Studio DVA divadlo

Šíleně smutná princezna

Premiéra: 25.11.2016 | 2:30
Dramaturgie: Darina Abrahámová. Kostýmy: Simona Rybáková. Hudba: Jan Hammer ml. Texty písní: Ivo Fischer, Jan Fischer. Hudební spolupráce: Kryštof Marek. Choreografie: Adéla Stodolová. Dirigenti: Kryštof Marek, Miloš Krejčí. Scéna a režie: Šimon Caban.
Divadelní adaptace legendární hudební pohádky. Příběh prince a princezny ze sousedních zemí, kteří mají na přání svých otců a jejich rádců uzavřít sňatek, ale rozhodnou se sami si vybrat partnera...
D6+  
Studio DVA divadlo
Hodnocení inscenace
Redakce
57 %
Uživatelé
76 %
76601000
Hodnocení redakce
Iva Bryndová 50 %
Jiří Landa 60 %
Jan Pařízek 60 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
10.2.Čt19:00 vstupenky
11.2.19:00 vstupenky
12.2.So14:00 vstupenky
12.2.So18:00 vstupenky
13.2.Ne14:00 vstupenky

Volby

Hodnocení (62)

HODNOCENÍ REDAKCE
Iva Bryndová  50 %
(zadáno: 26.3.2017, počet hodnocení: 290)
+ přínosný / zajímavý komentář
Výborné výkony, hlavně hlavní dvojice. Rozčilovala mě mizerná scénografie, jako z velmi slabé studiové pohádky. Hudba je prostě dobrá, přidané písničky rovněž, pomáhá jí skvělé živé provedení. Modernizace někdy funguje, někdy mi přišla skutečně zbytečná a mimo mísu, zejména závěr mi prostě nesedl.
Jiří Landa  60 %
(zadáno: 3.3.2017, počet hodnocení: 2897)
+ přínosný / zajímavý komentář
65% Nastudování legendární pohádky považuji za zdařilé. Režie příběh v únosných mezích zmodernizovala, čímž získala prostor k rozehrání mnoha vtípků, které oživovaly notoricky známý děj. Š. Caban tak dal divákům i cosi milého navíc, čehož se ovšem mohl zdržet J. Kraus v roli jednoho z rádců. Jeho glosy různorodého charakteru se do takového divadelního tvaru nehodily. Herecky i pěvecky si jistá dvojice J. Cina a B. Kohoutová patří k hlavním oporám inscenace, jejich souhru je radost sledovat. Na hudebních produkcích Studia Dva vždy oceňuji živý orchestr a kvalitní hudební nastudování muzikálů.
Jan Pařízek  60 %
(zadáno: 9.1.2017, počet hodnocení: 793)
+ přínosný / zajímavý komentář
V první řadě pěkné písně v podání dobře znějícího živého orchestru. Vedle toho zaujalo modernější uchopení celé pohádky. Líbilo se mi využití mobilů, selfie, sociálních sítí a různých jiných prvků aktuální doby, jenž se do celého příběhu povedlo velmi slušně zakomponovat. Nicméně mi již příliš nesedla aplikace všemožných politických narážek v podání obou rádců. Někdy mi to přišlo laciné, jindy až příliš násilné, celkově pak zbytečně posouvající vyznění původní pohádky. Ale jinak oceňuji velmi dobré výkony hlavně J. Ciny a B. Kohoutové. Z ostatních pak vynikla výtečná D. Kolářová.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Milovník divadla  80 %
(zadáno: 27.6.2020, počet hodnocení: 10)
přínosný / zajímavý komentář
Skvělé Herecké obsazení. Velmi pěkně zpracované, přidané moderní prvky jsou na místě. Představení je plné energie a je vhodné nejen pro děti. Rozhodně tohle představení můžu doporučit.
M217  90 %
(zadáno: 21.5.2020, počet hodnocení: 30)
přínosný / zajímavý komentář
Velmi chytře udělaná divadelní adaptace této kultovní pohádky. Nejvíce překvapil kvalitní živý orchestr a hlavně skvělý pěvecký i herecký výkon Jana Ciny. Opravdu pobaví pánové Klepl a Kraus v rolích rádců. Představení mělo vtip, spád i milé nostalgické momenty.
Kutikk  70 %
(zadáno: 2.2.2020, počet hodnocení: 11)
přínosný / zajímavý komentář
Milé představení, u kterého se zasmějete, zazpíváte a odcházíte s úsměvěm na tváři. Když začne Jan Cina zpívat, musím říct, že jsem měla husinu na kůži. Ten jeho hlas je nádherný. Nejvtipnějšími scénami jsou ty, kde se objeví Kraus s Kleplem.
Betka_S  50 %
(zadáno: 20.1.2020, počet hodnocení: 57)
přínosný / zajímavý komentář
Urputná snaha držet se originálu nedovolí divákům zapomenout na to, že Vondráčková a Neckář jsou prostě jen jedni. Neuškodilo by jít trochu víc vlastní cestou, závěrečný vtip je prostě od princezny, která princovi sahá tak po ramena, vyloženě trapný. U inovací se nemohu rozhodnout, jestli mi vadily nebo ne, politických narážek je dost, ale Krausovi role sedí. Pěvecké i herecké výkony dobré.
Margaret  80 %
(zadáno: 1.1.2020, počet hodnocení: 92)
přínosný / zajímavý komentář
Povedená pohádka. % navíc dávám za B. Kohoutovou a J. Cinu - stejně dobří jako originál.
Martina divadelnice  70 %
(zadáno: 22.10.2019, počet hodnocení: 9)
přínosný / zajímavý komentář
Jak již bylo řečeno , klasická pohádka s původními písněmi v moderním nastudování. Kohoutová a Cina výborní , v rolích rádců Kraus a Klepl nemají chybu. Oceňuji živou muziku a choreografii.
Mjetelova  40 %
(zadáno: 13.10.2019, počet hodnocení: 39)
přínosný / zajímavý komentář
Jan Cina je výborný zpěvák a herec, děti ho milovaly. Výstupy Jana Krause, ač ho mám velice ráda, mi připadaly jako kratičké Show Jana Krause. Scéna byla zajímavě vyřešená promítáním "kulis" na plátna, což umožnilo rychlé střídání scén, zmíněná rychlost mi ale někdy až vadila. Na můj vkus bylo v představení až příliš politických narážek (Mluvčáček, ruská politika, kampaň v médiích...). Na pohádku opravdu příliš násilné, v původním filmu se s tím pracovalo jemněji. Mobily a selfíčka na scéně se dětem líbí, mně by nechyběly. Co kvituji, že všechny děti dostaly cca 20cm podsedák, aby lépe viděly.
RaB  80 %
(zadáno: 28.6.2019, počet hodnocení: 124)
přínosný / zajímavý komentář
Pro děti to moc není ale já jsem se bavil. Narážky Honzy Krause na aktuální politické dění (ovčáček čtveráček apod.) bych v pohádce nečekal ale hodily se tam. Jedná se o velice moderní zpracování a proto je třeba mít trochu nadhled při sledování :)
Michalmusek  70 %
(zadáno: 23.6.2019, počet hodnocení: 234)
přínosný / zajímavý komentář
Klasická pohádka v moderním kabátě. Skvěle zazpívané Berenikou Kohoutovou.
Romana35  70 %
(zadáno: 23.6.2019, počet hodnocení: 202)
přínosný / zajímavý komentář
Výborná ústřední dvojice princezny a prince v podání Bereniky Kohoutové a Jana Ciny. Oba umějí dobře zpívat, oceňuji živý orchestr na jevišti (i když skryt před zraky diváků). Scéna zajímavě udělaná. Představení se drží předlohy filmu, i když některé moderní prvky (jako např. selfíčka s mobilem) se mi moc nelíbily.
Divadelník..  60 %
(zadáno: 14.4.2019, počet hodnocení: 19)
přínosný / zajímavý komentář
Moc se mi nelíbí v představení novodobé prvky. Ale jednoznačně nejlepší Jan Cina, skvělý herec, výborný zpěv!
Jana Krátká  100 %
(zadáno: 18.2.2019, počet hodnocení: 19)
přínosný / zajímavý komentář
Úžasné, krásně zazpíváno, nápaditá scéna!
Valmez  70 %
(zadáno: 5.11.2018, počet hodnocení: 260)
přínosný / zajímavý komentář
Až na to moderno, dobrý.

Viděl jsem 2x.
Monday  80 %
(zadáno: 28.10.2018, počet hodnocení: 31)
přínosný / zajímavý komentář
Dobře jsme se pobavili, Jan Cina opravdu skvěle zpívá.
Makronka123  80 %
(zadáno: 13.10.2018, počet hodnocení: 42)
přínosný / zajímavý komentář
Milé zpracování a příjemné pojetí notoricky známé pohádky. Divadlo je vhodné pro menší diváky, ale dospělí se určitě také nudit nebudou. Krásně zakomponovaná hudební vložka také zvyšuje mé hodnocení.
Mouni  90 %
(zadáno: 11.3.2018, počet hodnocení: 24)
přínosný / zajímavý komentář
Na toto zpracování jsem se těšila strašně dlouho a vůbec mě nezklamalo, ba naopak předčilo očekávání. Vynikající výkony všech představitelů, hlavně pan Cina nádherně zpívá a zasloužil by si v muzikálu ještě více prostoru, nadčasový humor pana Krause jako vždy výborný, tady snad musel sednout úplně každému, tleskám taky komornímu živému orchestru a jen bych uvítala možná více tance a kvalitnější tanečníky. Jinak naprosto úchvatné představení pro diváka každého věku a naložení, celou dobu jsem se usmívala a odcházela se skvělou náladou.
Plšík  60 %
(zadáno: 25.2.2018, počet hodnocení: 591)
přínosný / zajímavý komentář
65%
Maranta  60 %
(zadáno: 31.1.2018, počet hodnocení: 47)
přínosný / zajímavý komentář
Poctivě nastudované a s chutí zahrané představení, které však ničím nepřekvapí. Moc nechápu, proč inscenovat divadelního dvojníka něčeho, co existuje v dokonalé filmové podobě. Možná byla úcta k filmu tak veliká, že se režisér obával cokoli změnit, ale jistá přidaná hodnota by byla logickým posunem dnes už klasické pohádky. To ale asi nejspíš posoudí cílová skupina - dětský divák nebo milovník pohádek (já jsem se na představení ocitla spíše omylem, lístek jsem dostala).
LucieK  100 %
(zadáno: 27.1.2018, počet hodnocení: 19)
přínosný / zajímavý komentář
Velice kutlivovaně zpravcovaná muzikálová pohádka. Žádné zbytečné šaškrány, prostě klasika. Skvělé výkony mladé generace. Cina a Kohoutová jsou prostě milováníhodni. Přžedstavení, přestože je pohádkové, tak je spíše pro starší-řekla bych, že školní - děti. za mě naprostá spokojenost.
Rejpalka  50 %
(zadáno: 19.11.2017, počet hodnocení: 124)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Adaptace legendární pohádky se zdařila hlavně díky chemii hlavních představitelů Jana Ciny a Bereniky Kohoutové. Částečná modernizace, kdy si prince pořizuje selfie, přibližuje klasiku dnešním dětem, které byly nadšené. Dospělý divák si vychutná spíš vypointované hlášky Jana Krause jako jednoho z rádců. Hodnocení ubírá minimalistická scéna, která účelně využívá projekce ale alespoň se vměstnal orchestr. Celkově jde o zdařilou aktualizaci klasiky která obstojí v dnešní době jako hlavně odpočinkové představení.
AliV  70 %
(zadáno: 12.10.2017, počet hodnocení: 101)
přínosný / zajímavý komentář
Svěží inscenace, které škodí, když se snaží příliš přiblížit původnímu filmu. V hlavních rolích září talentovaní Berenika Kohoutová s Janem Cinou, z vedlejších rolí zaujala Anna Šišková v roli chůvy.
Anah  80 %
(zadáno: 11.10.2017, počet hodnocení: 184)
přínosný / zajímavý komentář
krásná vzpomínka na dětství úžasní Jan Cina a Berenika Kohoutová vtipní byli i pan Kraus a Klepl mě se to prostě líbilo
DivadelniFan  100 %
(zadáno: 21.7.2017, počet hodnocení: 235)
přínosný / zajímavý komentář
Nemám slov. Krásné, efektivní, moderní, vtipné. Nechybí tomu absolutně nic. Excelentní Jan Cina! Skvělá Berenika Kohoutová, Klepl a Kraus mě velmi bavili. Šiškové slovenština byla zpestřením a její srdečnost a láska k princezně mi byla bližší, než v podání Daniely Kolářové. Skvělí králové Navrátil i Mejzlík a Frej. A moc se mi líbil i záskokový V. Jílek v roli Kokošky (ten den Štabrňák jako Rádce Kulatý) Opravdu vřele doporučuji! Stojí to za to!
Kapybara_2  70 %
(zadáno: 20.5.2017, počet hodnocení: 21)
přínosný / zajímavý komentář
Kdo by neměl rád filmovou Šíleně smutnou princeznu. Proto jsem se ze začátku jejího jevištního nastudování bála. Výsledek ale rozhodně stojí za vidění - jde o povedenou, pohodovou pohádku pro celou rodinu. Jan Cina a Berenika Kohoutová jsou v hlavních rolích odzbrojující, oba dokonale zvládají i pěvecké party. Možná jen Jan Kraus si mohl odpustit některé své poznámky k aktuální situaci u nás - lépe by se vyjímaly v jeho televizním pořadu...
Čiko  60 %
(zadáno: 18.5.2017, počet hodnocení: 770)
přínosný / zajímavý komentář
Líbili se mi Jan Cina, Berenika Kohoutová a Daniela Kolářová. Pro mě lehký nadprůměr, ale oceňuji, že měl někdo odvahu pustit se do této legendární pohádky, jedné z nejhezčích v české kinematografii...
Martin21  50 %
(zadáno: 25.4.2017, počet hodnocení: 372)
přínosný / zajímavý komentář
Zaujali mne pouze Berenika Kohoutova s Janem Cinou v titulnich rolich a pak Daniela Kolarova. V cinohernich pasazich mi obcas prislo, ze jsem na estrade nez v divadle...
Ala  80 %
(zadáno: 22.4.2017, počet hodnocení: 140)
přínosný / zajímavý komentář
Moc hezké představení s výbornými představiteli ústřední dvojice. Honza Cina i Berenika Kohoutová rozhodně stojí za vidění :-).
Charmingirl  90 %
(zadáno: 8.2.2017, počet hodnocení: 22)
přínosný / zajímavý komentář
Měla jsem ze začátku trochu obavy, protože originál je originál Neckář a Vondráčková jsou nenahraditelní, ale Jan Cina a Berenika Kohoutová byli opravdu báječní a zpěv i projev měli s filmovými předlohami výborný. Lehké inovace do moderní doby muzikálu slušelo. Jednoduchá scéna s decentně doplněnou projekcí byla také velmi povedená. Zbytek obsazení také na 1* (Berenika Kohoutová, Jan Cina, Bohumil Klepl, Jan Kraus, Oldřich Navrátil, Ladislav Frej, Daniela Kolářová, ?)
Jirkan  70 %
(zadáno: 6.2.2017, počet hodnocení: 564)
přínosný / zajímavý komentář
6.2. 2017: Některé projekce jsou až moc naivní. Místy se kopíruje doslovně film. Komická dvojce je tak trochu nešvar produkcí, ovšem díky druhé půlce a vyvolané reakci u pozorného diváka je beru, fungují. Polemika by se dala vést nad výkonem A. Šiškové. Ovšem na druhou stranu je tu povedené hudební aranžmá, vtipná a fungující aktualizace moderní pohádky, některé režisérské a scénografické nápady, kostýmy. Špičkou ledovce, třešní dortu je nasazení B. Kohoutové a J. Ciny! Naprostý punc inscenace! Důvod, proč jít na hudební divadlo v Praze! Velmi dobrá rodinná inscenace.
Petr Jan  90 %
(zadáno: 16.1.2017, počet hodnocení: 6)
přínosný / zajímavý komentář
U tohoto představení jsem se ani minutu nenudil. Je skvěle narežírované i obsazené. Jsou tam úžasné kostýmy i scéna. Berenika Kohoutová i Honza Cina jsou skěle sehraní a moc hezky se na ně kouká a samozřejmě jim to úžasně zpívá. Další protagonisté jako pan Frej, paní Kolářová a v neposlední řadě pan Kraus a Klepl dodávají představení na výjimečnosti...
Fedorocko  90 %
(zadáno: 27.12.2016, počet hodnocení: 591)
přínosný / zajímavý komentář
Příjemné převedení krásné pohádky do pěkného muzikálu.Herecká obsada výborná,Jan Cina skvělý. Bylo zajímavé sledovat tento rok tohoto mladého muže v různých hereckých polohách, jak v divadle, tak i ve filmu a seriálu. A vždy vynikající. Ostatní herci podali vyrovnané výkony a celkově se představení povedlo. Humorné vsuvky do současnosti nebyly vůbec rušivé,naopak pobavily.Suma sumárum - určitě palec nahoru.
Honzy  50 %
(zadáno: 19.12.2016, počet hodnocení: 222)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Divadelní adaptace ŠÍLENĚ SMUTNÉ PRINCEZNY ve Studiu Dva nijak nevybočila s již dříve uvedenými hudeb.počiny.Hlavní nedostatek je ve scénáři,neboť inscenace přejala většinou doslovné dialogy s filmu a přidané jsou,ne vždy povedené,repliky na současnost.Také choreografie a scénografie je pojata velice úsporně.A to je na plnohodnotný muzikál málo.Plusově lze ohodnotit live hudební složku,včetně výborného ozvučení,dále herecký i pěvecký výkon Jana Ciny.Z ostatních rolí není co hodnotit neboť se herci rychle střídali na malém jevišti, jako na běžícím pásu.Psáno z reprízy 16.12.2016 Hodnocení 50%.
Hanyzka89  100 %
(zadáno: 15.12.2016, počet hodnocení: 26)
přínosný / zajímavý komentář
Výborně zvolené obsazení a odkazy na současnost mi vůbec nepřišly na škodu. Inteligentně zvolená reflexe, krásné kostýmy a duo pana Krause a pana Klepla má očekávání nezklamalo!
Všema deseti doporučuji tuto hru shlédnout!
Pavel.Tomas  90 %
(zadáno: 6.12.2016, počet hodnocení: 125)
přínosný / zajímavý komentář
Na Šíleně smutnou princeznu jsem šel s obavami, které se však záhy rozpustily. Šimon Caban, živý orchestr a plejáda herců v čele s multitalentovaným Janem Cinou jsou super. Samozřejmě i další. Berenika Kohoutová, Jan Kraus ve dvojici s Bobem Kleplem, paní Kolářová. A odkazy na současnost jsou trefné a vůbec nevadí. Pro dospělé skvělý relax, pro děti písničky a pohádková atmosféra.
Hannah21  80 %
(zadáno: 3.12.2016, počet hodnocení: 154)
přínosný / zajímavý komentář
Bála jsem se převedení do divadla, ale Caban opět předvedl výborný kus práce - režie i scéna jsou skvělé. Posun k současnosti je nenásilný a šetří se s ním. Některé scény jsou stejné jako ve filmu, jiné trochu upravené, ale vše dokonale funguje. Ano, politické narážky tam jsou, ale díky tomu je představení zábavné i pro dospělé. Ústřední dvojice výborná.
Michaela70  50 %
(zadáno: 28.11.2016, počet hodnocení: 34)
přínosný / zajímavý komentář
A takové to mohlo být hezké...
Jenže někteří jedinci si tu politickou agitaci prostě neodpustí, evidentě bez ní nedokáží žít a musí s ní zaplevelovat už i pohádky.
To považuji za ubohé a trapné.
Roman1211  80 %
(zadáno: 14.10.2021, počet hodnocení: 4)
přínosný / zajímavý komentář
Bylo to vtipné, skvělé herecké výkony i přes těhotenství hlavní aktérky.
Cerw  70 %
(zadáno: 24.3.2019, počet hodnocení: 3)
přínosný / zajímavý komentář
Klasika v novém (jiném) kabátě, no nakonec proč ne! J. Cina i B. Kohoutová vás přesvědčí o svém talentu. Zbytek lepší průměr. Scéna originální.
Osobně mi trochu vadila přílišná snaha J. Krause o to být za každou cenu vtipný (i s politickým podtextem). Nicméně pro děti příjemné představení plné skvělých písniček.
Birter  80 %
(zadáno: 20.10.2021, počet hodnocení: 96)
Anca.rambo  60 %
(zadáno: 8.4.2020, počet hodnocení: 61)
Pajunkas  70 %
(zadáno: 24.2.2020, počet hodnocení: 46)
K_kovandova  70 %
(zadáno: 14.2.2020, počet hodnocení: 48)
HodnaTeta  50 %
(zadáno: 16.1.2020, počet hodnocení: 80)
Isa Johanovská  70 %
(zadáno: 2.1.2020, počet hodnocení: 85)
Bařena  90 %
(zadáno: 1.1.2020, počet hodnocení: 49)
Marja  80 %
(zadáno: 24.9.2019, počet hodnocení: 20)
Mikr  80 %
(zadáno: 17.5.2019, počet hodnocení: 12)
Jula  90 %
(zadáno: 15.3.2019, počet hodnocení: 36)
Len11  90 %
(zadáno: 6.3.2019, počet hodnocení: 14)
Sendy  90 %
(zadáno: 23.2.2019, počet hodnocení: 153)
Kirim  100 %
(zadáno: 10.8.2018, počet hodnocení: 19)
Pin pin  100 %
(zadáno: 1.6.2018, počet hodnocení: 38)
Mr.Schaffer  80 %
(zadáno: 17.5.2018, počet hodnocení: 52)
Blahme  70 %
(zadáno: 17.3.2018, počet hodnocení: 62)
Hybridka  60 %
(zadáno: 7.10.2017, počet hodnocení: 13)
Dovemummy-Alena S.  80 %
(zadáno: 26.5.2017, počet hodnocení: 147)
Embecko  90 %
(zadáno: 22.4.2017, počet hodnocení: 7)
Togaf  60 %
(zadáno: 21.3.2017, počet hodnocení: 143)
TerezaP  80 %
(zadáno: 28.1.2017, počet hodnocení: 31)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.