Cabaret Calembour

Desertní kvidoule

Premiéra: 6.6.2023 | 1:40x
Hudba: Igor Orozovič. Výprava a režie: kol.
Trvale udržitelný, ekologicky zodpovědný a po všech stránkách korektní „environentertainmental“ kabaret. Byl jednou jeden sultán a ten měl tři dcery. Jenže je neměl komu dát. A tak napsal do písku inzerát. Jenže ho smázla písečná bouře. Ta však přivála pohledného beduína. Jenže dcery byly tři a beduín jen jeden a sultán byl osvícenec a neuznával mnohoženství. Cos tím? Na to odpoví Sultán nad zlato, hříčka s orientálními zpěvy a (bude-li odvaha) i tanci. Sultánem to ovšem nekončí, nýbrž začíná. Tři kucí a jeden „boy nejen pro pánské oko“ vás přizvou k opulentnímu mejdanu na poušti! Bude se zpívat (třeba o ženě, co ráda mlsá ve velké večerní) a bude se žertovat (třeba o tom, o čem už se žertovat nesmí)...
Cabaret Calembour
Hodnocení inscenace
Redakce
70 %
Uživatelé
78 %
7851000
Hodnocení redakce
Pavel Širmer 70 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení

Volby

Hodnocení (6)

HODNOCENÍ REDAKCE
Pavel Širmer  70 %
13.6.2023 | 1939 hodnocení
+ souhlasím
75%. Soubor rozvíjí svou poetiku, která se stále nevyčerpala. Nejprve se odehraje pohádková aktovka „Sultán nad zlato“ s umnými jazykovými hrátkami M. Šotka a písněmi I. Orozoviče. Ve vyrovnané pánské sestavě si možnosti ženských rolí užívají M. Šotek a J. Suchý, třešinkou na dortu jsou L. Polišenská na plátně jako sultán a hlas I. Janžurové přinášející nečekaný zvrat a pointu. Po skončení aktovky následuje „kvidoulí“ pásmo, v němž se sice občas nedaří nenásilně navazovat, ale přesto zůstává zábavné. Mezi „příspěvky“ jsou mimo jiné s jemnou ironií a nadhledem přetřásány potíže s korektností poznamenávající už i umění.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
RaB  90 %
19.9.2023 | 326 hodnocení
+ souhlasím
Děj to vlastně nemá, ale stejně to baví.
1:40 nekorektní zábavy, ironie a nadsázky, vypointované do posledního detailu.
Výtečný I. Lupták!
MartinB  70 %
8.6.2023 | 113 hodnocení
+ souhlasím
CC představil svou několikátou kvidouli a zas to byla zábava. Opět nevídané hraní se slovy a bylo výtečným pojítkem obou částí představení. Přiznaná recyklace některých starších nápadů budiž pánům ke cti (druhý díl Igelitek je super!). Byla místa, která energii a tempo neudržela a řetěz trochu padal. Výtečná je variace na Máj a písničky Bejvávalo nebo Turbanstory. Pokud nejste suchaři a umíte si udělat radost i sami ze sebe, žertování o tom, o čem se už žertovat nesmí čeká v prostorách PalmOff. :)
Michal1982  80 %
7.6.2023 | 144 hodnocení
+ souhlasím
Za Sultána nad zlato a především skvělý výkon I. Luptáka hodnotím palcem nahoru. Moc jsem se bavil. Kabaretní část pak tomu trochu ubrala, ale přesto i tak Kvidoulí večer opět famózní!
Peetra  80 %
18.9.2023 | 164 hodnocení
LavinieCamui  70 %
2.7.2023 | 726 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.