Kolečko umí. Na relativně malém prostoru dokáže načrtnout bláznivě nepravděpodobnou zápletku, silně nekorektní, vulgární a přesto velmi vtipné dialogy a má to i přidanou hodnotu, která se pod tou vší srandou skrývá. Několika hluchým místům se sice scénář neubrání, ale daří se všem třem hercům. Asi nejlepší je O. Pavelka jako svérázný horal Pavka.
Lukáš Holubec 60 %
(zadáno: 3.8.2016, počet hodnocení: 656)
přínosný / zajímavý komentář
Na rozdíl od kolegů spojitost se Zakázaným uvolněním tolik nevidím (ano, tři herečky x tři herci, obě hry hrané na baru). Padesátka však v originálnějším prostředí, čímž myslím horskou chatu a vztah k horám, řeší samozřejmě přes těžko uvěřitelnou zápletku a skrze svérázný humor Petra Kolečka vztahy v rodině. Nejčastěji otec x syn. Především pak zajímavý problém otcových nadějí vkládaných do syna. Možná by neškodilo ještě více zabřednout do "vážna", ale pochopitelně byla inscenace zaměřena především na využití komediálního talentu všech tří protagonistů. Ten byl dokázán mírou dostatečnou.
Jiří Koula 80 %
(zadáno: 27.12.2014, počet hodnocení: 1565)
přínosný / zajímavý komentář
75% Prostě mužská verze Zakázaného uvolnění, co k tomu více dodat. Snad jen, že "originál" je o něco povedenější.
Jiří Landa 80 %
(zadáno: 18.9.2014, počet hodnocení: 2895)
přínosný / zajímavý komentář
Anotace Zakázané uvolnění v pánském podání přesně vystihuje Padesátku, v níž excelují J. Prachař, M. Taclík, ale především pak O. Pavelka. Text byl opečován dramaturgem a režisérem v jednom V. Kotkem, což je na výsledku vidět, poněvadž v inscenaci chyběly zbytečně protahované scény, což je mnohdy u Kolečkových her (a následných inscenací) hlavním kamenem úrazu. V Padesátce se navíc ani přes crazy humor nevytratilo ono cosi navíc, co je pod nánosem vtipných replik uschováno. V. Kotkovi se režijní debut vydařil a P. Kolečko dokázal, že se i přes nadprodukci her a scénářů zatím ještě nevyčerpal.
Helena Grégrová 80 %
(zadáno: 18.9.2014, počet hodnocení: 1432)
přínosný / zajímavý komentář
Tahle Padesátka je zkrátka a dobře na osmdesátku! ;)
Pavel Širmer 70 %
(zadáno: 9.6.2014, počet hodnocení: 1606)
přínosný / zajímavý komentář
Další komedie P. Kolečka dokazuje, že jeho humor se stále nevyčerpal. Pořád se mu daří poměrně banální myšlenky sdělovat odlehčeným způsobem, který může ve výsledku divákovi přinést více než jen pobavení. Přestože ženské Zakázané uvolnění je intenzivnější jízdou, Padesátka za ním mnoho nezaostává. Neméně překvapivé zvraty a vyústění, zajímavá závěrečná pointa. Trojice dobře sehraných herců přispěla k pozitivnímu dojmu.
Jan Pařízek 70 %
(zadáno: 8.4.2014, počet hodnocení: 784)
přínosný / zajímavý komentář
Popis "mužská verze Zakázaného uvolnění" není až tolik od věci. Určitě se dá najít vícero společných prvků. Nicméně právě Zakázané uvolnění je z mého pohledu přeci jen povedenější. Zde je, hlavně v první části, několik slabší míst a občas se hra až zbytečně dlouho zasekne na některém tématu a nemá takový spád. Na druhou stranu i tady je spousta vtipných a povedených momentů, zajímavý příběh a dobré herecké výkony, z nichž nejlépe u mě obstál M. Taclík. Zároveň krásná pocta běžkám, Jizerským horám a legendární jizerské padesátce. Kdo je příznivec tohoto sportu, ten nemůže odcházet zklamán.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Nikki123 90 %
(zadáno: 15.5.2019, počet hodnocení: 148)
přínosný / zajímavý komentář
Skvělé výkony herců a skvělá atmosféra představení.
Ivo Železný 100 %
(zadáno: 20.3.2019, počet hodnocení: 228)
přínosný / zajímavý komentář
Další tip top dívadlo. Vynikající černá komedie, zatím zdaleka nejlepší kus od Petra Kolečka ve vynikajícím provedení pánů Ondřeje Pavelky, Jakuba Prachaře a Marka Taclíka. Režie Vojtěch Kotek.

Hraje se v hospodě v předsálí. Pozor, vpouští se jen pár minutek před představením. Je vhodné utábořit se v divadelní kavárně v průjezdu dostatečně včas, je tam jen pár stolků.
Mouni 100 %
(zadáno: 16.2.2019, počet hodnocení: 24)
přínosný / zajímavý komentář
Na Padesátku jsem se těšila dlouho, měla ji vyhlédnutou několik měsíců a byla stále beznadějně vyprodaná ... a rozhodně nezklamala. Ačkoliv se repliky velmi nápadně podobají těm z filmu a děj už tedy nikterak nepřekvapí, podle mého názoru je to rozhodně typem scénářu, nasazení herců i dějové linie představení jako ušité na speciální a originální "pódium" Rubínu. Pobavili mě všichni tři herci a celé představení krásně a možná až rychle odsypalo, rozhodně bych snesla i půlhodinku navíc ;)
Misokara 100 %
(zadáno: 16.4.2018, počet hodnocení: 8)
přínosný / zajímavý komentář
pecka!
Avlis 100 %
(zadáno: 26.1.2018, počet hodnocení: 118)
přínosný / zajímavý komentář
Musím přiznat, že jsem od této hry moc nečekala,ale byla jsem tedy velmi mile překvapena. Hra byla svižná, nebyla tam žádná hluchá místa a fakt jsme se bavili. Plusem bylo, že se jelo bez přestávky, ta by představení ublížila. Všichni tři pánové hráli skvěle a užívali si to a my s nimi. Líbilo se mi to více než stejnojmenný film. Takže bravo!!!
Sabina92 90 %
(zadáno: 22.11.2017, počet hodnocení: 39)
přínosný / zajímavý komentář
Vtipné, originální, dobře obsazené, skvěle jsme se bavili a zasmáli. Samotní herci se odbourali tak, že nemohli chvilku dál hrát, ale vše v pohodě zvládli. Tento způsob humoru se nám líbí, doporučujeme všem, líbilo se i starším věkovým kategoriím. Film se nám také líbil, ale hra má trošku jinou atmosféru.
Lusilda 50 %
(zadáno: 26.9.2017, počet hodnocení: 75)
přínosný / zajímavý komentář
U některých prvoplánových vtipů je člověku až trapně, ale většina diváků se řezala smíchy, takže to asi funguje.
Cyr Masner 100 %
(zadáno: 6.5.2017, počet hodnocení: 9)
přínosný / zajímavý komentář
Takovej horskej humor... Jak to máte hodnotit, když máte chalupu v Bedřichově a jezdili jste na soustředění na Studenov?
Mimouch 80 %
(zadáno: 3.5.2017, počet hodnocení: 50)
přínosný / zajímavý komentář
"Vymakaná" komedie se svižným tempem, vkusným humorem a dobrými hereckými výkony. Výborné představení bez hluchých míst, kdy se divák baví od začátku do konce. 85%
Barka 90 %
(zadáno: 15.2.2017, počet hodnocení: 253)
přínosný / zajímavý komentář
Je to sprostý, neomalený, nekorektní, nechutný... ale strašně dobrý! Jo, tohle můžu :)
Zdeněk Malinský 60 %
(zadáno: 25.9.2016, počet hodnocení: 57)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
55%
Od Kolečka i v Rubínu jsem určitě viděl lepší věci. O trošku lepší než Federer-Nadal. Vtípky s homosexuální tématikou očekávané a trapné (inspirace Troškou?). Herecky určitě nejlepší Taclík. Srovnání se Zakázaným uvolněním určitě ne. Palec nahoru s velkými výhradami. Přátele bych určitě pozval do Rubínu na úplně jiné hry.
Bernardblack 80 %
(zadáno: 29.6.2016, počet hodnocení: 252)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Kolečko očividně použil dobrou mázu a tak jeho divadelní stopou profrčíte ani nevíte jak a náramně se u toho bavíte (i když nejste gerontofil:)
Horal Pavka (skvělý Pavelka) má koule a nezalekne se ničeho (snad až na tu mlhu:)
Greetchen 80 %
(zadáno: 23.6.2016, počet hodnocení: 80)
přínosný / zajímavý komentář
(18.5.2016) Mám ráda Zakázané uvolnění. Mám ráda buddy komedie. Očekávala jsem tedy, že s Padesátkou nesáhnu vedle. Zdařilé představení a sonda to mužského uvažování o opravdovém chlapáctví. Herecky silné ředstavení, které pobaví a zasáhne. Navíc umocněné intimitou prostoru (hraje se v předsálí u baru), kdy před sebou máte herce doslova na dosah.
Lovin 80 %
(zadáno: 19.5.2016, počet hodnocení: 209)
přínosný / zajímavý komentář
Výborná hra plná hlášek. Jak už někdo zmiňoval, nebylo tam nic navíc. Pozor, lehce vulgární, není pro puritány a upjaté jedince.
Honza1 80 %
(zadáno: 5.3.2016, počet hodnocení: 84)
přínosný / zajímavý komentář
Vtipné a svižné představení. Cca 70 min. bez přestávky, bez hluchých míst, velmi rychle uteklo. Lehce vulgární, ale to k ryze pánskému představení tohoto typu prostě patří, i když chápu, že někomu to třeba může trochu vadit. Všichni tři pánové byli výborní. Pro mě ale dominoval výkon vynikajicího O.Pavelky. Výborná zábava umocněná prostorem a bezprostředním kontaktem s herci, neboť se hraje - stejně jako ryze dámské Zakázané uvolnění - netradičně v předsálí, na baru. Celkově moc příjemný zážitek.
Edna E 80 %
(zadáno: 24.11.2015, počet hodnocení: 28)
přínosný / zajímavý komentář
Bavila jsem se, vícekrát. Mám ráda něco nového a s tím pánové přišli. Hra založená na slovním humoru, i když pro někoho nedostatečně intelektuálním. Ale je to živé, smějete se a jste překvapení jak tohle někoho může napadnout a následně to herecky podat. Prostě alternativní malá scéna jak vyšitá... tohle Rubín umí!
HanaH 60 %
(zadáno: 14.5.2015, počet hodnocení: 6)
přínosný / zajímavý komentář
Vtipná lehce přisprostlá hra.
Lenka458 80 %
(zadáno: 1.1.2015, počet hodnocení: 120)
přínosný / zajímavý komentář
-20% za přecpané divadlo
Teejay 70 %
(zadáno: 17.11.2014, počet hodnocení: 66)
přínosný / zajímavý komentář
Dokonalé využití prostoru Rubínu, dynamický spád a překvapivá pointa, není co vytknout.
Lumca 60 %
(zadáno: 18.9.2014, počet hodnocení: 326)
přínosný / zajímavý komentář
65 %
Graen 70 %
(zadáno: 7.4.2014, počet hodnocení: 4)
přínosný / zajímavý komentář
Svižné a vtipné dialogy, maximální využití prostoru, přesvědčivé herecké výkony. Nebyla jsem si na konci jistá kdo vlastně zmizel v mlze a tipovala bych někoho jiného. Jinak velmi zábavné představení, určitě chci od Kolečka vidět další věci. Byla jsem spokojená i s délkou představení, okolo 60 minut.
Pajunkas 100 %
(zadáno: 24.2.2020, počet hodnocení: 46)
Adela_H 80 %
(zadáno: 20.11.2019, počet hodnocení: 64)
Cujo 60 %
(zadáno: 12.9.2019, počet hodnocení: 72)
Rivah 50 %
(zadáno: 28.8.2019, počet hodnocení: 212)
MikulaF 80 %
(zadáno: 24.4.2019, počet hodnocení: 55)
Lapte 70 %
(zadáno: 14.3.2019, počet hodnocení: 30)
Martuska17 70 %
(zadáno: 24.2.2019, počet hodnocení: 36)
Andro 50 %
(zadáno: 10.12.2018, počet hodnocení: 46)
PavelK 80 %
(zadáno: 29.4.2018, počet hodnocení: 197)
MarekLinhart 60 %
(zadáno: 30.1.2018, počet hodnocení: 152)
Prynychovi 90 %
(zadáno: 16.6.2017, počet hodnocení: 25)
Peetra 80 %
(zadáno: 25.1.2017, počet hodnocení: 153)
DaZeL 80 %
(zadáno: 25.9.2016, počet hodnocení: 85)
Boo 70 %
(zadáno: 25.9.2016, počet hodnocení: 119)
BlackAngel 70 %
(zadáno: 1.7.2016, počet hodnocení: 22)
Petullkaaa 100 %
(zadáno: 25.6.2016, počet hodnocení: 43)
Simona 80 %
(zadáno: 4.5.2016, počet hodnocení: 56)
Bacraj 80 %
(zadáno: 9.4.2016, počet hodnocení: 164)
Tarbík 70 %
(zadáno: 18.6.2015, počet hodnocení: 121)
Hanala 90 %
(zadáno: 17.11.2014, počet hodnocení: 30)
Zuluk 80 %
(zadáno: 15.10.2014, počet hodnocení: 93)
Ttchor 40 %
(zadáno: 14.6.2014, počet hodnocení: 63)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.